Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Lola Radivojević osvojila profi prvenac

Datum objave: 21.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 17 - godišnja Lola Radivojević osvojila je profi prvenac na turniru iz fjučers serije nagradnog fonda 15.000 dolara koji se održava u Grčkoj.

Lola je pobednički pehar u dublu osvojila u paru sa predstavnicom Grčke Mihaelom Laki savladavši u finalu prve nosioce, holandsko-australijski par Višer, Da Silva Fik 6:1, 4:6, 10:8.

Radivojevićeva će se boriti za još jedno pobedničko postolje u Heraklionu. Bili Džin King kup reprezentativka Srbije nalazi se u finalu singla gde će za prvu singl profi titulu u karijeri odmeriti snage sa Grkinjom Martom Matoulom.

Srbulovićeva peta na OI u Brazilu

Datum objave: 17.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja predstavnica Srbije u “belom sportu” u konkurenciji gluvih i nagluvih Staša Srbulović predstavljala je našu zemlju na Olimpijskim igrama u Brazilu. U izuzetno jakoj konkurenciji na teniskom turniru u okviru 24. po redu Olimpijskih igrara gluvih i nagluvih naša najbolja teniserska zauzela je visoko peto mesto. Zaustavljena je u četvrtfinalu od prvog nosioca predstavnice Kineskog Tajpeha Čie Ven Lin 3:6, 1:6.
18 – godišnja Boranka Staša Srbulović samim ulaskom među osam najboljih na takmičenju u Brazilu otvorila je sebi put za naredne OI koje će biti održane u Tokiju 2025. godine.
Već 2024. Stašu očekuje Svetsko prvenstvo. Pre odlaska na OI u Brazil Srbulovićeva je zauzimala 13. poziciju na svetskoj rang listi gluvih i nagluvih teniserki, nakon izlaska nove liste levoruka šampionka iz Srbije biće među 10 najboljih na planeti.

Gala i Aleksa šampioni memorijala Jovan Kukaras u Subotici

Datum objave: 16.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je X Memorijal Jovan Kukaras, turnir iz serije Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina.

Pobendičko postolje u konkurenciji devojčica osvojila je Gala Ivanović savladavši u finalu Anastasiju Cvetković 6:1, 7:5. U polufinalu Gala je bila bolja od Lane Virc 2:6, 6:3, 6:1, dok je Anastasija pobedila Mašu Janković 6:4, 6:4.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković pobedivši u finalu Vanju Nikolića7:5, 6:4. U polufinalu Aleksa je savladao Mađara Marsela Kovača 6:3, 2:6, 6:2, dok je Vanja bio bolji od Portorikanca Gonzala da Rose Kastra 6:3, 6:4.

U ženskom dublu trijumfovao je par Gala Ivanović - Maša Janković koje su u finalu savladale zemljakinje Teodoru Vlajić i Emiliju Miljković 6:1, 6:2. U polufinalu Ivanović i Janković bile su bolje od ruskinja Sogomonjan, Stadnikova 6:3, 6:0, dok su Vlajić i Miljković pobedile par Cvetković, Virc 6:3, 2:6, 10:5.

Muški dubl osvojili su Kastro i Kasperski (POR,POL) pobedivši u finalu par Kovač, Ziska (HUN,CZE) 7:5, 6:0. U polufinalu srpski par Mihailo Topić, Filip Đokić zaustavljeni su od Kovača i Ziske 2:6, 2:6, dok su naši Vanja Nikolić i Marko Šavija izgubili od Kastra i Kasperskog 0:6, 1:6.

ITF prvenac Ognjena Milića

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 14 - godišnji Ognjen Milić iz dana u dan pomera granice i potvrđuje klasu. Nakon zlatnog slaloma na Tennis Europe sceni gde je već godinama neprikosnoven, na red je došao i juniorski ITF šampionski trofej.

Prvi ITF juniorski pehar u konkurenciji do 18 godina reprezentativac Srbije i višestruki državni šampion Milić iskovao je na turniru pete kategorije u Skoplju. Kao prvi nosilac ovog takmičenja Ognjen je u borbi za pobeničko postolje savladao predstavnika Crne Gore Milana Ristova 6:3, 4:6, 6:4.

Zagrevanje za prvi ITF trofej u karijeri Milić je napravio na dva Tennis Europe turnira u konkurenciji do 16 godina, Yason Cupu u Novom Sadu i Pecinom meorijalu u Pančevu.

Bravo!

Arsić vicešampion u Skoplju

Datum objave: 08.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Nikša Arsić osvojio je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru u Skoplju J5 kategorije.

U borbi za šampionski pehar Nikša je u finalu zaustavljen od Kanađanina Uve Matiasa Kaska 3:6, 3:6. U polufinalu Arsić je pobedio zemljaka Romea Hadžimehmedovića 6:3, 6:0.

Pre deset dana Nikša je osvojio juniorski ITF trofej na takmičenju u Subotici.

Vujovićeva niže trofeje, novi iskovan u Češkoj

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 12 - godišnja Luna Vujović nastavila je nisku trijumfa na Tennis Europe takmičenjima u 2022. Nakon tri titule koje je iskovala u Hrvatskoj, sada je stigla i do četvrte, ovaj put na takmičenju u konkurenciji do 14 godina prve kategorije održanom u češkom Mostu.

Vujovićeva je bila postavljena za petog nosioca, a u samoj borbi za šampionski trofej savladala je prvu kosturašicu ovog takmičenja Čehinju Veroniku Sekerkovu 6:2, 6:3. U polufinalu pod snažnim i preciznim loptama naše Lune pao je i drugi nosilac ovog takmičenja Slovakinja Sona Depesova 7:5, 6:3.

Mlada reprezentativka Srbije u trci za plasman na završni Masters u Monte Karlu 2022. u konkurenciji do 16 godina zauzima visoko peto mesto, a novi uspesi doneće Luni još bolji plasman i utemeljenje proboja na takmičenje koje će doneti borbu za naslov šampiona Starog kontineta u tekućoj sezoni.

Bravo!

Međedović pregazio Španca i osvojio Ulcinj

Mladi teniski as Srbije nastavlja da pomera granice, gazi protivnike i niže titule. Višetruki šampion države i juniorski reprezentativac naše zemlje, 18 - godišnji Hamad Međedović nakon osvajanja dva u nizu trofeja iz fjučers serije u Antaliji aprila 2022. sada je upisao i prvu titulu iz serije 25.000 dolara.

Do novog pobedničkog pehara Hamad je stigao ubedljivim pobedama na turniru u Ulcinju. Kroz kvalifikacije, bez igzubljenog seta, sa sedam pobeda u nizu Međedović je stao na pobedničko postolje savladavši u finalu Španca Aleksa Martija Pujolrasa 6:1, 6:2.

Stankovićevoj dubl titula u Skoplju

Juniorski ITF turnir J4 kategorije održan je u Skoplju. Šampionski pehar u konkurenciji dublova osvojila je tenserka Srbije Anja Stanković u paru sa predstavnicom Crne Gore Ivom Lakić. One su u borbi za pobedničko postolje savladale srpsko-ruski par Mirjana Jovanović - Dana Čarinceva 6:2, 6:3.

Treće mesto u singlu na ovom takmičenju u  konkurenciji juniorki zauzela je naša Lara Stojanovski. U borbi za plasman u finale Lara je izgubila od Crnogorke Lakić 3:6, 0:6.

Popović vicešampion dubla u Ulcinju

Datum objave: 07.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na profesionalnom turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se ove nedelje igra u Ulcinju mladi teniser Srbije, 18 - godišnji Stefan Popović osvojio je naslov vicešampiona u dubl konkurenciji.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Milijem Poljičakom naš višestruki državni šampion izgubio je finale od para Cretu, Cukerman (ROU,ISR) 4:6, 1:6.

Popović je u singlu iz kvalifikacija u kojima je ostvario dve pobede stigao do polufinala u kome je zaustavljen od Španca Aleksa Martija Pujolrasa 4:6, 3:6.

Ludoški vicešampion u Oradei

Juniorski šampion Srbije, 16 -godišnji Zoran Ludoški poneo je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru Grade2 kategorije koji je održan u rumunskoj Oradei.

Ludoški je u finalu snage odmerio sa Čehom Maksimom Mrvom koji je nakon velike borbe pobedio našeg reprezentativca rezultatom 4:6, 6:2, 6:7(5).

U Oradei Zoran je odigrao prvo finale u sezoni 2022. u singl konkurenciji. U takmičarskoj 2021. Ludoški je odgirao tri juniorska finala, osvojio jedan trofej, a na pobedničko postolje stao je i na Tennis Europe turniru do 16 godina, Pecinom memorijalu u Pančevu.

Polufinale dubla u Oradei zabeležile su teniserke Srbije Teodora Kostović i Darja Šuvirdjonkova.