Anastasija i Vanja šampioni OP Zlatibor springs do 14

Datum objave: 18.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održan je turnir iz serije TSS Tour do 14 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Anastasija Cvetković koja je u finalu pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:3, 7:5. U polufinalu Anastasija je bila bolja od imenjakinje Anastasije Čolović 6:1, 6:1, dok je Jefimija savladala Petru Dobrodolac 6:1, 6:3.

Kod dečaka trijumfovao je Vanja Nikolić savladavši u finalu Milana Radojičića 6:2, 6:4. U polufinalu Vanja je bio bolji od Samuila Čestovalieva 7:5, 6:3, dok je Milan pobedio Pavla Čopića 7:6(5), 6:4.

TSS Tour do 14 godina za devojčice i dečake - TK Zlatibor Springs

Datum objave: 13.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se turnir iz serije TSS Tour iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

raspored mečeva 17.08.2021. ovde

Mečevi prvog kola ovog takmičenja startuju 15. avgusta 2021.

Super 4 u konkurenciji do 18 godina - Elite Novi Sad 2021.

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb juniorke ovde

glavni žreb juniori ovde

raspored mečeva 15.08.2021. ovde

Elena i Skander šampioni TSS Tour takmičenja u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 12.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK AS Novo Selo u Vrnjačkoj Banji održan je turnir iz serije TSS Tour za seniorke i seniore, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar kod seniorki osvojila je Elena Milovanović koja je u finalu bila bolja od Anđele Petrović 6:3, 6:0. U polufinalu Elena je savladala Miu Ristić 4:6, 6:2, 7:5, dok je Anđela pobedila Senku Deletić 6:3, 3:6, 7:5.

Kod seniora trijumfovao je Skander Mansouri savladavši u finalu Leona Nikolića 3:6, 6:2, 6:3. U polufinalu Skander je pobedio Tadiju Radovanovića 6:2, 6:3, dok je Leon bio bolji od Saše Markovića 6:3, 6:3.

Odluka takmičarskog odbora TSS na elektronskoj sednici 11.08.2021.

Takmičarski odbor TSS je na elektronskoj sednici 11.08.2021.godine doneo

O  D  L  U  K  U

prema kojoj od 16.08.2021. godine ponovo važi da:

Igrači NEMAJU pravo učešća na turnirima II kategorije ako su rangirani na rang listi TSS do 10 mesta,

ako poseduju bilo koji profesionalni rang i rang do 200. mesta na Tennis Europe ili ITF rang listi.

Ovo pravilo se ne odnosi na seniore.

Igrači NEMAJU pravo učešća na turnirima III kategorije ako su rangirani na rang listi TSS do 20 mesta,

Takmičarski odbor TSS

Dušan Milojković, predsednik

Ena i Krsto osvojili Kup Paja Patak 2021. u Čačku

Datum objave: 10.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je Kup Paja Patak, tradicionalni turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 12 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije. prva kategorija.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Ena Ilić koja je u finalu pobedila Katarinu Kostadinovski 6:7(2), 6:3, 6:4. U polufinalu Ena je savladala Andreu Popović 6:7(9), 6:3, 6:2, dok je Katarina bila bolja od Mie Rakić 6:1, 7:5.

Kod dečaka trijumfovao je Krsto Krivokapić savladavši u finali Ilija Ilića 6:4, 6:3. U polufinalu Krsto je bio bolji od Nikole Stefanovića 6:1, 6:0, dok je Ilija pobedio Uglješu Đokovića 6:3, 4:6, 6:4.

IN MEMORIAM IVKO PLEĆEVIĆ (1931 – 2021)

Datum objave: 09.08.2021. // Kategorija: Domaća scena
ČOVEK KOJI JE SPAJAO VEKOVE

Ivko Plećević je bio teniska legenda, živa enciklopedija našeg tenisa i jedan od najstarijih živih Dejvis kup igrača Srbije. Uvek i iznova je bilo pravo uživanje slušati ga dok evocira uspomene na prve korake srpskog tenisa posle Drugog svetskog rata. Tačno na polovini prošlog veka Ivko je krenuo u avanturu, koja je trajala osam decenija. Bio je izuzetan čovek, sportista, rečju – ljudina.
Dres reprezentacije u Dejvis kupu prvi put obukao je daleke 1952. kada su u sastavu selekcije Jugoslavije, pored njega, bili Josip Palada i Vladimir Petrović. Iste godine u Beogradu je u okviru Evropske zone Dejvis kupa našoj reprezentaciji gostovala selekcija Velike Britanije, Ivko je tada odigrao egzibiciju sa njihovim prvim reketom Rodžerom Bekerom i zabeležio pobedu.
Plećević je prošao kroz najjača teniska takmičenja pedesetih godina prošlog veka. Od Vimbldona, Pariza, Rima do Hamburga. U Ameriku nije putovao, jer nije bilo sredstava za odlazak preko okeana. Čuveni beogradski dubl činili su Ivko i Ilija Panajotović koji mu je bio najbolji prijatelj. Putovali su zajedno, takmičili se, doživeli nezaboravne trenutke. Jedan od njih je i put u Indiju na seriju turnira. Putovali su brodom Dinara, poluteretnim, put je trajao mesec dana. Zaustavljali su se u svakoj velikoj luci, gde su pretovarali robu, a oni su vreme koristili tako što bi otišli do klubova u tim mestima koje su uglavnom držali Englezi i odigrali po koju partiju, pa nazad na brod. Odučili su se na taj put jer su jedino tamo mogli da odu preko zime i igraju turnire jer kod nas nije bilo nikakvih uslova, nisu zbog zime trnirali po šest meseci, pa im je Indija bila jedina opcija.
Za reprezentaciju Ivko je igrao šest godina, zatim krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih bio i savezni trener naše selekcije, kada su za selekciju Jugoslavije igrali Pilić, Jovanović, Franulović. Januara 1962. godine Ivko je odigrao Gustav kup, a zatim otišao u Nemačku ne sanjajući da će u njoj ostati naredne 44 godine.

TSS Tour Vrnjačka banja - seniori

Datum objave: 06.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK AS Novo Selo u Vrnjačkoj Banji održava se turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji seniorki i seniora, za nagradni fond: