Naše sudije na ovogodišnjem Wimbledon-u

Datum objave: 11.07.2022. // Kategorija: Sudijski odbor

Srbija je imala veliku čast da ove godine kao i prošle, ima čak pet sudija u glavnom turniru na nedavno završenom Šampionatu u Londonu.

To su:

• Marijana Veljović
    • Zlatna značka kao sudija u stolici i ujedno naša najpoznatija sudija u stolici
    • Četiri Grand slam finala singla do sada u karijeri kao Glavni sudija meča

• Marko Petrović
    • Bronzana značka za Glavnog sudiju i Srebrna značka kao Vrhovni sudija
    • Ove godine je bio na terenu tokom muškog finala singla kao linijski sudija

• Miodrag Ilić
    • Bela značka kao sudija u stolici
    • Dugogodinšnji učesnik Grand Slam turnira kao linijski sudija

• Milica Savić
    • Bela značka kao sudija u stolici
    • Učesnica brojnih Grand Slam takmičenja kao i Olimpijskih igara kao linijski sudija.

• Ivana Karimović
    • Mlada nada srpskog suđenja koja je sa nacionalnom licencom uspela da sudi kao linijski sudija na dva Grand Slam takmičenja ove godine, u Parizu i Londonu. To je zaista veliki uspeh!

Koliki je ovo uspeh, pokušajte da zamislite da desetine hiljade ljudi pokušavaju tek ulaznicu da kupe a ovih pet ljudi su bili aktivni učesnici događaja.
Ogroman je trud i rad iza njih i učešće na Wimbledon-u, a naročito u muškom finalu, je veliki uspeh i svakako podsticaj za dalji rad.

Od davnih vremena Erga, Kaića, Ratkovića, Demetra, Vučetića, Nikolića i drugih srpske sudije nisu u ovolikom broju učestvovale na ovom prestižnom takmičenju kao u poslednje dve godine.
Čak ni tada nisu sve sudije učestvovale u glavnom delu takmičenja što govori da je ovogodišnji uspeh srpskih sudija zaista ogroman.
Činjenica da je ovo već druga godina kako Srbija ima pet sudija u glavnom delu turnira govori da je rad srpskih sudija veoma cenjen u inostranstvu a nama potvrda da je naš sistem rada delotvoran i podsticaj je za dalje uspehe.

Sudijski Odbor Teniskog saveza Srbije čestita svim učesnicima ovog prestižnog takmičenja i želi im puno sreće u daljem radu.