Mia i Karol osvojili narandžasti nivo u Topacu

Datum objave: 01.10.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobedu je odnela Mia Rakić koja je u finalu savladala Hanu Ilić 4:1. U polufinalu Mia je bila bolja od Nađe Grubović 4:1, a identičnim rezultatom Hana je pobedila Anu Dejković. Utešni turnir osvojila je Hana Pavlović savladavši Aleksandru Marjanović 4:0.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog trofeja stigao je Karol Verbić koji je bio bolji u finalu od Petra Travice 5:3. U polufinalu Karol je savladao Nikolu Nokovića 4:2, dok je Petar pobedio Pavla Potparića 4:2. Utešni turnir osvojio je Vojin Anđelković pobedivši Dimitrija Đekića 4:0.

Dobrnjac seniorski šampion Srbije 2019.

Datum objave: 27.09.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Srbije u konkurenciji seniora (pojedinačno).

Naslov šampiona poneo je Vanja Dobrnjac koji je u finalu bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:2, 6:1. U polufinalu Vanja je savladao Tadiju Radovanovića 6:0, 6:2, dok je Mihailo pobedio Stefana Spasojevića 6:1, 6:3.

Lauri Dukić naslov šampiona Prvenstva Srbije za seniorke

Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Srbije u konkurenciji seniorki (pojedinačno).

Naslov šampiona ponela je Laura Dukić koja je u finalu savladala Andrijanu Brkić 6:2, 2:6, 6:3. U polufinalu Laura je bila bolja od nevene Kolarević 6:4, 6:2, dok je Andrijana pobedila Bojanu Jovanović 7:6(3), 6:1.

U konkurenciji seniora za plasman u finale bore se Vanja Dobrnjac protiv Tadije Radovanovića i Stefan Spasojević protiv Mihaila Radosavljevića.

Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 u znaku TK Spartak

Datum objave: 23.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina koje je obeležila potpuna dominacija kluba iz Subotice.

Naslov šampiona u obe konkurencije (ženska i muška) poneo je TK Spartak čije su ekipe odigrale ovo takmičenje bez premca.

U ženskoj konkurenciji u borbi za šampionski pehar TK Spartak je u finalu savladao TK Haron 4:0. U polufinalu TK Spartak je bio bolji od TK TAŽ 4:0, dok je TK Haron pobedio TK Dinamo 3:1.

Kod juniora do velikog slavlja TK Spartak je stigao pobedom u finalu nad TK TAŽ 3:1. U polufinalu TK Spartak je bio bolji od TK Agrimes 3:1, dok je TK TAŽ na osnovu boljeg set količnika do pobede stigaonad TK Đukić rezultatom 2:2 (5:4).

Andrijani OP Beograda za seniorke u TK Partizan

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za seniorke, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Andrijana Brkić koja je u finalu bila bolja od Teodore Vrućan 6:0, 6:0. U polufinalu Brkićeva je savladala Bojanu Jovanović 6:3, 6:2, dok je Teodora pobedila Natašu Savić 6:4, 6:0.

Vojinović osvojio Master

Datum objave: 20.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Vanja Vojinović koji je u finalu savladao Lazara Dimitrijevića 1:6, 6:3, 6:4. U polufinalu Vanji je susret bez borbe predao Saša Marković, dok je Lazar pobedioa Luku Takumija Štulu 2:6, 6:2, 7:6(6).

Nevena i Stefan osvojili memorijal Miroslav Ratković

Na terenima TK Gazela u Beogradu održan je memorijal Miroslav Ratković, turnir prve kategorije u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Nevena Janošević koja je u finalu savladala Jelenu Gojković 2:6, 6:4, 6:2. U polufinalu Nevena je pobedila Ivu Rafailović 6:2, 6:3, dok je Jelena bila bolja od Teodore Kostović 6:3, 6:1.

Kod dečaka do pobedničkog pehara stigao je Stefan Đurašinović savladavši u finalu Ognjena Milića 6:2, 7:6(0). U polufinalu Stefan je pobedioa Andreja Rajaka 3:6, 6:3, 6:2, dok je Ognjen bio bolji od Vuka Rađenovića 7:5, 6:4.

Novakoviću trofej u TK Marina Oasa

Otvoreno prvenstvo beograda u konkurenciji seniora održano je na terenima TK Marina Oasa, druga kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Novak Novaković koji je u finalu savladao Dušana Bajića 7:6(6), 6:4. U polufinalu Novak je bio bolji od Đorđa Kurčubića 7:6(0), 6:2, dok je Dušan pobedio Andreja Jovanovića 6:3, 6:2.

Ognjena levica Milića u stilu Nadala

Datum objave: 18.09.2019. // Kategorija: Domaća scena
Levoruk! Oganj! To je ono što krasi jedinstvene, one koji se „teško čitaju“ na terenu, asove koji ostavljaju poseban pečat u istoriji. Neustrašiv, nepogrešiv, talenat, od prvog dana šampionski nastrojen, što je i potvrdio briljantnim letom 2019. Takav je naš mali veliki teniski as, šampion Srbije, 12- godišnji Ognjen Milić.
U sezoni 2019. u kojoj je objedinio naslove šampiona države svedočili smo zlatnom slalomu Milića koji je nanizao šest Tennis Europe trofeja u konkurenciji do 12 godina. Prvi pehar podigao je u Vršaru (Hrvatska), zatim su usledili jedan za drugim: Ulcinj, Prokuplje, Koper, Čačak i Beograd.
Ognjen u stilu Nadala ruši sve pred sobom neverovatnom levicom i vredno radi na tome da jednog dana ostvari svoje najveće snove, a to je sam svetski vrh. Odavno Srbija nije imala teniskog asa koji je levoruk. Izgleda da će vreme koje je pred nama doneti neko novo vreme, oganj iz levice našeg Ognjena.

Prvenstvo Istoka 10s - zeleni nivo u znaku Ivone i Nikole

Datum objave: 17.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Knjaževac održano je Prvenstvo Istoka 10 s - zeleni nivo za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobedu je odnela Ivona Petrović koja je u finalu bila bolja od Danice Marjanović 4:0, 4:0. U polufinalu Ivona je pobedila Isidoru Strajnović 4:2, 4:1, dok je Danica savladala Antoninu Milisavljević 4:1, 4:1. Utešni turnir osvojila je Hana Ilić pobedivši u finalu Anđelu Đokić 4:0, 4:0.

Pobednički pehar kod dečaka osvojio je Nikola Ivašković koji je u finalu savladao Janka Mladenovića 4:1, 4:0. U polufinalu Nikola je bio bolji od Ognjena Petrovića 4:0, 4:1, dok je Janko pobedio Veljka Đorđevića 4:1, 4:2. Utešni turnir osvojio je Matija Stojanović pobedivši u finalu Petra Čolića 4:2, 4:0.