Lani OP Beograda do 16

Datum objave: 01.07.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za devojčice do 16 godina, druga kategorija.

Pobedu je odnela Lana Stanišić koja je u finalu bila bolja od Anastasije Arsić 6:3, 6:1. U polufinalu Lana je pobedila Miljanu Knežević 6:2, 6:1, dok je Anastasija savladala Vladu Ponomarenko 7:5, 6:1.

Čertićev trijumf u TK Marina Oasa

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkruenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima TK Marina Oasa.

Naslov šampiona poneo je Petar Ćerić koji je u finalu savladao Mateju Stefanovića 6:2, 6:1. U polufinalu Petar je pobedio Amara Kolića 6:1, 2:6, 6:2, dok je Mateja bio bolji od Marka Miletićkog 0:6, 7:6(5), 7:6(6).

Kolarevićevoj seniorski trofej u TA Tipsarević

Na terenima TA Tipsarević u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke, prva kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Nevena Kolarević kojoj je meč finala kod rezultata 6:1 predala Jelena Kovač. U polufinalu Kolarevićeva je bila bolja od Nine Zdravković 6:2, 6:1, dok je Jeleni meč kod rezultata 6:3, 5:5 predala Elena Gemović.

Arsićeva osvojila Ušće

Na terenima TK Ušće u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Anastasija Arsić koja je u finalu savladala Nevenu Janošević 3:6, 6:3, 6:2. U polufinalu Arsićeva je bila bolja od Milice Antonić 6:1, 6:1, dok je Nevena pobedila Maju Mišćević 6:4, 6:2.

Datum objave: 29.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na teniskim terenima u Kruševcu završen je Vidovdanski turnir, turnir prve kategorije za tenisere do 12 godina. Pobednik turnira je Aleksandar Žikić, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Žikić je u finalu bio bolji od Nikole Mitrovića iz Beograda sa 2:0, po setovima 7/6, 6/4. Niški teniser je do finala stigao bez izgubljenog seta, u finalu se igrao neizvestan meč, ali je do vidovdanske titule ipak stigao Aleksandar Žikić.

„Ova titula je važna pre svega kao nastavak dobrih partija nakon titule najboljeg u regionu. Dva turnira i dve titule bez izgubljenog seta.“ – izjavio je Aleksandar Žikić nakon ceremonije dodele pehara u Kruševcu.

Od ostalih tenisera i teniserki niške akademije vredno je pomenuti rezultat koji je ostvarila Anastasija Stoiljković, ona je stigla do vicešampionske titule u dublu na međunarodnom turniru iz serije TENNIS EUROPE u Kavadarcima za teniserke do 16 godina.

Fatma i Petar šampioni Srbije u konkurenciji do 16 - Letnje prvenstvo 2019.

Datum objave: 27.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Završeno je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za juniorke i juniore koje je održano na terenima TK Sloboda u Čačku.

Naslove šampiona poneli su Fatma Idrizović i Petar Teodorović.

U konkurenciji juniorki do još jedne u nizu državnih titula stigla je sjajna Fatma. Višestruka šampiona Srbije i jedna od najboljih mladih teniserki koje naša zemlja ima u borbi za trofej savladala je izuzetno talentovanu mladu teniserku Srbije Andreu Obradović 6:2, 6:4.

Kod juniorka trijumfovao je Petar Teodorović pobedivši klupskog kolega iz TK Đukić Marka Topu 7:6(4), 6:2.

Zakazana finala Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 16 za 2019.

Datum objave: 26.06.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sloboda u Čačku održava se Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za 2019.

U konkurenciji devojčica za naslov najbolje u državi boriće se višestruka šampionka Srbije Fatma Idrizović i Andrea Obradović. U polufinalu Fatma je savladala Nataliju Senić 3:6, 7:6(6), 6:4, dok je Andrea pobedila Mirjanu Jovanović 7:5, 6:2.

Kod dečaka za pobedničko postolje boriće se Marko Topo i Petar Teodorović. U polufinalu Topo je bio bolji od Stefana Popovića 6:4, 6:3, dok je Petar savladao Branka Đurića 6:3, 7:5.

U konkurenciji ženskog dubla šampionski trofej osvojio je par Jovana Grujić i Anđela Lazarević. One su u finalu pobedile dubl Anamarija Kovačević - Danijela Danilović 6:2, 6:4.

LETNjE PRVENSTVO SRBIJE 2019 DO 16 GODINA-TK Sloboda

Na terenima Teniskog kluba Sloboda u Čačku održava se Letnje prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 16 godina.

Žrebove i raspored možete da pogledate ovde:

Ristićevoj novi pehar šampiona Srbije

Datum objave: 21.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Dominacija Mie Ristić na šampionatima Srbije se nastavlja. Novi naslov najbolje u državi Mia je stekla na Letnjem prvenstvu Srbije u konkurenciji do 14 godina koje je održano na terenima TK Partizan u Beogradu.

U finalu Ristićeva je u borbi za tron savladala Laru Stojanovski 6:1. 6:1.

U polufinalu Mia je pobedila Jovanu Grujić 1:6, 6:0, 6:3, dok je Lari meč kod rezultata 3:1 predala Teodora Milić.