NIS otvorena škola tenisa na Dejvis kupu

Datum objave: 06.03.2016. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Za vreme trajanja Dejvis kupa u Beogradu, između reprezentacija Srbije i Kazahstana, kompanija  NIS i Teniski savez Srbije (TSS) organizovale su trodnevnu “NIS otvorenu školu tenisa“.
Tokom trajanja kupa, deca su imala priliku da besplatno nauče prve korake „belog sporta“ uz pomoć stručnih trenera. NIS realizuje ovu akciju u skladu sa svojim sloganom „Budućnost na delu“ koji između ostalog ima za cilj podršku dečijem i profesionalnom sportu, kao i promovisanje zdravog načina života i pravilan razvoj mladih.
Dejvis kup predstavlja odličnu priliku da najmlađi uživo na terenu gledaju najbolje srpske tenisere, a zatim i sami isprobaju osnovne teniske poteze u NIS-ovoj otvorenoj školi. NIS je petu godinu zaredom generalni sponzor Teniskog saveza Srbije i na taj način daje podršku razvoju i popularizaciji ovog sporta u Srbiji.