Novak Đoković šampion Vimbldona 2018.

Datum objave: 15.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije i jedan od najboljih u istoriji belog sporta Novak Đoković osvojio je 13 gren slem trofej u karijeri, četvrti na vimbldonskoj travi.

Do novog naslova šampiona Vimbldona Novak je stigao briljantnim partijama, od kojih je svakako finalna borba bila jedna od najboljih. U finalu Đoković je bez izgubljenog seta stigao do trijumfa nad teniserom iz Južne Afrikev Kevinom Andersonom 6:2, 6:2, 7:6(3).

Trijumfom na gren slem turniru u Londonu, Novak se na najlepši mogući način vratio na scenu pobedničkih postolja sa kojih nije silazio godinama unazad, osim 2017.  kada ga je povreda lakta sprečila da se takmiči, zbog koje je morao na dugu pauzu.

Bravo Novače!

"Izuzetno je značajno i ustvari je podvig četiri meseca posle operacije ruke osvojiti Vimbldon, hram tenisa, nezvanično prvenstvo sveta. Nadam se da će ovaj upeh polako da vraća Novaka ponovo na prvo mesto sveta" - rekao je počasni član TSS Radmilo Armenulić.