Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak šampion US Opena 2018.

Datum objave: 10.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković još jednom je pokazao i dokazao da za njega nema granica, da je on pisac nove istorije "belog sporta".

Nakon osvajanja Vimbldona 2018. Novak je stigao i do 14 gren slem trofeja, ovaj put u Njujorku na čuvenom US Openu.

U finalu za novi naslov šampiona Otvorenog prvenstva Amerike Đoković je savladao Argentinca Huana Martina Del Potra 6:3, 7:6(4), 6:3.

Srpsko finale u Barseloni

Datum objave: 09.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 13 - godišnja Darja Šuvirdjonkova i 14 - godšnja teniserka Srbije Nikol Paleček  borile su se za naslov šampiona na Tennis Europe takmičenju u Barseloni u konkurenciji do 16 godina.

Nikol je kao drugi nosilac ovog turnira savladala u finalu Darju (3. nosilac) 6:2, 7:5. Bilo je ovo peto finale za Nikol u 2018. na Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 16 i prva titula.

Darja je u 2018. odigrala pet finala, od kojih dva u konkurenciji do 14 koja je osvojila, tri u konkurecniji do 16 i osvojila jedan trofej.

Bravo!

Jovanoviću dva finala, jedna titula na TE u Klostersu

Šampion Srbije, 14-godišnji Luka Jovanović protekle nedelje takmičio se na Tennis Europe turniru u švajcarskom Klostersu, u konkurenciji do 14 godina.

Luka je kao prvi nosilac u singlu osvojio naslov vicešampiona. U borbi za tron izgubio je od domaćeg predstavnika, Švajcarca, drugog nosioca ovog turnira Patrika Šoena 3:6, 2:6.

Naš mladi as osvojio je titulu u dubl konkurenciji. U paru sa Austrijancem Danijelom Cimermanom do pobedničkog pehara Luka je stigao pobedom u finalu nad parom Matis - Sauer Himenes (SUI,GER) 6:2, 7:5.

Topo i Popović vicešampioni dubla TE u Barseloni

Na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 16 godina mlasi šampioni srpskog tenisa Marko Topo i Stefan Popović poneli su naslov vicešampiona u dubl konkurenciji.

Kao prvi nosioci Marko i Stefan u finalu borili su se protiv drugih nosilaca, para Frank Junker, Matias Musil (NED,CZE). Posle velike borbe pobednički pehar pripao je holandsko-češkoj kombinaciji rezultatom 6:7(5), 3:6.

Popović osvojio Barselonu

Datum objave: 08.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 15 - godišnji Stefan Popović osvojio je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina koji je održan u Barseloni.

Stefan je do druge titule Tennis Europe do 16 stigao pobedom nad predstavnikom BiH Draženom Petrovićem 6:0, 6:2. Uvo je bilo četvrto finale Tennis Europe do 16 za Popovića u 2018. i drugi trofej. Prvi trofej uzeo je u Mariboru, a finala je odigrao u Novom Sadu i Rijeci.

Bravo!

Jocovićeva sjajna na ITF takmičenjima

Mlada teniserka Srbije, 17 - godišnja Anđela Jocović ostvarila je sjajne rezultate u protekih par nedelja na ITF turnirima u konkruenciji do 18 godina.

Jocovićeva je drugu ITF titulu (juniorke) u dosadašnjoj karijeri osvojila na međunarodnom turniru u Kranju (Triglav Open). U borbi za tron Anđela se borila protiv predstavnice Hrvatske Antonie Ružić koja je meč našoj teniserki predala kod rezultata 6:4 za Anđelu.

Na ITF turniru u Pančevu Jocovićeva je stigla do četvrtfinala, a korak dalje otišla je na takmilčenju u Novom Sadu. U borbi za plasman u finale Serbia Junior Opena (Novi Sad) Anđela je izgubila od Ukrajinke Ljubov Kostenko 2:6, 2:6.

Održan ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018"

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Sportskog centra "Karović" od 18.08.2018. do 26.08.2018, šestu godinu za redom održan je ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018".  I ove godine generalni pokrovitelj turnira je bila je Opština Vrnjačka Banja.
Na turniru je u kvalifikacijama učestvovalo 55 igračica i još 24 u glavnom turniru iz 16 država sa tri kontinenta (Čile, Japan, Australija...) Prvi nosilac turnira bila je 354. igračica na WTA listi Ruskinja Amina Anshba.
U finalu dubla u borbi za titulu našle su se Ana Makhorkina (RUS) i Miriana Tona (ITA) protiv Joelle Lillz Sophie Steur (GER) i Julzette Maria Josephine Steur (GER). Meč je sudio Nikola Stevović, a pobedu su izvojevale sestre iz Nemačke rezultatom 6:2,6:3.
U finalu singla sastale su se prvi nosilac Amina Anshba (RUS) i četvrti nosilac Draginja Vuković (SRB). Prvi put od kada se organizuje ovaj profesionalni turnir osvojila ga je jedna srpkinja. Draginja je pobedila Aminu 6:2,6:4. Meč je sudila Kristina Vučenov Maletaški.
Turnir je protekao u prijatnoj atmosveri. Sve igračice odlazile su sa osmehom čak i posle poraza, jer po njihovim rečima ni na jednom profesionalnom turniru se ne osećaju ovako dobrodošlo i sa domaćinskim prijemom kao u Vrnjačkoj Banji.
                                         Pobednicama su pehare uručili predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović i predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović.
Supervizor turnira bio je Vuk Nikolić koga je poslednja tri dana nasledio Stefan Čukić, kome je ovo bio prvi profesionalni turnir sa funkcijom supervizora.
Organizaciju turnira novčano je pomogao i Teniski savez Srbije. Oficijalni hotel turnira bio je renovirani hotel "Fontana",čijom uslugom i kvalitetom su bili prezadovoljni svi,kako učesnice turnira tako i sudije. Zvanična voda turnira bila je "VRNJAČKO VRELO",koja je obezbedila vodu za sve učesnice turnira.

Marićeva vicešampion u Regensburgu

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorska reprezentativka Srbije Dunja Marić osvojila je naslov vicešampiona na Tennis Europe (konkurencija do 12)  takmičenju koje je održano u nemačkom Regensburgu.

Dunja je u borbi za prvo mesto na BMW Junior kupu izgubila od Nemice Karoline Rašdorf 5:7, 6:2, 5:7. U polufinalu Marićeva je bila bolja od Amerikanke Lee Von Kozierovski 6:2, 5:7, 6:1.

Ristićeva pokorila Sofiju

Šampionka Srbije u konkurenciji do 12 Mia Ristić osvojila je Tennis Europe takmičenje koje je održano u Sofiji.

Ristićeva je u borbi za treći Tennis Europe trofej ( do 12) u ovoj sezoni stigla pobedom nad predstavnicom Bugarske Joanom Konstantinovom 6:2, 6:2.

Mia je u 2018. odigrala pet Tennis Europe takmičenja, na svih pet igrala finala i od toga osvojila tri i to u nizu.

Bravo!

Topo i Teodorović osvojili Sarajevo

Dubl šampioni Srbije u konkurenciji do 16 godina, Marko Topo i Petar Teodorović osvojili su dubl trofej na Tennis Europe (do 16)  takmičenju koje je održano u Sarajevu.

Kao prvi nosioci Topo i Teodorović su u borbi za pobedničko postolje savladali češki par Adam Jurajda - Matijas Musil 6:7(7), 6:4, 10:7.