Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Čista desetka Ognjena Milića

Datum objave: 10.01.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Velika nada i veliki mladi šampion srpskog tenisa, višetruki državni šampion, 13- godišnji Ognjen Milić na startu 2021. upisao je čistku desetku! Na prvom turniru u aktulenoj takmičarskoj sezoni Milić je stigao do njegove desete Tennis Europe titulu u karijeri.
Bez izgubljenog seta Ognjen je trijumfovao na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu na tradicionalnom turniru pod nazivom “Božićni turnir” iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina. U finalnoj borbi Ognjen je svladao najboljeg tenisa Nemačke u ovom uzrastu Justina Engela 6:2, 6:2.
Trijumf u Beogradu Miliću donosi I prvo mesto na Tennis Europe listi u konkurenciji do 14 godina. U 2020. mladi teniser iz Krgujevca osvojio je tri TE trofeja -  Podgorica Open,  Čačak i Rio Verde Open takođe u Podgorici, a finala je odigrao u Beogradu - Božićni turnir, Novi Beograd Open i Podgorica Open. Sezona 2019. takođe je bila šampionska za Milića kada je nanizao šest Tennis Europe trofeja u konkurenciji do 12 godina - Prokuplje, Koper, Vršar, Čačak, Ulcinj i Tipsarević.
Na “Božićnom turniru” 2021. Tennis Europe do 14 godina pobedničke pehare zagrlile su dve teniserke Srbije u dubl konkurenciji. Naslov šampiona naše Teodora Kostović I Aleksandra  Stevanović ponele su pobedom u finalu nad rumunskim parom, prvi nosiocima ovog takmičenja Oana, Teodoresku 4:6, 6:4, 10:5.
Trofej u ženskom singlu osvojila je predstavnica Nemačke, devojčica srpskog porekla Nastasija Nesterović koja je u finalu savladala Rumunku Anamariju Federiku Oanu 6:4, 6:2.

Svetska antidoping agencija objavila novu listu zabranjenih supstanci koja stupa na snagu 1. januara 2021.

Datum objave: 28.12.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Poštovani,

Svetska antidoping agencija (WADA) objavila je novu listu zabranjenih supstanci koja stupa na snagu 1. januara 2021. godine.

Molimo Vas da sa svojim doktorima proverite da li se neki od suplemenata ili medikamenata koje koristite nalazi na listi.

Spisak zabranjenih sredstava nalazi se na sledecem linku

Novak Đoković 300 nedelja na čelu ATP liste

Datum objave: 21.12.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Teniski savez Srbije upućuje čestitke najboljem teniseru sveta i Srbije Novaku Đokoviću povodom istorijskog trenutka koji beleži ove nedelje, ne samo u ličnoj sportskoj biografiji već i istoriji svetskog "belog sporta". Ovog ponedeljka prvi teniser sveta, naš Novak počeo je jubilarnu 300. nedelju na prvom mestu ATP liste.
Teniskog asa planete, jednog od najtrofejnijih tenisera u istoriji ovog sporta, našeg Novaka  još 11 nedelja deli od obaranja rekorda koji drži švajcarski teniser Rodžer Federer, koji je 310 nedelja bio na svetskom vrhu. U naredna dva i po meseca Đoković bi mogao da prestigne Švajcarca. Jedina dva tenisera u istoriji koji su došli do ovih dostignuća su upravo Novak i Rodžer.
Đoković šesti put u karijeri godinu završava na čelnoj poziciji ATP liste i trenutno ima 2.180 bodova više od drugoplasiranog Nadala.

Rađenoviću Tennis Europe trofej u Podgorici

Datum objave: 05.12.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 15- godišnji Vuk Rađenović osvojio je treću Tennis Europe titulu u konkurenciji do 16 godina u sezoni 2020. Nakon pobedničkih pehara koje je podigao u Pančevu (Pecin memorijal), Subotici (Čikov memorijal), finala koje je odigrao u Nišu (Niš Open) na red je došla titula koju je iskovao u Podgorici.

Do naslova šampiona Podgorica Opena (TE do 16) Vuk je stigao pobedom u finalu nad zemljakom, takođe reprezentativcu Srbije 13- godišnjim Ognjenom Milićem 6:4, 6:4.

Rađenović je u sezoni 2019. takođe nanizao tri trofeja i to u konkurenciji do 14 godina - Čačak Open, Tempo Company Open (TK Đukić Beograd) i Žaba Cup (Vinkovci).

Miliću deveta Tennis Europe titula

Datum objave: 28.11.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, višetruki državni šampion, 13- godišnji Ognjen Milić osvojio je devetu Tennis Europe titulu u karijeri, treću u 2020.

Do petog Tennis Europe finala u konkurenciji do 14 godina u 2020, ujedno i treće titule u ovoj sezoni Milić je stigao na takmičenju u Podgorici. U borbi za šampionski trofej Ognjen je kao prvi nosilac savladao predstavnika Belgije Douda Afalaha 6:1, 6:4.

U 2020. Ognjen je pored Podgorica Opena osvojio titule u Čačku i Rio Verde Open takođe u Podgorici, a finala je odigrao u Beogradu - Božićni turnir i Novi Beograd Open. Sezona 2019. takođe je bila šampionska za Milića kada je nanizao šest Tennis Europe trofeja u konkurenciji do 12 godina - Prokuplje, Koper, Vršar, Čačak, Ulcinj i Tipsarević.

Teodoroviću juniorski singl prvenac u Kairu

Datum objave: 22.11.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 17-godišnji Petar Teodorović osvojio je juniorski trofej J4 kategorije u singlu na takmičenju koje je održano u Kairu.

Do singl prvenca u konkurenciji juniora na međunarodnoj sceni Teodorović je kao prvi nosilac stigao pobedom u finalu nad predstavnikom Maroka Mehdijem Benčakrounom 6:1, 6:4.

Petar je pre dva meseca odigrao i njegovo prvo finale juniorskog takmičenja koje je održano u rumunskom mestu Oradea. Trenutno je na 198. poziciji ITF liste, kada izađe nova lista i upišu se poeni iz Egipta sledi veliki skok za našeg mladog asa.

Ludoškom dupla kruna u Istanbulu

Mlada nada srpskog tenisa, 15- godišnji Zoran Ludoški osvojio je duplu krunu na Tennis Europe takmičenju koje je održano u Istanbulu u konkurenciji do 16 godina.

Mladi šampion iz Zrenjanina, koji u svojoj kolekciji ima pregršt trofeja iskovanih kako u Srbiji tako i na međunarodnoj sceni, do naslova šampiona u singlu na  turniru “Cekmekoy Cup” u Turskoj stigao je pobedom u finalu nad predstavnikom Crne Gore, prvim nosiocem ovog takmičenja Simonom Kneževićem 7:6(3), 6:3. Bilo je ovo drugo TE finale u 2020. u singlu za Zorana, koji je pre mesec dana u Subotici na "Čikovom memorijalu" osvojio trofej namenjen vicešampionu turnira.

U dubl konkurenciji u Istanbulu Ludoški je do pobedničkog postolja stigao u paru sa Kneževićem. Oni su u finalu bili bolji od ruskog para Dmitri Burtsev, Timofei Derepasko 7:5, 2:6, 10:4.

Radivojevićeva dvostruka vicešampionka u Istanbulu

Datum objave: 25.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada nada srpskog tenisa, državna šampionka, 15 - godišnja Lola Radivojević osvojila je dva naslova vicešampiona na ITF turniru (juniorska konkurencija) koji je održan u Istanbulu.

U finalu singla Lola je izgubila od Čehinje Linde Klimicove 7:5, 0:6, 1:6.

Drugo mesto u dublu Radivojevićeva je osvojila upravo u paru sa Klimicovom. U borbi za tron izgubile su od ruskog para Gureva, Pridankina 1:6, 3:6.

Miliću Tennis Europe trofej u Podgorici

Datum objave: 23.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Višestruki državni šampion i reprezentativac Srbije, 13 - godišnji Ognjen Milić odigrao je četvrto Tennis Europe finale u konkurenciji do 14 godina u 2020. osvojivši drugi trofej u ovoj sezoni.

Novi naslov šampiona Milić je izdejstvovao na takmičenju u Podgorici gde tokom celog turnira nije izgubio ni set, izgubiši samo tri gema. U finalnoj borbi Ognjen je salvadao zemljaka Vuka Kruščića 6:1, 6:0.

Bravo!

Lola vicešampionka dubla u Istanbulu, sledi borba za singl trofej

Nakon osvajanja duple krune (singl i dubl) prethodne nedelje u Alanji na ITF turniru za juniorke i juniore mlada teniska zvezda Srbije u velikom usponu Lola Radivojević nastavila je da niže pobede na juniorskom takmičenju u Istanbulu.

Naslov vicešampiona ovog takmičenja Radivojevićeva je ponela u dublu u paru sa predstavnicom Češke Lindom Klimicovom, one su u borbi za tron izgubile od ruskog para Gureva - Pridankina 1:6, 3:6.

Lola će se za novi trofej boriti u finalu singla gde je čeka bitka upravo sa njenom dubl partnerkom Čehinjom Klimicovom.