Pisarić šampion, Obradovićeva vicešampion na ITF turniru u Nišu

Datum objave: 01.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održan je ITF turnir J5 kategorije u konkurenciji juniorki i juniora.

Šampionski pehar Srbiji je iskovao Aleksa Pisarić koji je u finalu savladao kolegu iz Bugarske Vladimira Popova 6:3, 6:1. Pisarić je u polufinalu izbacio prvog nosioca ovog takmičenja, Kineza Že Hongžua 4:6, 7:6(6), 7:5.

Kod juniorski naslov vicešampiona ponela je srpska reprezentativka Andrea Obradović koje je u finalnoj borbi nakon velike borbe izgubila od Makedonke Jane Stojanove koja je slavila rezultatom 6:7(2), 7:6(3), 6:2.

U konkurenciji muških dublova pobedu je odneo slovački par Almasi, Mičalik nad kineskim parom Hongzu, Ziheng 6:4, 6:4.

Ukrajinski ženski dubl, sestre Vaščenko Ana i Anastasija osvojile su šampionsku titulu pobedivši bugarski dubl Konstantinova, Stojanova 7:5, 6:3.