Viktorova viktorija u TK Đukić

Datum objave: 19.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo, druga kategorija.

Do naslova šampiona stigao je Viktor Marković koji je u finalu bio bolji od Marka Dende 4:0, 4:1. U polufinalu Marković je posle velike borbe pobedio Aleksu Mirkovića 5:4(1), 2:4, 10:8, dok je Denda savladao Samuila Cestovalieva 4:2, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Marko Šavija koji je u finalu pobedio Lazara Lukovića 5:4(4), 5:4(3).

Aleksandri zeleni nivo na Drilu

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je takmičenje za devojčice u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, druga kategorija.

Pobedinčki pehar osvojila je Aleksandra Đokić koja je u finalu bila bolja od Emilije Miljković 4:0, 4:0. U polufinalu Đokićeva je pobedila Jefimiju Dimitrijević 4:1, 4:1, dok je Miljkovićeva savladala Elenu Stjepić 4:5(3), 5:4(6), 7:1.

Gažo osvojio trofej na Tipsareviću

Datum objave: 16.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima Teniske akademije Tipsarević.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Gažo savladavši u finalu Lazara Vojinovića 6:4, 6:1. U polufinalu Gaži je meč bez borbe predao Andreja Petrović, dok je Vojinoviću meč bez borbe predao Konstantin Kirovski.

Tamari Eraković trofej na Green Setu

Datum objave: 15.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda u konkurecniji do 16 godina, devojčice, druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Tamari Eraković koja je u finalu posle velike borbe savladala Anđelu Petrović 6:2, 4:6, 6:4. U polufinalu Tamara je pobedila Jelenu Jevtić 6:4, 6:2, dok je Anđela bila bolja od Lole Radivojević 6:1, 6:2.

Kalafatiću Kup Srbije u konkurenciji do 18

Na terenima Teniske akademije "Tipsarević" održan je Kup Srbije u konkurenciji do 18 godina, iza kalendara TSS, za juniore.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Kalafatić koji je u finalu posle velike borbe savladao Savu Radovića 6:4, 1:6, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Dušana Obradovića 7:5, 7:6(9), dok je Sava bio bolji od Dragutina Mitrića 6:3, 7:5.

Malbaša na tronu

Datum objave: 14.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za dečake, održano je na terenima TK Privilege.

Na ovom takmičenju do trona je stigao Stefan Malabaša koji je u finalnoj borbi pobedio Nikolu Jovanovića 6:4, 6:3. U polufinalu Stefan je posle velike borbe došao do pobede nad Bojanom Radomanom 2:6, 6:1, 6:3, dok je Nikola salvadao Vanju Vojinovića 6:2, 6:3.

Grujićevoj i Pisariću Prvenstvo Vojvodine do 14

Na terenima TK Orange u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine za devojčice i dečake u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija.

Kod devojčica do šampionskog pehara stigla je Jovana Grujić koja je u finalu bila bolja od Naide Hukić 6:0, 6:0. U polufinalu Jovana je pobedila Jelenu Gojković 6:0, 6:2, dok je Naida savladala Dejanu Todorović 6:1, 6:4.

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Aleksa Pisarić koji je u finalu posle velike borbe savladao imenjaka Aleksu Markovića 6:4, 2:6, 6:4. U polufinalu Pisarić je bio bolji od Luke Uzelca 6:1, 6:1, dok je Marković pobedio Mateju Gojkovića 6:0, 6:0.

Teodora slavila na Green Setu

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda za seniorke, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Teodora Vujičić koja je u finalu bila bolja od Sofije Madine 6:2, 6:2. U polufinalu Teodora je savladala Taru Dakić 6:0, 6:2, dok je Sofija pobedila Andrijanu Brkić 7:5, 0:6, 6:0.

Andrea Noa pobednik takmičenja u TC Novak

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Andrea Noa Galin koja je u finalu savladala Lenku Vuksanović 6:2, 6:2. U polufinalu Andrea je pobedila Teodoru Šljivančanin 6:1, 2:6, 6:2, dok je Lenki kod rezultata 2:6, 6:4, 4:0 meč predala Iva Janković.

Ema Zdravković osvojila Kup Srbije

Datum objave: 07.02.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković završen je Kup Srbije za teniserke do 14 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija. Kup je protekao u znaku teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) Emilije Zdravković, šampionke Srbije. Niška teniserka je ponovo tokom čitavog turnira bila dominantna i protivnicama nije dopustila da osvoje ni set. Ema je u finalu bila bolja od Jovane Grujić 6:0, 6:3.

„Zadovoljna sam igrom koju prikazujem na terenu, uspela sam da već na početku sezone uđem u pobednički ritam. Očekivanja su bila velika, nije lako kada igrate na domaćem terenu i kao šampion Srbije važite za favorita. Protivnice su bile sjajne, bez obzira na rezultat.“ – rekla je Emilija Zdravković tokom ceremonije dodele pehara.

Kup Srbije se igrao od 03. do 06. februara 2018. i okupio je 32 teniserke iz cele zemlje. Tenisku akademiju Živković u narednom periodu očekuje domaćinstvo brojnih nacionalnih, ali i međunarodnih turnira.