Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Juniorke Drila šampionke Srbije za 2021.

Datum objave: 29.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Beograd i TK Dril bili su domaćini finala Ekipnog prvenstva Srbije za juniorke za 2021. godinu.
Na finalnom turniru učešće je uzelo šest ekipa: TC Novak (Beograd), TK Spartak (Subotica), TK Winner (Beograd), TK Sloboda (Čačak), TK Fair Play (Beograd) i TK Dril (Beograd).
U prvo kolu TC Novak i TK Dril su bili slobodni, Fair Play je pobedio Slobodu 4:0, a istim rezultatom Winner je slavio protiv Spartaka 4:0. U polufinalu TC Novak je savladao tim Winnera 3:1, dok je Dril pobedio Fair Play 4:0.
Šampionski pehar otišao je u ruke članica TK Dril koje su u finalu savladale tim TC Novak 4:0 (Ana Savković – Leontina Stojanović 6:0, 6:3, Natalija Senić – Klara Vaja 6:2, 6:1, Lara Stojanovski – Iva Šepa 5:0 (6:0, 6:0 službeni rezultat), dubl: Senić, Stojanovski – Šepa, Stojanović 6:4, 5:7, 10:6).

Crvena zvezda juniorski šampion Srbije (ekipno, muškarci) 2021.

Subotica i TK Spartak bili su domaćini Ekipnog šampionata Srbije u konkurenciji juniora za 2021. godinu.
Za naslov najboljeg tima u Srbiji nadmetale su se tri ekipe: TK Crvena zvezda (Beograd), TK TAŽ (Niš) i domaćin TK Spartak.
U polufinalu crvenobeli su bili slobodni, dok je tim domaćina savladao Nišlije 3:1. Finale je iznedrilo izjednačen i neizvesan susret u kome je pobedu izvojevala ekipa Crvene zvezde rezultatom 2:2(6:5).
TK Crvena zvezda – TK Spartak 2:2(6:5)
(Novak Stokanović – Mateja Gojković 7:5, 0:6, 0:6 službeni rezultat, Petar Teodorović – Andrej Nedić 6:4, 2:6, 0:6 službeni rezultat, Stefan Popović – Zoran Ludoški 6:0, 6:1, dubl: Popović, Teodorović – Ludoški, Nedić 7:5, 6:7(4), 10:8).

Spartak šampion Srbije do 14 (devojčice)

Domaćin finalnog turnira Ekipnog prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji devojčica bio je TK Topaco iz Beograda.
Šampionsko postolje osvojile su devojčice iz TK Spartak (Subotica) koje su u finalu savladale tim domaćina 3:1, pre toga u polufinalu su bile bolje od TK Top Tenis (Kraljevo) 4:0, dok je TK Topaco u polufinalu bio slobodan.
Finale: TK Spartak – TK Topaco 3:1 (Anja Pisar – Helena Vlajić 6:4, 6:0, Ines Stojanović – Nika Ilić 4:6, 0:6, Lana Virc – Teodora Vlajić 6:3, 6:1, dubl: Virc, Pisar – Ilić, Vlajić 6:1, 6:3).

Zvezda na tronu – Ekipno prvenstvo Srbije do 14 (dečaci)

Na terenima TK Crvena zvezda održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji dečaka do 14 godina. U finalnom žrebu našlo se pet ekipa: TK TAŽ (Niš), TK Spartak (Subotica), TK Top Tennis (Kraljevo), TK Dril (Beograd) i domaćin TK Crvena zvezda.
U prvom kolu je TK Spartak savladao TK Top Tennis 4:0, dok su ostale ekipe bile slobodne. Polufinala su donela žestoke i neisvesne borbe gde su set, odnosno gem količnici odlučivali pobednike: TK Crvena zvezda – TK TAŽ 2:2 (44:42), TK Dril – TK Spartak 2:2 (5:4).
Naslov šampiona poneo je tim crvenobelih koji je u finalu bio bolji od TK Dril 4:0 (Marko Šavija – Stefan Rajičić 6:2, 6:1, Đorđe Dimitrijević – Lazar Luković 6:3, 6:2, Aleksa Oparnica – Strahinja Albijanić 6:0, 6:0 službeni rezultat, dubl: Dimitrijević, Oparnica – Albijanić, Luković 6:0, 6:0).

Kraljevo - TK Top Tennis - "švajcarac" u konkurenciji do 12 godina, III kategorija

Datum objave: 28.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Top Tennis u Kraljevu  02. i 03. septembra 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Prijava na turnir: online i na licu mesta, dečaci prijava 02. oktobar do 9 časova, devojčice do 12 časova

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 1500 rsd

Klub: TK Top tennis Kraljevo

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Kontakt osoba Boris Premović: borispremovic@gmail.com
+381638078014

Finalni turnir - Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina za 2021.

Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina - TK Partizan

Na terenima TK Partizan održava se Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Datum objave: 22.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar u ženskoj konkurenciji osvojila je Teodora Vlajić koja je u finalu savladala Jefimiju Dimitrijević 6:4, 6:4. U polufinalu Teodora je pobedila Dunju Kulpinac 2:6, 6:2, 6:4, dok je Jefimija bila bolja od Anastasije Čolović 6:3, 6:4.

Kod dečaka trijumfovao je Jovan Bjelobrk pobedivši u finalu Relju Todorovića 3:6, 6:0, 6:3. U polufinalu Jovan je savladao Pavla Ćopića 7:5, 2:6, 6:3, dok je Relja bio bolji od Nemanje Šapića 6:4, 6:3.

Teodora i Nikša osvojili Memorijal Anastasije Bebe Stajić

Datum objave: 20.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Tipsarević održan je turnir I kategorije u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojila je Teodora Kosotović pobedivši u finalu Taru Mihaljević 6:1, 6:4. U polufinalu Teodora je bila bolja od Milice Stošović 6:2, 6:1, dok je Tara savladala Lanu Stanišić 6:4, 3:6, 7:6(1).

Naslov šampiona kod juniora poneo je Nikša Arsić pobedom u finalu nad Aleksandrom Huđecom 6:0, 6:2. U polufinalu Nikša je bio bolji od Ognjena Gajića 6:1, 6:0, dok je Huđec savladao Astro Pilipovića 6:4, 0:6, 6:3.

Pehare je finalistima uručio proslavljeni svetski i srpski teniski as Janko Tipsarević, zlatni Dejvis kup reprezentativac naše zemlje.

Kragujevac - TK Top Spin - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Na terenima TK Top Spin  u Kragujevcu  25. septembra 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Prijava na turnir: online i na licu mesta, dečaci prijava 25. septembar do 9 časova, devojčice do 12 časova

Klub: TK Top Spin Kragujevac