Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Laslo osvojio titulu u Hamametu

Datum objave: 21.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere osvojio je prvi trofej u 2016. godini na turniru iz fjučers serije koji je održan u tuniškom mestu Hamamet. Na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara Laslo je briljirao, do finala nije izgubio set, u finale je vodio veliku borbu protiv Austrijanca Paskala Brunera kojeg je salvadao rezultatom 1:6, 6:1, 7:6(5).

Titula u Hamametu je osam u dosadašnjoj karijeri 20-godišnjeg Lasla koji trenutno zauzima 257. na ATP listi, ali će poenima koje je sada osvojio napraviti značajan skok i približiti se njegovom najboljem rangu do sada - 170. mesto koje je zabeležio pre tri meseca (novembar 2015).

Ovo je tek početak takmičarske 2016, pred Đereom je cela sezona i prilika da nekada jedan od najboljih juniora sveta, sada mladi profesionalac uđe u sto najboljih na svetu, ali i da jednog dana ode i u sam svetski vrh koji mu po talnetu i predanosti ovom sportu i pripada.

Stojanovićeva vicešampionka u Nju Delhiju

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, 19-godišnja Nina Stojanović na turniru u Nju Delhiju nagradnog fonda 25.000 dolara osvojila je drugo mesto.

Nina je u prvom kolu ovog turnira izbacila prvog nosioca. 160. na svetu predstavnicu Turske Ipek Sojlu 2:6, 7:5, 6:4, i iako povređena nizala je pobedu za pobedom, u borbi za trofej posle velike borbe izgubila je od Ukrajinke Sabine Šaripove 6:3, 2:6, 4:6.

Stojanovićeva je do sada osvojila tri singl titule, odirala sedam singl finala, osvojila 12 dubl trofeja, devet dubl finala, tri puta član Fed kup tima Srbije, osvojeno evropsko ekipno zlato za Srbiju u konkurenciji do 18 godina (sezona 2014)...

Novi trofej Milojevića

Datum objave: 14.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, 20-godišnji Nikola Milojević osvojio je prvu titulu u 2016, na turniru iz fjučers serije (10.000 dolara) koji je održan u Egiptu.

Nikola je do devetog profi trofeja u karijeri stigao u Šarm El Šeiku kao prvi nosilac savladavši u finalu Francuza Lorena Rošea 6:2, 6:4.

Milojević je sezonu 2016. započeo prošle nedelje turnirom iz fjučers serije, takođe u Šarm El Šeiku gde je stigao do finala, danas, sedam dana kasnije otišao je i korak dalje, osvojio je trofej koji će mu doneti i novi skok na ATP listi na kojoj trenutno zauzima 249. mesto.

Novi uspeh Vukovićeve u Keniji

Datum objave: 08.02.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada juniorka Srbije, 15-godišnja Draginja Vuković odigrala je seriju ITF turnira u Keniji. Zabeležila je velike uspehe na sva tri odigrana tuirnira, na poslednjem, juče završenom Draginja je osvojila dubl i igrala finale singla u kome je izugubila od teniserke iz Šri Lanke Adite Karunaratne 1:6, 6:2, 5:7.

Ukupan skor sa sva tri turnira: 3 titule u dublu, 1 titula u singlu, 1 finale i 1 polufinale.

Ovo je veliki skok u napretku petnaestogodišnje juniorke Draginje Vuković s obzirom da je prve bodove i ulazak na ITF rang listu zabeležila pre pet meseci (septembar 2015.)

Draginja je trenutno 245. na ITF rang listi i druga juniorka Srbije na ITF listi. Do sada je osvojila dve ITF titule u singlu i četiri u dublu.

Srbija na finalnom turniru Vinter kupa u konkurenciji do 14 godina, dečaci

Od 5. do 7. februara 2016. u Kazanju selekcija Srbije učestvovala je kvalifikacionom turniru Vinter kupa u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Za plasman na finalni turnir pored selekcije Srbije borili su se tim domaćina - Rusija, Austrija, Finska, Nemačka, Letonija i Gruzija.

Selekcija Srbije pobedama nad Austrijom 3:0,  Nemačkom 2:1 i u finalu na domaćinom Rusijom 2:1 obezbedila plasman na finalni tunir koji se od 19. do 21. februara 2016. igra u Bukureštu.

Selekciju Srbije čine igrači: Viktor Jović, Goran Životić i Hamad Medžedović predvođeni saveznim trenerom Ivanom Gažom.

Za evropsko zlato u Bukureštu boriće se: Srbija, Rusija, Italija, Švajcarska. Češka, Poljska, Francuska, Rumunija.

Novakova zlatna šestica u Melburnu

Datum objave: 31.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković na maestralan način završio je ovogodišnje takmičenje na prvom gren slem turniru u sezoni, Otvorenom prvenstvu Australije. Prvi reket sveta šesti put podigao je pobednički pehar na ovom turniru i ispisao istoriju belog sporta.

U finalu naš teniski as savladao je drugog igrača sveta, Britanca Endija Mareja ne prepustivši mu ni gem 6:1, 7:5, 7:6(3).

Ovo je Đokovićeva 11 gren slem titula u karijeri!

Bravo Novače! Čestitamo!!!

Novak za šesti Australian Open trofej

Datum objave: 30.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković boriće se za 11. gren slem titulu u karijeri, šestu po redu na Otvorenom prvenstvu Australije koji se tradicionalno igra u Melburnu.

Novak je u polufinalu Australian Opena 2016. savladao Švajcarca Rodžera Federera 6:1, 6:2, 3:6, 6:3. Sledi novo finale, kao i 2015. protiv Britanca Endija Mareja koji je ovaj put u polufinalu bio bolji od Kanađanina Miloša Raonića 3:2.

Đoković je u svakom od pet dosadašnjih finala u Mleburnu podizao pehar, Marej juri njegov prvi trofej.  Finale Australijan opena između Đokovića i Mareja na programu je u nedelju od 9.30 minuta po srednjeevropskom vremenu.

Fantastična Draginja - dupla kruna u Keniji

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Draginja Vuković osvojila je duplu krunu na ITF turniru koji je održan u Keniji (Nairobi), kategorija G4.

Draginja je u singlu trijumfovala pobedom nad Mariam Mujawimana iz Burundija 6:3, 5:7, 6:0.

U dublu Vukovićeva je u paru sa Adithya Karunaratne do pobedničkog pehara stigla salvadavši u finalu prve nosioce Celestine AVOMO ELLA /

Mariam MUJAWIMANA 5:7, 6:0, 13:11.

Vinter kupovi - sastavi selekcija Srbije (do 12 godina)

Datum objave: 27.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Selekcije Srbije u konkurenciji do 12 godina učestvovaće na Winter European cupu od 29. do 31. januara 2016.

Sastavi ekipa Srbije do 12 godina su sledeći.

Jandriću dubl u Egiptu

Na turniru iz fjučers serije koji je održan u egipatskom letovalištu Šarm El Šeiku teniser Srbije Darko Jandrić došao je do prvog trofeja u 2016. godini.

U dubl konkurenciji Jandrić je u paru sa Špancem Enrike Lopez-Perezom osvojio šampionski trofej savladavši u finalu par Safwat - Mugevicius (Egipat, Letonija) 6:3, 6:4. Jandriću je ovo četvrti dubl trofej u dosadašnjoj karijeri, odigrao je osam finala.