Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Jorovićevoj trofej u Portugaliji

Datum objave: 15.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 20 - godišnja Ivana Jorović osvojila je profi titulu na takmičenju u portugalskom mestu Obidos.

Kao peti nosilac na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara Jorovićeva je u borbi za trofej savladala Čehinju Miriam Kolodziejovu 6:2, 6:1. Ovo je deseta profi titula za Ivanu, treća nagradong fonda 25.000 dolara, ima osvojene i četiri "pedesetice".

Najbolji rang Jorovićeve bio je 134. mesto na WTA listi, trenutno je 281. na svetu, ali pobeda u Obeidosu će doneti novi skok i povratak na staze uspeha.

Radojkoviću nova profi titula u dublu

Mladi teniser Srbije, 16 - godišnji Milan Radojković nastavlja sa uspesima na profi sceni u dubl konkurenciji.

Milan je sa istim partnerom sa kojim je pre tri nedelje osvojio profi dubl prvenac, došao i do drugog trofeja na turniru vrednom 25.000 dolara. Radojković i predstavnik BiH Tomislav Brkić su pre tri nedelje u italijanskoj Santa Margerita Di Pulji osvojili profi trofej, sada su to ponovo učinili na istom mestu i protiv istih protivnika u finalu.

Pre tri nedelje u borbi za šampionski trofej Milan i Tomislav su savladali argentinski dubl Capalbo - Espin Busleiman 6:3, 4:6, 10:7, sada su isti par pobedili rezultatom 4:6, 6:3, 10:8.

Dimitrije osvojio Yason Cup 2018. u Novom Sadu

Datum objave: 10.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održan je Tennis Europe turnir Yason Cup 2018. u konkurenciji do 16 godina, za devojčice i dečake.

U ženskoj konkurenciji pobedu je odnela predstavnica Hrvatske, prvi nosilac ovog takmičenja Antonina Ružić koja je u borbi za tron savladala sedmog nosioca, Rumunku Simonu Ogesku 6:3, 6:3. U polufinalu Ružićeva je bila bolja od Makedonke Jane Stojanove 6:1, 7:5, dok je Simona pobedila juniorsku reprezentativku Srbije Nataliju Senić 6:3, 7:5.

Kod dečaka odigrano je srpsko finale. Snage su odmerili Stefan Popović i Dimitrije Zubac, a do šampionskog pehara stigao je Dimitrije rezultatom 6:3, 6:3. U polufinalu Zubac je kao četvrti nosilac pobedio drugog nosioca, Ukrajinca Germana Samofalova 6:4, 6:1, dok je Stefan kao peti nosilac savladao prvog nosioca, zemljaka Hamada Međedovića 3:6, 6:1, 6:1.

Novak Đoković i Radek Štjepanek završili saradnju

Datum objave: 04.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Iz PR tima najboljeg tenisera Srbije u istoriji, osvajača 12. gren slem titula, Novaka Đokovića stigla je vest koju prenosimo u celosti.

"Posle turnira u Majamiju Novak Đoković i njegov teniski trener Radek Štjepanek odlučili su da završe saradnju.Privatni odnosi sa Radekom su bili i ostaće izvanredni, a Novak je uživao da radi sa njim i uči od njega. Izuzetno je zahvalan na podršci koju je dobijao od Radeka tokom proteklog perioda. Novak ostaje fokusiran na napredak, i željan je da se vrati jači i odlučniji posle dugačke pauze zbog povrede, koja je uticala na njegovo samopouzdanje i igru. U isto vreme, Novak konstantno i strastveno traži nove načine da povrati pobedničku formu.Đoković će posle kratkog odmora sa porodicom početi sa pripremama za sezonu na šljaci i za predstojeće turnire.Saradnja sa Andreom Agasijem takođe se završila".

Lajović osvojio Gvadalupe

Datum objave: 01.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije, Dušan Lajović pobednik je turnira koji se održao u Gvadalupeu za nagradni fond od 85.000 evra.

Lajović je do prvog trofeja u 2018. stigao pobedivši u finalu ovog takmičenja Amerikanca Denisa Kudlu 6:4, 6:0. Naš as je bio postavljen za trećeg nosioca u Gvadalupeu, trenutno je na 108. mestu ATP liste, trijumf na ovom takmičenju doneće mu povratak među 100 najboljih na svetu.

Do finala Dušan je izgubio samo jedan set, u četvrtfinalu protiv Amerikanca Berdlija Klahna. Trofej u Gvadalupeu je šeti čelendžer trofej koji je u singlu osvojio naš Lajović.

Popoviću drugo mesto u Rijeci

Juniorski reprezentativac Srbije, 14- godišnji Stefan Popović osvojio je drugo mesto na Tennis Europe takmičenju koje je održano u Rijeci u konkurenciji do 16 godina.

Kao prvi nosilac naš Stefan na turniru Kvarner Open do finala nije izgubio ni set, redom je lomio protivnike, ali je u samoj borbi za trofej zaustavljen od drugog nosioca ovog takmičenja Italijana Rikarda Trionea 0:6, 2:6.

Miladinović vicešampion u Antaliji

Najbolji junior Srbije, 17- godišnji Marko Miladinović osvojio je naslov vicešampiona na profi takmičenju u Antaliji koje se igralo za nagradni fond od 15.000 dolara.

Šesti junior sveta do prvog finala singla na profi sceni stigao je u turskom letovalištu Antalija, gde je na putu do naslova vicešampiona odigrao osam mečeva, jer je igrao i kvalifikacije. U polufinalu Marko je savladao predstavnika Bugarske Dimitra Kuzmanova 5:7, 6:3, 6:2, dok je u samoj borbi za šampionski pehar posle velike borbe izgubio od domaćeg predstavnika Kema Ilkela 6:2, 2:6, 2:6.

Miladinoviću finale u Antaliji donosi veliki skok na ATP listi, trenutno je na 1234. mestu, a njegova profi karijera je na samom startu i od našeg šampiona se tek očekuju veliki rezultati i bljesak na profi sceni.

Olga osvojila trofej u Italiji

Datum objave: 27.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja mlada teniserka Srbije i jedan od najvećih talenata na svetu, 17- godišnja Olga Danilović osvojila je trofej u singlu na takmičenju koje se igralo za nagradni fond 25.000 dolara u Italiji.

NIS Fed kup reprezentativka Srbije je u polufinalu turnira u Santa Margeriti Di Puli savladala bivšu sedmu teniserku sveta, Švajcarkinju Peti Šnider 6:3, 3:6, 3:10, dok je u borbi za tron deklasirala domaću predstavnicu Federiku Di Saru 6:4, 6:3.
Ovo je treća profi titula u singlu za Danilovićevu, prva nagradnog fonda 25.000 dolara.
Olga je trenutno na 296. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Italije sledi novi skok.
Na juniorskoj (ITF) listi naša reprezentativka zauzima 9. mesto.
Bravo!!!

Radojkoviću dubl titula u Italiji

Datum objave: 26.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 16- godišnji Milan Radojković osvojio je prvu profi titulu u karijeri.

Na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji je održan u italijanskom mestu Santa Margerita Di Pula Milan je do profi prvenca stigao u dubl konkurenciji u paru sa predstavnikom BiH Tomislavom Brkićem.

U borbi za šampionski trofej Milan i Tomislav su savladali argentinski dubl Capalbo - Espin Busleiman 6:3, 4:6, 10:7.

Radojković nastavlja sa takmičenjima u Italiji, gde će ove nedelje učestvovati na turniru nagradong fonda 25.000 dolara i za nove pobede u dublu boriće se u paru sa zemljakom, Devis kup reprezentativcem Srbije Miljanom Zekićem.

Danilovićeva pobedila Peti Šnider

NIS Fed kup reprezentativka Srbije, jedna od najvećih mladih nada ženskog tenisa u svetu, 17 -godišnja Olga Danilović plasirala se u finale profi turnira u Italiji koji se igra za nagradni fond od 25.000 dolara.

Olga je u polufinalu takmičenja u Santa Margeriti Di Puli pobedila trećeg nosioca ovog takmičenja, nekada sedmu teniserku sveta, Švajcarkinju Peti Šnider 6:3, 3:6, 3:10.

U borbi za trofej Danilovićeva će odmeriti snage sa boljom iz susreta Honcova (SVK) - Di Sara (ITA).