Haralampije šampion

Datum objave: 28.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ održano je Prvenstvo Niša u konkurecniji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojio je Haralampije Toskić koji je u finalu savladao Mateju Miloševića 4:6, 6:4, 6:4. U polufinalu Haralampije je bio bolji od Andreja Radojičića 7:6(7), 6:2, dok je Mateja pobedio Nikolu Jovića 4:6, 6:0, 6:0.

Eleni i Aleksi titula Dvoranskih šampiona Srbije u konkurenciji do 18

Datum objave: 25.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tennis Point u Čačku završeno je Drovansko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina, juniorke i juniori.

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Elena Milovanović koja je u finalu pobedila Teodoru Ristić 6:2, 6:1. U polufinalu Elena je bila bolja od Sofije Đunisijević 6:0, 6:4, dok je Teodora savladala Tamaru Eraković 6:3, 6:2.

Elena je i aktuela šampionka Srbije Letnjeg prvenstva u konkurenciji do 16 godina.

Kod juniora naslov Dvoranskog šampiona 2018. u konkurenciji do 18 godina poneo je Aleksa Ćirić koji je u borbi za trofej posle velike borbe pobedio Dimitrija Zupca 1:6, 6:4, 6:1. U polufinalu Ćirić je posle velike borbe savladao Kristijana Juhasa 5:7, 6.3, 6:2, dok je Dimitrije bio bolji od Vuka Markovića 6:2, 6:1.

Ženska reprezentacija Srbije (do 16) na pripremama za Vinter kup

Datum objave: 24.01.2018. // Kategorija: Domaća scena
Pripreme reprezentacije Srbije u konkurenciji  do 16 godina (devojčice) za predstojeći Vinter kup u punom su jeku. Pod stručnim nadzorom šefa stručnog štaba Srbija junior tima Rence Furlana, glavnog trenera TSS Dragana Šerera i trenera Nikole Vidovića za izazove koje će im doneti takmičenje u nacionalnom dresu pripremaju se: Natalija Senić, Anđela Lopičić, Senka Deletić i Anđela Vukčević.
Selekcija Srbije u ovom sastavu kvalifikacije Vinter kupa odigraće u francuskom Brestu od 02. do 04. februara.
„Veoma sam zadovoljan reprezentativkama, njihovim zalaganjem na pripremama koje teku u sjajnoj atmosferi i velikom radu.  Mečevi koje one igraju u okviru priprema su fantastični, kao da su u pitanju turnirski mečevi. Pripreme traju ove i sledeće nedelje, a na put se kreće 31.01.2018.
Selekcija Srbije je u grupi sa Austrijom, Hrvatskom, Kiprom, Slovačkom, Švajcarskom i Francuskom. Od naših devojaka, najviše iskustva i uspeha na evropskim turnirima ima Lopičić Anđela koja trenutno ima rang  94.  i Senka Deletić koja je  307. na Tennis Europe rang listi. Pri tome, treba napomenuti da su obe 2003. godište, da su taj rang stekle sa 14 godina  i da su tek sada ulazna 16-tica. Ostale dve devojke su oko 1000, odnosno 1600 ranga, ali su svakako dobre teniserke. Shodno radu koji imamo tokom priprema očekujemo dobar plasman na Vinter kupu“ – rekao je Furlan.

Miliću Green Set do12

Datum objave: 22.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set u Beogradu održano je prvenstvo za dečake u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Ognjen Milić koji je u finale kod rezultata 2:0 u prvom setu predao Strahinja Ristić. Meč polufinala Ognjenu je kod rezultata 6:2, 5:5 predao Aleksa Petković, dok je Ristić bio bolji od Jovana Matovića 6:2, 6:2.

Andrea šampion na Top-tenu

Na terenima TK Top-ten održano je prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Andrea Galin koja je u finalu savladala Janu Premović 6:3, 6:0. U polufinalu Andrea je bila bolja od Ive Rafailović 6:3, 6:1, dok je Jana pobedila Milicu Zagorac 6:1, 6:2.

Besplatna škola tenisa u Merkatoru (27. i 28. januar 2018)

Teniski savez Beograda u 2018. godinu ušao je organizacijom javnih i besplatnih škola tenisa za decu, uzrasta od četiri do deset godina.
Nakon izuetno uspešne akcije „mini tenis škole“ za mališane održane u atrijumu tržnog centra „Big Fashion“ na Karaburmi (20. i 21. januara), sledi novo druženje sa najmlađima, ovaj put na Novom Beogradu.
Vikend koji je pred nama doneće školu tenisa za sve posetioce (decu) u tržnom centru Merkator (27. i 28. januar od 10 do 19 časova).
Najmlađi posetioci u Merkatoru imaće priliku da kroz igru i druženje, uz pomoć stručnih trenera i nauče osnovna pravila tenisa.
Teniski savez Beograda ovim nastavlja tradiciju u organizaciji besplatnih škola tenisa širom prestonice, sve u cilju izgradnje pozitivnog sportskog duha, popularizacije sportskih vrednosti, zdravog načina života i razvoja mladih, kao i razvoja tenisa u Srbiji.

Milica i Todor šampioni I kategorije do 12 na Zvezdi

Datum objave: 18.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije, dečaci i devojčice.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Milica Popovski koja je u finalu savladala Klaru Vaju 6:3, 6:3. U polufinalu Milica je bila bolja od Aleksandre Stevanović 6:2, 6:3, dok je Klara savladala Taru Mihaljević 2:6, 7:5, 6:3.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Todor Vukomanović koji je u borbi za trofej pobedio Danijela Krstevskog 6:2, 7:5. U polufinalu Todor je bio bolji od Alekse Stankovića 6:3, 6:2, dok je Danijel savladao Luku Ilića 6:3, 3:6, 7:5.

Pobeda Miščevićeve na Olimpu

Datum objave: 15.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Maja Miščević koja je u finalu savladala Anđelu Ražnatović 7:5, 6:2. U polufinalu Maja je pobedila Hristinu Ljubu 6:3, 6:2, dok je Anđela bila bolja od Teodore Milošević 6:2, 6:2.

Markoviću trofej na Green Setu

Na terenima TK Green Set u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Saša Marković koji je u finalu savladao Petra Ćertića 6:3, 6:3. U polufinalu Saša je bio bolji od Andreja Rajaka 6:0, 6:2, dok je Petar savladao Novaka Stokanovića 6:4, 6:4.

Green Set u znaku Yasmeen

Datum objave: 02.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set u Beogradu.

Turnir je obeležila Yasmeen Ghaoui koja je do trofeja stigla bez izgubljenog seta. U finalu Yasmeen je pobedila Jelenu Marjanović 6:4, 6:3. U polufinalu Ghaoui je savladala Anu Ogrizović 6:3, 6:2, dok je Marjanovićeva bila bolja od Teodore Vrućan 6:2, 6:1.