Krsta u finalu singla, osvojio dubl Božićnog turnira u Beogradu

Datum objave: 12.01.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Crvena zvezda održava se turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina.

Plasman u finale singla ovog takmičenja izborio je mladi i veoma talentovani teniser Srbije Krsta Petrović koji je u polufinalu savladao predstavnika Turske, šestog nosioca Barana Sojlera 7:5, 6:1. U borbi za trofej Krsta će odmeriti snage sa predstavnikom BiH Andrejom Nedićem.

U konkurenciji devojčica za šampionski trofej boriće se Grkinja Atina Pita i Makedonka Jana Stojanova. U polufinalu Atina je savladala našu teniserku Andreu Obradović 6:3, 7:5. Andrea je ostvarila sjajan uspeh plasmanom u polufinale do kojeg je stigla iz kvalifikacija.

U dublu kod devojčica na pobedničko postolje popele su naša Lola Radivojević i Makedonka Jana Stojanova. One su u finalu kao četvrti nosioci savladale treće nosioce, dubl Andrea Obradović - Suana Tucaković (SRB, BiH) 7:5, 6:4.

Kod dečaka u dublu su trijumfovali naš Krsta Petrović i njegov partner iz BiH Radomir Tomić. Oni su u finalu pobedili par Romeo Hadžimehmedović - Lucijano Barbarino (SRB,ITA) 7:6(3), 6:3.