OTVORENA NOVA SEZONA MOZZART FJUČERS 2013. TURNIRA

POČEO TENISKI TURNIR ZA NOVE ŠAMPIONE SRPSKOG TENISA

od 8. - 16. juna 2013. TK Olimp

Aleksandar_Bolic_

Beograd, 7.6.2013. - Na Olimpu je svečano otvoren novi teniski turnir Mozzart Fjučers 2013. koji će trajati u periodu od 8-16.juna. Mozzart Fjučers je tradicionalni turnir na kome će i ove godine nastupiti talentovani igrači iz celog sveta, a prema rangu učesnika ovogodišnji turnir biće jedan od najjačih do sada održanih Mozzart Fjučers turnira. Goca Tržan i Ajs Nigrutin, na otvaranju šaljivo su najavili svoj revijalni teniski okršaj uoči finalnog meča na Mozzart Openu.

Na konferenciji za medije povodom otvaranja turnira, prisutnima se obratio Aleksandar Bolić, sportski direktor Teniskog saveza Srbije i direktor turnira koji je tom prilikom izajavio:

Zadovoljstvo mi je da najavim još jedan veoma uspešan turnir u našoj zemlji koji će biti od velikog značaja za sve naše igrače ali i za one koji dolaze iz inostranstva. Zahvaljujem se kompaniji Mozzart koja je prepoznala kvalitet ovog turnira i uložila veliki napor kako bi pružila pomoć.“

Bogdan_Obradovic

Bogdan Obradović - savezni kapiten Dejvis kup reprezentacije ovom prilikom je izjavio:

Ukoliko želimo da pomognemo našim igračima da stasaju i da igraju svetski tenis moramo da imamo turnire poput Mozzart Fjučersa koji je jednako kvalitetan kao turniri ovog ranga u inostranstvu. Na ovom turniru mi pravimo buduće turnire, kao što je svojevremeno i Novak Đoković igrao na ovom turniru.“

Bogdan_Obradovic_Dragan_Ciric_Goca_Trzan

Medijima su se takođe obratili i Zoran Vuletić - predstavnik opštine Zvezdara, Dragan Ćirić iz gradskog sekretarijata za omladinu i predstavnik kompanije Mozzart koja je generalni pokrovitelj turnira.

Zoran Puhač, zamenik direktora marketinga kompanije Mozzart zahvalio se organizatorima tenirskog terena i istakao da je pomoć ovakvim turnirima neophodna kako bi se afirmisali mladi talentovani igrači stekli ATP poene, baš kao što su to ranije činili na ovim turnirima i naši velikani kojima se danas divimo.

Goca_i_Ajs

Goca Tržan je ovom prilikom izjavila : „Veliko mi je zadovoljstvo što imam priliku da kao gost učestvujem na Mozzart Fjučers turniru na kojem mladi i talentovani igrači imaju priliku da se dokažu. Ja nestrpljivo čekam revijalni meč sa Ajs Nigrutinom i sigurna sam da ću ja odneti pobedu jer mi je selektor Obradović još pre deset godina rekao da sam veoma talentovana za tenis.“

S druge strane mreže, Ajs Nigrutin je rekao: „Ja verujem u pobedu jer svakodnevno treninam i višečasovno vežbam bekend i forkend. Goco, savetujem te da se bolje spremiš, odnosno da ne prestaješ sa treninzima do meča.“

Egzibicioni meč je zakazan za nedelju, 16.juna kada će na teniskim terenima Olimpa Goca i Ajs odmeriti snage.

Goca_Trzan_i_Ajs_Nigrutin

Tradicionalni serijal „fjučers“ turnira u Srbiji za 2013. godinu počinje 8. juna 2013. godine takmičenjem

u TK „Olimp“ gde će se naredne nedelje održati međunarodni Mozzart Open, prvi od 14 muških fjučers

turnira u Srbiji ovog leta sa nagradnim fondom od 10.000 dolara. Kvalifikacioni deo turnira počinje 8. juna.

Na MOZZART „Fjučers“ 2013. nastupiće igrači iz više od 50 zemalja sa svih kontinenata. Turnir počinje

8 juna 2013., dok je finale zakazano za 16 jun. Prvi nosilac je 345 na ATP listi, a osmi 536. Pored njih,

nosioci su sledeći igrači: Čileanci Aranguiz i Corvalan, Rus Rudnev i Španac Lizaraturi. Prema rangu

učesnika, ovogodišnji turnir je jedan najjačih do sada održanih MOZZART „Fjučers“ turnira. U glavnom

turniru ima 8 igrača iz Srbije od kojih su četvorica nosioci, i to Nikola Ćirić broj 1, inače pobednik

turnira 2009.godine, Danilo Petrović broj 4, Miljan Zekić broj 5 i Nikola Cačić broj 8. Mozzart Open 2013.

postao je tradicionalni „fjučers“ koji će sedmo leto za redom ugostiti mlade profesionalce iz zemlje

i inostranstva. Pravo nastupa imace 64 igraca u kvalifikacijama i 24 igraca koji su u glavnom turniru po rangu.

„Fjučersi“ su takmičenja na kojima mladi teniseri dolaze po prve bodove i služe im kao odskočna daska za

dalji proboj na ATP listi profesionalaca. Na fjučersima u Srbiji svoje prve bodove i profesionalne titule su

osvojili i naši najbolji teniseri, počev od Novaka Đokovića, Janka Tipsarevića, Viktora Troickog,

Ilije Bozoljca, Filipa Krajinovića... Prvi Mozzart Open održan je 2007. godine, a naziv šampiona poneo je

srpski teniser Ivan Bjelica. Šampion Mozzart Opena 2008. bio je Atila Balaš, a pobedu u 2009. poneo je

srpski teniser Nikola Ćirić. Šampion za 2010. godinu bio je ukrajinski teniser Oleksandar Nedovjesov, a 2011.

na pobedničko postolje popeo se mladi Nikola Ćaćić, dok je 2012. Godine slavio Duje Kekez iz Hrvatske.

Kompanija Mozzart je prepoznala značaj ovog turnira i mogućnost da pruži podršku mladim nadama srpskog

i međunarodnog tenisa i tradicionalno, već šestu godinu za redom podržava ovu značajnu

sportsku manifestaciju.