Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srbulovićeva veruje u medalju na OI u Brazilu

Datum objave: 28.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Olimpijske igre gluvih i nagluvih, 24. po redu održaće se u Brazilu u mestu Kaksias de Sol od 1. do 15. maja 2022. Boje Srbije braniće rukometaši, strelci i jedna teniserka. Reč je o našoj najboljoj predstavnici “belog sporta” u ovoj konkurenciji 18 – godišnjoj Boranki Staši Srbulović. Na Evropskom šampionatu u Grčkoj Staša je 2021. zauzela drugo mesto.
Vrsni sportista i učenik Srbulovićeva iz godine u godinu niže izuzetne rezultate na svetskoj sceni braneći boje Reprezentacije Srbije gluvih i nagluvih osoba. Osvojivši vicešampionsku titulu Starog kontinenta na Kritu u kategoriji ženskog singla odmah iza Ruskinje Anastasie Lasits naša Staša kvalifikovala se za učešče na Olimpijskim igrama u Brazilu 2022.
Dugogodišnji teniski trener naše šampionke Slavko Đurić biće uz Stašu na OI u Brazilu gde očekuju borbu za medalju u izuzetno jakoj konkurenciji.  Srbulovićeva je na 13. poziciji na svetskoj rang listi u singlu za gluve i nagluve.

Topo izborio glavni turnir ATP-a u Minhenu

Datum objave: 24.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski reprezentativac Srbije Marko Topo ostvario je sjajan rezultat na startu takmičenja ATP turnira u Mihnenu.

Topo je ostvario dve pobede u kvalifikacijama i plasirao se u glavni turnir u rodnom Mihnenu. U prvom kolu kvalifikacija Marko je ostvario i prvu pobedu u karijeri nad igračem rangiranim u top 100 na svetu, pobedu nad Švajcarcem Henrijem Laksonenom 6:4, 6:2. U finalu kvalifikacija pao je i Slovak Norbert Gombos 3:6, 6:3, 6:1. U prvom kolu glavnog takmičenja Topu čeka susret sa Belgijancem Oskarom Oteom.

Bravo!

Đurić vicešampion u Piještanima

Mladi reprezentativac Srbije Branko Đurić osvojio je dupli naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru u Piještanima J2 kategorije.

U singl konkurenciji Đurić je u borbi za šampionski trofej izgubio od predstavnika Hrvatske Mateja Dodiga 6:2, 6:2.

Drugo mesto u dubl konkurenciji Branko je osvojio u paru sa kolegom iz Slovačke Peterom Nađom. Oni su u finalu odmerili snage sa nemačko-rumunskom kombinacijom Al Azmeh, Koman i nakon velike borbe izgubili rezultatom 7:5, 4:6, 5:10.

Mladi teniseri Srbije pokorili Suboticu

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je ITF juniorski turnir J5 kategorije koji je iznedrio žetvu trofeja od strane mladih teniserki i tenisera Srbije.

U ženskoj singl konkurenciji finalni meč doneo je sudar dve teniserke Srbije Teodore Kostović i Milice Vasiliki Milosavljević. Kao prvi nosilac do šampionskog pehara stigla je Kostovićeva rezultatom 6:1, 6:0. U polufinalu Teodora je pobedila Mađaricu Ester Kiš 6:0, 6:1, dok je Milici susret nakon prvog seta i rezultata 6:3 meč predala zemljakinja Emilija Zdravković.

Kod dečaka trijumfovao je teniser Srbije Nikša Arsić savladavši u finalu predstavnika Hrvatske Dorijana Vasunga 6:1, 6:1. U polufinalu Nikša je pobedio Italijana Stefana Vedovelija 6:4, 6:0, dok je Dorijan pobedio tenisera Srbije, prvog nosioca Marka Maksimovića 3:6, 4:6.

Pobednički pehar u dublu kod juniorki osvojio je srpski par Tara Mihaljević, Teodora Kostović. Njima su finale bez borbe predale Suana Tucaković i Emilija Zdravković (BiH, SRB) koje su bile postavljene za prve nosioce.

Zekiću dupla titula u Haskovu

Juniorski reprezentativac Srbije Nikola Zekić osvojio je singl titulu na juniorskom turniru J 2 kategorije koji je održan u Haskovu.

Zekić je u borbi za trofej u finalu savladao predstavnika Bugarske Adriana Džheneva 7:5, 5:7, 7:6(3). Nikola je ovom pobedom stigao do druge ITF juniorske titule u karijeri, prethodnu je osvojio 2021. u Irpinu.

U dubl konkurenciji Zekić je takođe stao na pobedničko postolje i to upravo sa rivalom iz finala u singlu, Bugarinom Džhenevim. Oni su u borbi za šampionski trofej dubla salvadali srpski par Saša Marković, Vuk Rađenović 3:6, 6:3, 10:5.

Dragoviću trofej Tempo Company Opena do 14

Na terenima TK Đukić u Beogradu održan je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina - Tempo Company Cup 2022.

Naslov šampiona u singlu kod dečaka poneo je teniser Srbije Marko Dragović koji je bio postavljen za prvog nosioca. U polufinalu Marko je savladao predstavnika Hrvatske Rajana Zuberbuehlera 6:1, 6:2. Finalni meč našem Dragoviću predao je bez borbe teniser iz Francuske, treći nosilac Mark Aurele Desmoulins Rikot.

Trofej namenjen vicešampionima u dublu kod dečaka na Tempo Company Cupu 2022. osvojili su srpski teniseri Marko Dragović i Mihailo Topić. Oni su u finalu kao prvi nosioci izgubili od trećih nosilaca, francusko-hrvatskog para Rikot - Zuberbuehler 4:6, 3:6.

Treće mesto u dublu osvojile su teniserke Srbije Aleksandra Đokić i Gala Ivanović. Zaustavljene su u polufinalu od švajcarskog para Šnider - Durer 1:6. 3:6.

TAŽ DOMAĆIN ITF TURNIRA, UČESTVUJE SKORO 200 TENISERA

Datum objave: 21.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 23. aprila do 1. maja igraće se SERBIA JUNIOR TOUR/Niš OPEN 2022 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Kvalifikacioni deo turnira počinje u subotu 23. aprila, dok će glavni deo turnira početi u ponedeljak 25. aprila 2022. godine. Finale se igra u nedelju 1. maja.

Za prvi reket turnira boriće se skoro 200 tenisera i teniserki iz velikog broja zemalja (Srbija, Švajcarska, Crna Gora, Rumunija, Grčka, Kina, Australija, Italija, Severna Makedonija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Kazahstan, Japan, Francuska, Austrija, Bugarska, Velika Britanija, Poljska, Ukrajina, Nemačka, Švedska, Slovačka, Španija, Češka, Belgija, Izrael, Norveška). Svi mečevi su dostupni za javnost i ulaz je besplatan. Dnevni program kreće u 10 sati.

U susret turniru zapažene rezultate postigli su Nikola Jović (TAŽ) i Stefan Skobelev (TAŽ). Oni će biti jedni od favorita na predstojećem turniru u Nišu. Nikola Jović je osvojio drugo mesto u singlu i treće u dublu na Tennis Europe turniru u Pančevu za tenisere do 16 godina. Na ITF turniru u Istanbulu za tenisere do 18 godina Stefan Skobelev je osvojio drugo mesto u dublu i treće u singlu.

Dušici i Ognjenu Tennis Europe trofej u Pančevu

Datum objave: 20.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održan je Tennis Europe turnir "Pecin memorijal" u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Singl trofej Srbiji iskovao je naš višestruki šampion Ognjen Milić kome je meč finala kod rezultata 6:4, 1:2 predao zemljak Nikola Jović koji je bio postavljen za prvog nosioca. Milić je ovom pobedom vezao dve titule na Tennis Europe takmičenjima u dve vezane nedelje. Prethodne nedelje osvojio je titulu u Novom Sadu.

Šampionsku titulu u dublu osvojila je naša juniorska reprezentativka Dušica Popovski u paru sa Sarinom Arven Šnajder iz Švajcarske. Kao sedmi nosioci one su u borbi za tron bile bolje od trećih nosilaca, dubla Aleksandra Stevanović, Lana Petković (SRB,BiH) 7:5, 6:4.

NIKOLA JOVIĆ (TAŽ) NASTAVLJA SA MEĐUNARODNIM REZULTATIMA

Datum objave: 12.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na teniskim terenima u Novom Sadu tokom vikenda završen je juniorski turnir iz serije TENNIS EUROPE (za tenisere do 16 godina). Nakon ranije osvojenog dubla na TENNIS EUROPE turniru u Keniji, teniser Teniske akademije Živković Nikola Jović stigao je do titule u dublu i na međunarodnom turniru u Novom Sadu. Što se tiče pojedinačne konkurencije, Nikola je na ovom turniru bio treći.

“Sezona na otvorenom je tek počela, ovo je moj četvrti pehar za nešto više od mesec dana. Moram biti zadovoljan startom, ali verujem da ću tek ući u formu i biti još sigurniji u ključnim mečevima” – istakao je Nikola Jović (TAŽ).

Vredno je napomenuti da je pomenuti niški teniser nedelju dana pre ovog turnira stigao i do trećeg mesta u pojedinačnoj konkurenciji na YOUTH CUP turniru iz serije TENNIS EUROPE u Barseloni. Teniska akademija Živković će za desetak dana biti domaćin međunarodnog ITF turnira za tenisere i teniserke do 18 godina, to će biti prvi od ukupno četiri koliko će biti održano ove godine na terenima niške akademije.

Yason Cup u Novom Sadu u znaku srpskih takmičara

Datum objave: 11.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina održan je u Novom Sadu i protekao je u dominaciji predstavnika Srbije.

U ženskom singlu pobednički trofej osvojila je naša teniserka Saša Sakura Stula koja je u finalu bila bolja od predstavnice Ukrajine Poline Kuznjecove 5:7, 7:6(3), 6:0.

Kod juniora trijumfovao je naš Ognjen Milić salvadavši u finalu Hrvata Antonija Voljaveca 5:7, 6:2, 6:3.

U konkurenciji ženskih dublova na pobedničko postolje stala je naša šampionka Teodora Kostović u paru da Slovenkom Evom Cikajlo. Kao prvi nosioci ovog takmičenja Teodora i Eva su u finalu pobedile druge nosiice, srpsko-ukrajinski par Stela Džimović - Polina Kuznjecova 6:1, 6:4.

Muški dubl pripao je srpskom paru Nikola Jović - Todor Vukomanović koji su kao prvi nosioci u finalu bili bolji od zemljaka, drugih nosioca Ognjena Milića i Nikole Lulića 6:4, 7:5.