Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Danilovićeva i Popović najuspešniji u Meridiani

Datum objave: 17.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, druga kategorija.

Kod juniorki šampionski pehar osvojila je Danijela Danilović koja je u finalu pobedila Jasmin Gaui 6:2, 4:6, 6:3. U polufinalu Danijela je bila bolja od Anje Mitraković 6:0, 6:0, dok je Jasmin savladala Simonu Josimović 6:2, 6:0.

U konkurenciji juniora pobedničko postolje osvojio je Predrag Popović savladavši Bogdana Muškatirovića 7:6(6), 1:6, 6:2. U polufinalu Predrag je bio bolji od Mihajla Milosavljevića 6:0, 6:1, dok je Bogdan pobedio Vukašina Popovića 6:1, 6:1.

LETNjE PRVENSTVO SRBIJE 2019 DO 14 GODINA-TK PARTIZAN

Na terenima Teniskog kluba Partizan u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 14 godina.

Datum objave: 16.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo.

Naslov šampiona ponela je Anastasija Čolović koja je u finalu bila bolja od Lana Agbaba 5:3, 4:2. U polufinalu Anastasija je savladala Miu RAkić 4:0, 4:0, dok je Lana pobedila Nađu Prodanović 4:0, 4:0.

Topiću zeleni nivo na Topacu

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo.

Naslov šampiona poneo je Mihailo Topić koji je u finalu bio bolji od Uglješe Sofrenovića 4:0, 4:0. U polufinalu Topić je savladao Andreja Markovića 4:2, 4:1, dok je Uglješa pobedio Krstu Krivokapića 4:1, 4:0.

Utešni turnir osvojio je Uroš Đorđević pobedivši u finalu Viktora Višnića 5:4(5), 5:3.

Komnenić osvojio Privilege

Na terenima TK Privilege održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 14 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar otišao je u ruke Andreja Komnenića koji je u finalu bio bolji od Nemanje Stokanovića 7:6, 2:6, 6:1. U polufinalu Andrej je savladao Aleksandra Huđeca 6:2, 6:4, dok je Nemanja pobedio Miloša Mikovića 6:0, 6:4.

U borbi za treće mesto Huđecu je meč predao Miković kod rezultata 6:3, 1:0.

ALEKSANDAR ŽIKIĆ JE ŠAMPION REGIONA

U Nišu se na terenima TK Radnički igralo Prvenstvo istočne Srbije u konkurenciji dečaka i devojčica do 12 godina. Turnir je održan u organizaciji Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS). Titulu šampiona regiona je poneo Aleksandar Žikić, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša.

Žikić je u finalu bio bolji od Ilije Trajkovića iz smederevskog kluba Gem i meč završio bez rezultatske neizvesnosti sa 2:0 (6/0, 6/1). U polufinalu Žikić je savladao Nikolu Tošića 6:1, 6:2, dok je Ilija pobedio Ognjena Milenovića 6:2, 6:2.

„Zadovoljan sam igrom i rezultatom, stigao sam do titule bez izgubljenog seta. Nadam se da će mi ova titula biti dodatna motivacija da nastavim sa dobrim partijama i na narednim turnirima.“ – istakao je Aleksandar Žikić.

Kod devojčica trijumfovala je Mia Milisavljević koja je u finalu bila bolja od Nine Krstić 6:0, 6:1. U polufinalu Mia je pobedila Anastasiju Cvetković 6:2, 6:1, dok je Nina savladala Laru Paunović 7:5, 6:2.

Batalovoj seniorski trofej na Masteru

Na terenima TK Master održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki.

Na pobedničko postolje popela se Sofija Batalova koja je u finalu savladala Bojanu Jovanović 0:6, 3:6, 7:6(8). U polufinalu Sofija je pobedila Teodoru Vancagović 0:6, 6:4, 7:6(4), dok je Bojana bila bolja od Dine Dudić.

Emini i Aleksi OP Novog Sada do 12

Datum objave: 15.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Elite u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo za devojčice i dečake u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija.

Kod devojčica pobednički pehar je osvojila Emina Muratović kojoj je meč finala kod rezultata 6:1 predala Anja Pisar. U polufinalu Emina je bila bolja od Višnje Šašić 6:0, 6:0, dok je Anja pobedila Gaju Đuričković 6:3, 6:2.

U konkurenciji dečaka naslov šampiona poneo je Aleksa Mirković koji je u finalu savladao Dušana Bazdara 3:6, 7:6(3), 10:2. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Milana Radojičića 6:1, 7:5,kao i Dušan indentičnim rezultatom od Andreasa Gogotića.

Majin Winner

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Maja Miščević koja je u finalu savladala Simonu Deletić 6:4, 6:1. U polufinalu Maja je pobedila Sašu Sakur Štulu 3:6, 6:2, 7:5, dok je Simoni meč bez borbe predala Anđela Simić.

Anđela i Kristijan šampioni Srbije do 18

Datum objave: 14.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina (juniorke i junori) održano je u Pančevu na terenima TK Dinamo. Naslove Letnjih šampiona države za 2019. poneli su Anđela Jocović i Kristijan Juhas.

U konkurenciji juniorki finalni meč doneo je okršaj dve Anđele, Jocović i Lopičić. Naslov šampiona Srbije ponela je Jocovićeva koje do trijumfa stigla rezultatom 6:0, 6:2. U polufinalu Jocović je bila bolja od još jedne imenjakinje Anđele Skrobonje 6:2, 6:0, dok je Lopičićeva savladala Senku Deletić 6:2, 6:7(5), 6:3.

Kod juniora pobednički pehar osvojio je Kristijan Juhas koji je u finalu savladao Hamada Međedovića 6:4, 6:1. U polufinalu Kristijan je pobedio Stefana Spasojevića 6:4, 4:6, 6:1, dok je Hamad bio bolji od Filipa Stipića 6:4, 6:3.