Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Kostićeva osvojila 25-cu u Koreji

Datum objave: 26.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniserka Srbije Natalija Kostić osvojila je profi titulu na takmičenju u Gojangu (Koreja) koje se igralo za nagradni fond od 25.000 dolara.

Kostićeva je do 13. singl trofeja u karijeri i drugog ovog ranga stigla pobedom u finalu nad Britankom Maiom Lumsden 6:3, 6:2.

Natalija je trenutno na 304. mestu WTA liste, ali kada se upišu poeni iz Gojanga sledi veći skok. Naša teniserka Kostićeva je bila i deo tima Fed kup selekcije Srbije u Belgiji 2012. kada smo se plasirali u polufinale Svetske grupe, a najbolji rang koji je ostvarila do sada bio je 275. mesto na svetu.

Osvojila je i 11 profi trofeja u dubl konkurenciji.

Bravo!

Đuriću prva ITF titula u dublu

Datum objave: 24.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije, 14 - godišnji Branko Đurić osvojio je ITF prvenac (juniori do 18 godina) u dublu na takmičenju koje je održano u Podgorici.

Mladi as Srbije na turniru u Podgorici učestvovao je u paru sa Francuzom Lisnardom Rodrigezom. Oni su u borbi za pobedničko postolje savladali četvte nosioce, par Stefan Popović - Mili Poljičak (SRB,CRO) 4:1, 4:1.

Rolan Garos 2019 - rezultati

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Glavni turnir -

Žene:

1. kolo: Aleksandra Krunić -

Ivana Jorović -

Muškarci:

1. kolo: (1) Novak Đoković - Hubert Hurkacz (POL)

(30) Dušan Lajović - kvalifikant

Filip Krajinović - (32) Frances Tiafoe (USA)

Janko Tipsarević - Grigor Dimitrov (BUL)

(31) Laslo Đere - Albert Ramos - Vinolas (ESP)

2. kolo: Peđa Krstin - (12) Guilllermo Garcia Lopez (ESP) 6:4,  3:6, 4:6

Viktor Troicki - Jason Kubler (AUS) 6:1, 7:6(9)

Nikola Milojević - Mathias Bourgue (FRA) 6:2, 4:6, 5:7

3. kolo: Viktor Troicki - Alexandre Muller (FRA)

Fatma pokorila Ulcinj

Datum objave: 18.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Drugi ITF trofej u konkurenciji do 18 godina za višetruku šampionku Srbije, 14 - godišnju Fatmu Idrizović.

Nakon osvajanja ITF prvenca u Izraelu naša reprezentativka je do novog pobedničkog postolja stigla na takmičenju u Ulcinju. Kao treći nosilac Fatma je u finalnoj borbi savladala predstavnicu Rusije Viktoriju Borodulinu 6:4, 6:4.

Bravo!

Milić osvojio Prokuplje

Treća Tennis Europe titula u nizu za našeg mladog i izuzetno talentovanog tenisera, šampiona Srbije Ognjena Milića.

Nakon osvajanja pehara u Vršaru i Ulcinju do novog naslova najboljeg Milić je stigao na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 12 godina koje je održano u Prokuplju. Ognjen je u borbi za trofej savladao zemljaka Vuka Kruščića 6:3, 6:1.

Dupla kruna Grujićeve u Nikšiću

Mlada teniserka Srbije Jovana Grujić nastavlja da niže trofeje na Tennis Europe sceni u konkurenciji do 14 godina. Nakon osvajanja titula u Vinkovcima i Zagrebu novi pehar Jovana je iskovala na takmičenju u Nikšiću.

Montenegro Open Grujićeva je osvojila i u singlu i dublu. U singl konkurenciji kao prvi nosilac ovog Tennis Europe takmičenja Jovana tokom turnira nije izgubila ni set,  finalni meč je odigrala protiv druge kosturašice iz Izraela i do pobede stigla rezultatom 6:2, 6:2.

U dubl konkurenciji do trofeja Grujićeva je stigla u paru sa zemljakinjom Anđelijom Marković. Kao prvi nosioci one su u finalu savladale par Klara Vaja, Lena Tomas Iglesijas 6:2, 6:4.

Bravo!

Đoković osvojio Masters u Madridu

Datum objave: 12.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta, srpski as Novak Đoković osvojio je 33. titulu iz Masters serije u karijeri. Do novog Masters naslova stigao je na turniru u Madridu, što je njegova treća titula na ovom takmičenju.

U finalu Madrida Novak je savladao predstavnika Grčke Stefanosa Cicipasa 6:3, 6:4.

Naredne nedelje Đoković učestvuje na turniru iz Masters serije u Rimu gde je postavljen za prvog nosioca.

Sretenovićeva vicešampion u Skoplju

Mlada reprezentativka Srbije, 14-godišnja Tijana Sretenović osvojila je trofej vicešampiona na ITF turniru za juniore koji je održan u Skoplju.

Sretenovićeva je do drugog ITF finala u karijeri stigla kroz kvalifikacije i do finala nije izgubila ni set. Finale koji je za Tijanu bio sedmi meč u nizu na ovom turniru posle velike borbe gde su odlučile nijanse izgubila je od Amerikanke Đulijan Luize Roe 6:7(5), 6:7(6).

Sretenovićeva je u dosadašnjem delu sezone 2019. osvojila dva Tennis Europe turnira u konkurenciji do 14 i od četiri odigrana ITF takmičenja u konkunrenciji do 18 godina dva finala (Subotica i Skoplje) čime je potvrdila da je jedna od najvećih mladih nada našeg tenisa.

Hamad vicešampion u Vilahu

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Hamad Međedović osvojio je naslov vicešampiona na ITF takmičenju u konkurenciji juniora, druga kategorija, koje je održano u austrijskom Vilahu.

Kao treći nosilac ovog takmičenja Hamad je u borbi za trofej snage odmerio sa drugim kosturašem ovog takmičenja Mađarom Peterom Makom koji je do pobede stigao rezultatom 0:6, 4:6.

Međedović je trenutno 108. na ITF listi, očekuje ga skok mešu 100 najboljih kada se upišu poeni iz Vilaha. Njegov najbolji rang do sada bio je 91. mesto na svetu.

Hamadu je ovo bilo drugo finale u 2019, prvo je odigrao na početku sezone u Nju Delhiju gde je osvojio titulu.

Draginji dupla kruna u Heraklionu

Mlada teniserka Srbije, 19- godišnja Draginja Vuković osvojila je turnir iz fjučers serije, singl i dubl, koji se igrao u grčkom Heraklionu.

Vukovićeva je do treće profi singl titule stigla pobedom u finalu nad Mađaricom Vandom Lukaš 6:2, 2:0 predaja.

U dublu Draginja i njena partnerka Izraelka Maja Tahan bez borbe dobile su finalni susret protiv dubla Kulambajeva - Lukaš (KAZ,HUN) predajom ovog para.