Mina i Luka šampioni u Šapcu

Datum objave: 15.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sunrise u Šapcu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija, juniorke i juniori.

Kod juniorki trijumfovala je Mina Obradović koja je u finalu savladala Tinu Vlajić 6:1, 6:1. U polufinalu Mina je pobedila Anu Platišu 4:6, 6:3, 6:3, dok je Tina bila bolja od Mirjane Ragastovac 4:6, 6:2, 6:4.

Šampionski pehar namenjen najboljem junioru osvojio je Luka Polovina pobedivši Nemanju Tošića 6:1, 7:6(3). U polufinalu Luka je bio bolji od Borisa Stojanovića 6:2, 6:2, dok je Nemanja savladao Mihajla Drobnjakovića 4:6, 6:4, 6:4.

Sara najbolja u Zaječaru

Otvoreno prvenstvo Zaječara održano je na terenima TK As Timok u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pehar namenjen najboljoj teniserki ovog turnira otišao je u ruke Sare Milosavljević koja je u finalu pobedila Nevenu Janošević 6:3, 3:6, 6:4. U polufinalu Sara je bila bolja od Irine Jankov 6:1, 6:0, dok je Nevena savladala Jelenu Trandafirović 6:2, 6:1.

Darija i Uroš osvojili OP Niša do 16 godina

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, prva kategorija, devojčice i dečaci.

U ženskoj konurenciji trijimfovala je Darija Mladenović koja je u finalu savladala Anđelu Petrović 7:6(4), 7:6(6). U polufinalu Darija je bila bolja od Mine Milosavljević 6:0, 6:2, dok je Anđela pobedila Nataliju Nikolić 6:1, 6:2.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Uroš Arsić koji je u finalu pobedio Mateju Ćurića 3:6, 6:1, 6:2. U polufinalu Uroš je bio bolji od Stefana Malbaše 6:1, 6:1, dok je Mateja slavio protiv Petra Beloševića 6:2, 6:3.

TK Privilege bio domaćin OP Beograda do 18 za juniorke

Datum objave: 14.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda za juniorke u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Naslov šampiona ponela je Jasmin Gaui koja je u finalu savladala Mariju Leko 6:1, 6:1. U polufinalu Jasmin je bila bolja od Ane Ogrizović 6:1, 6:4, dok je Marija posle velike borbe pobedila Anđelu Todorović 5:7, 6:3, 6:2.

Perić osvojio OP Zaječara do 14

Na terenima TK Euroklub u Zaječaru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Šampionski trofej otišao je u ruke Nikole Perića koji je u finalu savladao Matiju Jankova 6:1, 6:2. U polufinalu Perić je bio bolji od Alekse Miljkovića 6:3, 6:2, dok je Jankov pobedio Marka Adamovića 2:6, 6:2, 6:3.

Održan Memorijal Ivana Blaža u Zrenjaninu

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Galeb 1890 u Zrenjaninu održan je Memorijal Ivana Blaža, turnir u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za devojčice.

Pobednica ovog Memorijala je Anja Mitraković koja je u finalu savladala Teodoru Stefanović 6:3, 6:2. U polufinalu Anja je bila bolja od Dane Savanović 6:4, 6:2, dok je Teodora pobedila Anđelu Knežević 7:5, 6:2.

Tijanin Balans

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina (druga kategorija, devojčice) održano je na terenima TK Balans.

Pobednički pehar osvojila je Tijana Nikolić koja je u finalu pobedila Sofiju Rajić 6:2, 6:4. U polufinalu Tijana je bila bolja od Dejane Tešanović 6:2, 6:1, dok je Sofija savladala Anu Ogrizović 2:6, 7:5, 6:3.

Antić osvojio Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Trofej šampiona osvojio je Stevan Antić koji je u finalu savladao Slobodana Cejovića 6:4, 4:6, 6:2. U polufinalu Antić je bio bolji od Milana Macure 6:3, 6:2, dok je Slobodnu meč kod rezultata 6:0 predao Miro Rakočević.

Čertiću trofej do 12 u TK Classics

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija za dečake.

Naslov najuspešnijeg na ovom turniru poneo je Petar Čertić koji je u finalu posle velike borbe savladao Nikolu Lulića 6:1, 4:6, 6:4.

U polufinalu Petar je bio bolji od Vuka Kruščića 6:1, 6:0, dok je Nikola pobedio Karla Angelija 6:2, 6:1.

Kovačevićeva i Lasica osvojili Bambi Kup

Na terenima TK Požarevac održan je tradicionalni turnir, Bambi Kup u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija za devojčice i dečake.

Na pobedničko postolje Bambi Kupa 2017. kod devojčica popela se Anamarija Kovačević koja je u finalu pobedila Jovanu Grujić 6:2, 6:3. U polufinalu Anamarija je savladala Nevenu Janošević 6:2, 6:2, dok je Jovana bila bolja od Dunje Marić 6:3, 6:1.

U muškoj konkurecniji trijumfovao je Mihajlo Lasica koji je u finalu pobedio Krstu Petrovića 6:2, 3:6, 6:3. U polufinalu Lasica je bio bolji od Alekse Markovića 6:1, 6:1, dok je Petrović takođe samo dva gema prepustio Kosti Beniću 6:2, 6:0.