Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Hamad osvojio Nikoziju

Datum objave: 01.11.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U Nikoziji je protekle nedelje održan turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina. U finalu snage su odmerila dva predstavnika Srbije, oba 13-godišnjaci, Hamad Međedović i Stefan Popović. Nakon velike borbe šampionski trofej otišao je u ruke Hamada rezultatom 3:6, 6:1, 6:3.

Viktor Jović najbolji u Bahreinu

Mladi teniser Srbije, 14-godišnji Viktor Jović osvojio je ITF trofej u konkurenciji do 18 godina, G5 kategorije koji je održan u Bahreinu.
Jović je u borbi za trofej savladao Britanca Sebastijana Tonga 7:6(2), 6:0.
Mladom Joviću je ovo prvi ITF trofej koji je osvojio sa samo 14 godina, u 2016. odigrao je i finala Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 i 16 godina (Bukurešt i Skoplje).
Viktor je i državni prvak i navikao nas je na osvajanje trofeja, on je jedna od mladih zvezda tenisa u Srbiji, zvezda koje dolaze!

Tedora Ristić osvojila prvi ITF turnir u karijeri

U Budimpešti je završen međunarodni teniski turnir za teniserke do 18 godina. Pobednica turnira je Teodora Ristić, teniserka Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Radi se o Alfa kupu iz kategorije ITF turnira koji okuplja teniserke iz celog sveta, u Mađarskoj se igralo srpsko finale. Teodora je u finalu bila bolja od Jovane Vuković iz Beograda 6:4, 7:5. Meč je trajao oko dva sata, a nakon borbene i hrabre igre sa obe strane Teodora je došla do svoje prve ITF titule u karijeri. Teodora Ristić je na putu do finala bila bolja od teniserki iz Mađarske i Slovačke.

STOJANOVIĆEVA OSVOJILA LIUŽO!

Datum objave: 30.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka, 20-godišnja Nina Stojanović osvojila je najveći trofej u dosadašnjoj karijeri, na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara u kineskom Liužou.
Nina je u finalu savladala Korejanku Su Jo Jang 6:3, 6:4.
Ovom titulom Stojanovićeva je stigla i do najboljeg ranga u dosadašnjoj karijeri, na novoj WTA rang listi zauzeće oko 140. pozicije.

Sjajna Nina Stojanović pred novim trofejom

Datum objave: 29.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, Nina Stojanović plasirala se u finale turnira u Kini, nagradnog fonda 50.000 dolara.
Stojanovićeva je u polufinalu Liužoa savladala 121. teniserku sveta, predstavnicu Kine Jafan Vang 6:3, 6:4, dok će u borbi za trofej snage odmeriti sa Korejankom Su Jong Jang.

Miomir Kecmanović 2. junior sveta!

Datum objave: 27.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, Miomir Kecmanović na novoj ITF listi najboljih juniora sveta nalazi se na drugom mestu. Miomir je prošle nedelje učestvovao na Osaka Mayor's Cup - World Super Junior Tennis Championships 2016 gde je osvojio drugo mesto u singlu i trofej u dubl konkurenciji.

U finalu singla Kecmanović je izgubio od Japanca Jošuki Vatanukija 6:2, 3:6, 2:6, dok je dubl trofej osvojio u paru sa predstavnikom Turske Ergi Kirkinom.

Draginja u četvrtfinalu Laosa

Datum objave: 12.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 16 - godišnja Draginja Vuković plasirala se u četvrtfinale na turniru u Nigeriji (nagradni fond 25.000 dolara). Na njenom trećem profi takmičenju u karijeri, prvom nagradnog fonda 25.000 dolara Draginja je iz kvalifikacija došla do četvrtfinala što joj obezbeđuje izalazak na WTA listu naredne nedelje, prvi put u karijeri.
U borbi za plasman u četvrtfinale Draginja je salvadala predstavnicu Grenade Akilah Džejms 6:2, 6:2, za ulazak među četiri najbolje boriće se protiv 5. nosioca, Izraelke Deniz Kazamiuk.

Vukovićeva blista u Nigeriji

Datum objave: 11.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 16 - godišnja Draginja Vuković beleži odlične rezultate na turniru u Nigeriji (nagradni fond 25.000 dolara). Na njenom trećem profi takmičenju u karijeri Draginja je iz kvalifikacija došla do drugog kola i time stekla važne poene za  WTA listu na kojoj će se pojaviti prvi put ukoliko na ovom takmičenju bude zabeležila nove pobede ili nakon već narednog takmičenja gde je potrebno da pobedi jedan meč.

U prvom kolu kvalifikacija Draginja je pobedila Nigerijku Patijens Onemaboin 6:0, 6:1, dok je u borbi za ulazak u glavni turnir salvadala 5. nosioca iz Švedske Julitu Saner  6:1,  6:2. Drugo kolo glavnog takmičenja Vukovićevoj je obezbedila pobeda nad francuskinjom Fionom Kodino 6:4, 6:1. U borbi za plasman u četvrtfinale Draginja će odmeriti snage sa predstavnicom Grenade Akilah Džejms.

Tamara i Kristijan vicešampioni - Tennis Masters Europe do 16 za 2016

Datum objave: 10.10.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi juniori Srbije Tamara Malešević i Kristijan Juhas osvojili su evropsko srebro na Junior Tennis Europe Mastersu u konkurenciji do 16 godina koji se održavao u italijanskom mestu Ređo Kalabrija.