Mihaela i Aleksa najuspešniji u Pančevu

Datum objave: 05.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo u Pančevu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki i seniora, prva kategorija.

Kod seniorki šampionski trofej otišao je u ruke Mihaele Đaković koja je u finalu savladala Jovanu Babić 6:1, 6:3. U polufinalu Mihaela je pobedila Emiliju Kojčić 6:1, 4:6, 6:3, dok je Jovana savladala Aleksandru Stanković 2:6, 6:0, 7:5.

U konkurenciji seniora trijumfovao je Aleksa Đorđević koji je u finalu posle velike borbe savladao Đorđa Janackovića 6:3, 2:6, 6:4. U polufinalu Aleksa je pobedio Aleksandra Jocića 6:3, 6:3, dok je Đorđe pobedio Kostu Petrova 7:5, 6:3.

Emilija - Lola i Vuk - Aleksa za trofej Letnjeg prvenstva Srbije 2017. (do 12)

Ušli smo u sam finiš Letnjeg prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji do 12 godina, za devojčice i dečake koje se održava na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu.

Plasman u finale kod devojčica izborile su Emilija Zdravković i Lola Radivojević. U polufinalu Zdravkovićeva je savladala Miu Ristić 6:1, 6:1, dok je Radivojevićeva pobedila Tijanu Sretenović 7:5, 6:0.

Kod dečaka za šampionski trofej boriće se Vuk Rađenović i Aleksa Pisarić. U polufinalu Vuk je pobedio Lazara Virijevića 7:5, 6:2, dok je Aleksa savladao Zorana Ludoškog 6:3, 6:3.

U konkurenciji ženskih dublova pobedu su odnele Sanja Đurđević i Teodora Milić. One su u finalu savladale dubl Tijana Sretenović - Anđela Lazarević 6:7, 6:2, 10:5.

Zakazana polufinala Letnjeg prvenstva Srbije 2017. do 12 godina

Datum objave: 04.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu ove nedelje održava se Letnje prvenstvo Srbije 2017. u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Takmičenje je ušlo u drugu fazu, završnu. Poznati su polufinalisti. Kod devojčica za plasman u finale boriće se Tijana Sretenović protiv Lole Radivojević i Emilija Zdravković protiv Mie Ristić.

U četvrtfinalu Zdravković je pobedila Jovanu Grujić 6:2, 6:0, Ristićeva je posle velike borbe savladala Dunju Marić 4:6, 6:3, 6:0, Radivojević je pobedila Anju Petković 6:3, 7:6(4), dok je Sretenovićeva bila bolja od Sare Đunisijević 6:2, 6:4.

Kod dečaka u polufinalu snage će odmeriti Aleksa Pisarić protiv Zorana Ludoškog i Vuk Rađenović protiv Lazara Virijevića. U četvrtfinalu Pisarić je pobedio Romea Hadži-Mehmedovića 6:2, 6:1, Ludoški je bio bolji od Saše Markovića 6:1, 6:0, Rađenović je savladao Marka Nikolića 5:7, 6:4, 6:4, dok je Virijeviću meč kod rezultata 6:3, 1:1 meč predao Mateja Gojković.

Pripreme juniora za evropska takmičenja na terenima TSS

Sredina leta tradicionalno je rezervisana za reprezentativna takmičenja najboljih juniora na evropskoj sceni. Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu u toku su pripreme najboljih juniora naše zemlje u konkurenciji do 16 i 18 godina koji će nas predstavljati na dolazećim Letnjim pojedinačnim i ekipnim prvenstvima Evrope.

Pod budnim okom šefa stručnog štaba juniorskog tima TSS Rence Furlana i trenera Dragana Šerera i Nikole Vidovića, mlade nade tenisa u Srbiji vredno rade i spremaju se za takmičenja i iskušenja koja im uskoro slede.

Za evropsku scenu spremaju se: Mihailo Popović, Boris Butulija, Kristijan Juhas, Vanja Dobrnjac, Konstantin Kirovski, Miloš Dabić, Stefan Ivić, Dušan Rajić.

Počinje Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina

Datum objave: 30.06.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) od 01. jula mladi teniseri Srbije boriće se na Letnjem prvenstvu u konkurenciji do 12 godina, devojčice i dečaci.
Turnir će obeležiti jaka konkurencija, samim tim sjajni i neizvesni mečevi, na šta nam ukazuje prijavna lista takmičara.

Kod devojčica na listi prijavljenih nalaze se Jovana Grujić koja će biti postavljena za prvog nosioca, Tijana Sretenović, Teodora Milić, Anja Petković... i mnoge druge.
Kod dečaka mesto prvog nosioca pripada Vuku Rađenoviću, sledi  Zoran Ludoški, Aleksa Pisarić, Mateja Gojković...

U subotu i nedelju (01. i 02. jula 2017) na programu su kvalifikacije za Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina. Od ponedeljka kreću takmičenja u glavnim žrebovima.
Rezultataska uzbuđenja, radosti, rezultatske tuge, borbe do poslednjeg atoma snage neće izostati, a to nam garantuje plejada mladih nada juniorskog tenisa u Srbiji.

Tara i Dušan slavili na Sajmištu

Datum objave: 28.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održano je otvoreno prvenstvo do 16 godina, prva kategorija za devojčice i dečake.

Šampionski pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Tara Dakić koja je u finalu pobedila Lenu Reljić 2:6, 6:4, 6:0. U polufinalu Tara je bila bolja od Anastasije Radojević 6:0, 6:3, dok je Lena savadala Minu Obradović 6:4, 6:1.

Kod dečaka pobedničko postolje osvojio je Dušan Obradović koji je u finalu savladao imenjaka Dušana Kostića 7:5, 4:6, 6:0. U polufinalu Obradović je bio bolji od Filipa Stipića 6:2, 6:3, dok je Kostić pobedio Aleksandra Mihajlovića 6:2, 6:4.

Lana osvojila OP Beograda do 14

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Trijumfovala je Lana Sanišić koja je u finalu savladala Maju Mišćević 6:2, 6:2. U polufinalu Lana je pobedila Andreu Obradović 6:4, 6:3, dok je Maji meč kod rezultata 6:3, 0:1 meč predala Lena Karlovčan.

Petar najuspešniji u Požarevcu

Na terenima TK Požarevac održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druge kategorije.

Prvak ovog takmičenja postao je Petar Stojadinović koji je u finalu pobedio Miloša Dašića 6:1, 6:2.

U polufinalu Petaru je kod rezultata 6:1, 3:2 meč predao Srđan Franeta, dok je Miloš posle velike borbe savladao Rastka Dubajića 6:7(5), 6:4, 7:5.

Lola i Lazar osvojili Vidovdanski turnir

Na terenima TK Kruševac održan je Vidovdanski turnir u konkurenciji do 12 godina, za devojčice i dečake, prva kategorija.

Šampionske trofeje osvojili su Lola Radivojević i Lazar Virijević.

U konkurenciji devojčica Lola je u finalu snage odmerila sa Jovanom Grujić i pobedila 6:4, 6:1. U polufinalu Radivojevićeva je savladala Miu Ristić 6:3, 6:2, dok je Jovana bila bolja od Anje Stanković 6:2, 6:3.

Kod dečaka Lazar je trijufovao pobedom u finalu nad Milanom Cvetkovićem 6:3, 6:2. U polufinalu Virijević je bio bolji od Saše Markovića 6:3, 6:2, dok je Cvetković posle velike borbe savladao Marka Nikolića 3:6, 6:4, 6:2.

Savić osvojio Topaco

Datum objave: 26.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za dečake.

Trofej za najboljeg takmičara na ovom turniru otišao je u ruke Mihaila Savića koji je u finalu savladao Le Liua 6:1, 7:6. U polufinalu Savić je bio bolji od Ženga Hea 6:3, 1:6, 6:3, dok je Le pobedio Junhana Žianga  6:7, 6:3, 6:1.