Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Staši treće mesto u Češkoj

Datum objave: 16.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije Staša Srbulović osvojila je treće mesto na međunarodnom seniorskom turniru za gluve tenisere koje je održano u češkom mestu Brno.

Staša je u polufinalu izgubila od 21-godišnje Slovakinje koja na svetskoj rang listi gluvih tenisera zauzima prvo mesto, Janke Janjusikove 6:1, 6:4. U borbi za treće mesto Srbulovićeva je savladala Čehinju Sonu Iskovsku 6:0, 6:0.

Nevena Kolarević trijumfovala na Tennis Europe (do 16) u Podgorici

Datum objave: 04.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14- godišnja Nevena Kolarević trijumfalno je završila takmičenje na Tennis Europe turniru u konkurenciji do 16 godina, koji se održao u Podgorici.

Nevena je do prve Tennis Europe titule u ovoj konkurenciji stigla pobedom u finalu nad predstavnicom Turske Minom Toglukdemir 6:0, 6:7(7), 6:3.

Kolarevićeva je 2017. na ovom takmičenju osvojila titulu vicešampiona. U 2017. osvojila je šampionske pehare na takmičenjima u Nikšiću i Podgorici (do 14). U 2018. odigrala je i četvrtfinale na ITF turniru u Beogradu (do 18).

Bravo!

Đurićev prvenac Tennis Europe u konkurenciji do 16

Mladi i jedan od najperspektivnijih reprezentativaca Srbije 13- godišnji Branko Đurić osvojio je Tennis Europe prvenac u konkurenciji do 16 godina.

Nakon brojnih uspeha i pehara u nižim kategorijama, Branko je došao i do trijumfa u starijoj konkurenciji na takmičenju koje je održano u Podgorici.

U borbi za trofej na Eminent Podgorica Openu Đurić je deklasirao protivinika iz Grčke Filiposa Zakiotisa 6:0, 6:1.

Ovo je treća titula za Branka u 2018, pored Podrocie osvojio je i trofeje do 14 godina u Jerusalimu i Pještanima.

Bravo!

Ženska reprezentacija Srbije (do 12) obezbedila plasman na finalni turnir EP

Datum objave: 29.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Reprezentacija Srbije u konkurencij do 12 godina (devojčice) sa četiri pobede u kvalifikacijama Ekipnog prvenstva Evrope 2018. koje je održano u rumunskoj Galati obezbedila je prolaz u finale ovog takmčenja koje će biti održano u Francuskoj od 9. do 12. avgusta 2018.

U prvom kolu pred našim sjajnim timom u sastavu: Mia Ristić, Jovana Grujić, Dunja Marić predvođene trenerom Branislavom Janković  pala je selekcija Švajcarske 3:0, u drugom kolu posle velike borbe Srbija je stigla do pobede i nad timom Mađarske 2:1, u trećem kolu kvalifikacija Srbija je savladala selekciju Gruzije 3:0.
U plej ofu za plasman na glavni turnir EP Srbija se borila protiv selekcije domaćina Rumunije i do trijumfa stigla rezultatom 2:1 (Ristić - Marginean 4:6, 6:2, 6:4, Marić - Bertea 6:4, 6:4, dubl: Grijić, Marić - Bertea, Stancescu 6:2, 1:6, 6:10).

Kostićevoj dubl u Baji

Fed kup reprezentativka Srbije Natalija Kostić osvojila je titulu u dubl konkurenciji nagradong fonda 25.000 dolara u mađarskoj Baji.

Kostićeva je do trijumfa stigla u paru sa Argentinkom Paulom Ormaceom. FInalni meč ovom paru predao je bez borbe par Dascalu, Shinikova (ROU,BUL).

Ovo je deseti dubl šampionski pehar za Nataliju, prvi ovog nagradnog fonda.

Jakšićeva osvojila dubl trofej u Ešlandu

Fed kup reprezentativka Srbije Jovana Jakšić osvojila je dubl trofej na turniru nagradnog fonda 60.000 dolara koji je održan u američkom gradu Ešland.

U paru sa Meksikankom Renatom Zarazua naša Jovana je do četvrtog trofeja u dublu stigla pobedom u finalu nad parom Marand, Osigwe (USA,USA) 6:3, 5:7, 10:4.

U singlu Jakšićeva je na ovom takmičenju odgirala polufinale u kome je zaustavljena od Amerikanke Brodski 2:6, 4:6.

Olga Danilović šampionka WTA turnira - MOSCOW RIVER CUP presented by INGRAD

Fed kup reprezentativka Srbije, 17 – godišnja Olga Danilović zadivila je Srbiju i ceo svet osvajanjem WTA trofeja na takmičenju u Moskvi koji se igrao za nagradni fond od 750.000 dolara. Osvajanjem ovog takmičenja naša mlada teniska gracija postala je prva teniserka u istoriji koja je rođena u 21. veku i koja je osvojila WTA trofej.

Olga je ispisala i istoriju osvajanjem WTA takmičenja kao „srećni gubitnik“ što je takođe prvi put u istoriji. Do trofeja je stigla na impresivan način, iz kvalifikacija, preko pobede nad 10. na svetu, do finala sa vršnjakinjom i rivalkom iz juniorskih dana Anastasijom Potapovom u samom finalu rezultatom 7:5, 67(1), 6:4.

Za samo mesec dana Olga je osvojila dva trofeja, 60.000 u Versmoldu i WTA u Moskvi, sa 246. mesta na svetu, nakon ove dve titule dolazi do 112. pozicije na kojoj bi se trebala naći od 30. jula 2018. .

"Ne znam kako da opišem ovo što osećam, to su trenuci za koje živim. Cele nedelje sam imala dobar servis, ali sam sada bila nervozna. Ipak, uspela sam da vratim taj servis u ključnim poenima, imala sem nekoliko duplih greški, ali nije to bilo loše. Anastasija je sjajna teniserka, bio je ovo odličan meč jer smo imale mnogo vinera i sjajnih poena, a ja sam odigrala sedam mečeva ove nedelje. Bila sam umorna, ali u finalu nema izgovora jer tada dajete sve što vam je preostalo. Ona je kompletna igračica i nadam se da ćemo imati još mnogo ovakvih finala.  Još uvek nisam svesna šta sam uradila, trebaće mi nekoliko dana da shvatim da sam osvojila WTA titulu", rekla je nakon meča  Danilovićeva.

LOLA DOMINANTNA NA MEĐUNARODNOM JUNIORSKOM TURNIRU

Datum objave: 28.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda je završen međunarodni turnir NIŠ OPEN 2018 za juniore i juniorke iz serije TENNIS EUROPE. Za prvi reket turnira borilo se skoro 100 tenisera i teniserki iz preko 20 zemalja, a sve je proteklo u znaku teniserke Teniske akademije Živković.

Šampionka turnira i u pojedinačnoj konkurenciji i u dublu je trinaestogodišnja Lola Radivojević, a turnir se igrao u konkurenciji do 16 godina. Lola je u srpskom finalu bila bolja od Mie Marjanović sa 2:0 (7/6, 6/1). U dublu je igrala sa klupskom drugaricom Emilijom Zdravković, njih dve su u finalu bile bolje od srpskog para Mia Marjanović/Anđela Petrović sa 2:0 (6/1, 6/1). Anđela Petrović je isto članica niške akademije, što predstavlja odličan rezultat za TAŽ.

„Tempirala sam formu za ovaj turnir i u svakom meču dala maksimum. Ostvarila sam sjajan rezultat na domaćem terenu, sada imam dodatnu motivaciju za turnir koji me očekuje u Kelnu“ – istakla je Lola nakon završetka turnira.

U konkurenciji tenisera trijumfovao je Mario Radev iz Bugarske, dok je u dublu bio najbolji srpski par Milan Macura i Dušan Trunić. Nakon prošlogodišnjem turniru koji je bio u znaku tenisera iz Hong Konga, ovaj su definitivno obeležili teniseri i teniserke iz Srbije.

Dominacija Srbije u Galati

Reprezentacija Srbije u konkurencij do 12 godina (devojčice) zabeležila je i treću pobedu u kvalifikacijama za plasman na završni turnir Ekipnog prvenstva Evrope 2018.

U prvom kolu pred našim sjajnim timom u sastavu: Mia Ristić, Jovana Grujić, Dunja Marić predvođene trenerom Branislavom Janković  pala je selekcija Švajcarske 3:0, u drugom kolu posle velike borbe Srbija je stigla do pobede i nad timom Mađarske 2:1, u trećem kolu kvalifikacija Srbija je savladala selekciju Gruzije 3:0 (Marić - Ponomariova 6:4, 6:0, Grujić - Ševardenidze 6:0, 6:0, dubl: Marić, Ristić - Makašvili, Ševardenidze 6:4, 6:0).

U plej ofu za plasman na glavni turnira EP Srbija će se boriti protiv selekcije domaćina Rumunije.

Luki bronza na EP u konkurenciji do 14

Šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina Luka Jovanović nije uspeo da se plasira u finale Pojedinačnog prvenstva Evrope u konkruenciji do 14 godina.

Luka je u polufinalu snage odmerio sa Francuzom Sean Cueninom kome je kod rezultata 2:6, 0:3 meč predao naš mladi as.

Jovanović je osvojio bronzanu medalju za Srbiju.