Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Milojević osvojio Ferganu

Datum objave: 24.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Nikola Milojević osvojio je turnir iz čelendžer serije koji je održan u Uzbekistanu za nagradni fond 75.000 dolara +H.

Naš teniser je bio postavljen za prvog nosioca ovog takmičenja u Fergani, a u samoj borbi za trofej eliminisao je predstavnika Španije, drugog nosioca Enrikea Lopeza Pereza 6:3, 6:4.

Milojević je do ovog turnira bio 184. na svetu, sledi skok na ATP listi za oko 20 mesta.

Bravo!

Jovana Grujić osvojila singl trofej u Trstu

Datum objave: 23.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Jovana Grujić osvojila je Tennis Europe takmičenje u singl konkurenciji koje je održano u Trstu u konkurenciji do 12 godina.

Nakon osvojenog singla na Tennis Europe takmičenju u Ulcinju, sada je Grujićeva upisala novi trijumf. Jovana je iz kvalifikacija stigla do titule u Trstu, a u samom finalu bila je bolja od predstavnice Južne Koreje Onyu Choi 7:5, 6:1.

Zanimljivo je da je ovaj turnir kao juniorka osvojila i aktuelna šampionka Rolan Garosa, Rumunka Simona Halep.

Bravo!

TITULE MELISI I NIKOLI

Datum objave: 18.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
U nedelju, 17. juna, na terenima TK ‘’Sloboda’’  završen je međunarodni turnir za igrače do 14 godina iz kalendara Tennis  Europe, pod nazivom ‘’ČAČAK OPEN 2018’’. Na ovom, 18. po redu, takmičenju učestvovalo je 114 igrača iz 17 zemalja.

U konkurenciji devojčica prvo mesto je osvojila takmičarka iz Turske Melisa Ercan. Ona je u borbi za titulu bila bolja od naše Tijane Sretenović i savladala je sa  6:1; 6:3. Tijana je uspela da osvoji titulu u dublu. Partnerka joj je bila Slovenka Petja Drame. U finalu su pobedile grčki par Mikaelu Laki i Atinu Piti sa 7:5; 6:2.
Kod dečaka, najuspešniji je bio srpski teniser Nikola Jovanović. Nikola je u finalu savladao Slovenca Maja Premzla sa 6:1; 7:5. Najbolji dubl su Kinezi Je Honžu i Gu Tonžan. Posle velike borbe oni su, u meču koji je odlučivao pobednika turnira, pobedili  Holanđanina Luku Novakovića i Slovenca Maja Premzla sa 6:7 (6); 7:6 (1); 10:7.

Anđelija blistala u Prijedoru

Teniserka Srbije, 11- godišnja Anđelija Marković blistala je na Tennis Europe takmičenju koje je održano u Prijedoru (BiH) u konkurenciji do 12 godina.

Markovićeva je u singlu osvojila naslov vicešampiona. U borbi za trofej na terenima TK Dr Mladen Stojanović Anđelija je izgubila od predstavnice Austrije Tamare Kostić 6:3, 6:3.

U konkurenciji dublova Anđelija je u paru sa Kostićevom osvojila pobedničko postolje. One su u finalu bile bolje od para Oe, Plosnik (JPN,AUT) 6:4, 6:3.

Radanovićeva osvojila Obidos

Datum objave: 17.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Dejana Radanović osvojila je trofej na takmičenju nagradnog fonda 25.000 dolara koje je održano u portugalskom mestu Obidos.

Radanovićeva je do osmog trofeja u singlu u karijeri stigla bez izgubljenog seta, a u samom finalu bila je bolja od predstavnice Španije Nurije Parizaz Diaz 6:3, 6:3.

Treću nedelju za redom Dejana se nalazi u Obidosu gde je odigrala tri turnira (25.000 dolara), na sva tri došla do finala, osvojila titule prošle i ove nedelje. Sjajni rezultati u Portugalu Dejani donose plasman među 200 na WTA listi.

Bravo!!!

Krstin vicešampion u Kazahstanu

Dejvis kup reprezentativac Srbije Peđa Krstin osvojio je naslov vicešampiona na turniru nagradnog fonda 50.000 dolara +H koji je održan u Kazahstanu.

Peđa je u borbi za tron izgubio od predstavnika Austrije Jurija Rodionova 5:7, 2:6.

Finale takmičenja u Almatiju Krstinu će doneti novi skok na ATP listi gde je trenutno na 249. mestu, a najnolji rang do sada imao je maja 2016. kada je bio 159. na svetu.

Krunić osvojila WTA trofej u Hertogenbošu

Najbolja teniserka Srbije i Fed kup reprezentativka naše zemlje Aleksandra Krunić osvojila je WTA trofej na turniru u Hertogenbošu koji se igrao za nagradni fond od 250.000 dolara, na travi.

Naša reprezentativka Krunić (55. teniserka na WTA listi) je u izuzetno uzbudljivom finalu Libema Opena u Holandiji, koje je obilovalo fantastičnim poenima i rezultatskom neizvesnošću savladala predstavnicu Belgije Kirsten Flipkens 6:7(0), 7:5, 6:1.

Ovo je prvi WTA trofej za Krunić ovog ranga, vlasnica je i WTA trofeja (115.000 dolara, šljaka) koji je osvojila 2017. na Bolu (Hrvatska).

VAŽNO OBAVEŠTENJE: U 2019. startuje Transition tour kao zamena za Futures turnire

Datum objave: 15.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Svetska teniska Federacija, zajedno sa ATP i WTA, priprema radikalnu promenu u strukturi profesionalnih turnira za 2019.

U prilogu moćete pogledati Power point prezentaciju novog sistema takmičenja.

Prezentacija Transition tour 2019. kao zamena za fjučers turnire ovde

Topo osvojio titulu u Mađardskoj

Datum objave: 13.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 16 godina koje je održano u Mađarskoj teniser Srbije Marko Topo popeo se na pobedničko postolje.

U finalu Bata kupa naš Marko je pružio briljantnu partiju i u borbi za šampionski trofej kao prvi nosilac savladao predstavnika Austrije Samuela Motazeda 6:4, 6:2.

Topo je bez izgubljenog seta stigao do trijumfa na ovom takmičenju, koje mu je donelo treće finale Tennis Europe turnira u konkurenciji do 16 godina u sezoni 2018, a prvu titulu. Prethodne nedelje odigrao je finale u Italiji, a finale je zabeležio i u Holandiji na turniru koji je održan u februaru.

Jovanović osvojio dubl u Mesini

Datum objave: 12.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 14 godina koje je održano u italijanskom mestu Mesina šampion Srbije Luka Jovanović okitio se krunom u dubl konkurenciji.

Naš mladi as Jovanović i Hrvat Mili Poljičak bili su postavljeni za prve nosioce ovog takmičenja u dublu. Do titule su došli pobedom u finalu nad drugim drugim nosiocima, parom Rodenas, Vanassche (ESP,FRA) 6:2, 7:6(5).