Simoni pobednički pehar u TA Tipsarević

Datum objave: 12.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA Tipsarević održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Simona Deletić kojoj je meč finala bez borbe predala Mia Milojević. U polufinalu Simona je pobedila Tijanu Jocić 6:7(4), 6:4, 6:2, dok je Mia bila bolja od Teodore Milošević 6:0, 6:1.

Novak osvojio Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Novak Ivanović koji je u finalu bio bolji od Nikole Vujičića 6:1, 6:0. U polufinalu Novak je savladao Viktora Stojovića 6:2, 7:5, dok je Nikola pobedio Mihajla Mijajlovića 2:6, 6:2, 6:2.

Ponovljena Sednica Skupštine TSS 23. juna 2018.

Datum objave: 06.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Obaveštavaju se članovi Teniskog saveza Srbije, teniski klubovi, teniska udruženja i regionalni teniski savezi, da je zbog nedostatka kvoruma na sednici redovne godišnje  Skupštine za 2018. godinu,  koja je trebala da se održi 02.06.2018. godine, odlučeno da se održi ponovljena sednica redovne godišnje Skupštine za 2018. godinu.

Ponovljena Sednica Skupštine TSS će se održati 23.06.2018. godine u Beogradu sa početkom u 11 časova, u TC "Novak" (Tadeuša Košćuška 63a, sala na prvom spratu).

Poziv na ponovljenu Sednicu Skupštine TSS ovde

Ovlašćenje za učešće u radu Skupštine TSS ovde

Markoviću prvo mesto u Senti

Datum objave: 05.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Sente u konkurenciji do 12 godina za dečake (druga kategorija) održano je na terenima TK Senta 1903.

Prvo mesto osvojio je Romeo Marković koji je u finalu savladao Matiju Vulića 6:3, 6:4. U polufinalu Romeo je bio bolji od Nemanje Đorđevića 6:3, 6:3, dok je Matija pobedio Aleksu Mirkovića 6:4, 6:2.

Vučkovićevoj prvo mesto u TC Novak

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Mia Vučković koja je u finalu bila bolja od Tamare Eraković 6:2, 6:1. U polufinalu Vučkovićeva je pobedila Doroteju Petrović 6:0, 4:6, 7:5, dok je Erakovićeva savladala Milanu Vulin 6:3, 6:3.

Spasojevićev Balans

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Mihaila Radosavljevića 2:6, 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je pobedio Borisa Stojanovića 6:4, 6:2, dok je Mihailo bio bolji od Jovana Ćirkovića 6:2, 6:1.

Beloševiću prvo mesto u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 04.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK As Novo Selo održano je Otvoreno prvenstvo Vrnjačke Banje u konkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija.

Pobidničko postolje pripalo je Petru Beloševiću koji je u finalu savladao Uroša Delića 4:6, 6:3, 6:1. U polufinalu Petar je pobedio Vukašina Popovića 6:0, 6:4, dok je Uroš bio bolji od Stefana Zekovića 6:2, 6:0.

EKIPA TA TIPSAREVIĆ (DO 14, DEČACI) PRVA U REGIONU

Datum objave: 03.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Top Ten u Beogradu održane su kvalifikacije Ekipnog takmičenja Srbije u konkurenciji do 14 godina,  za dečake iz regiona Teniskog saveza Beograda.

Učestvovalo je sedam ekipa: TA Tipsarević, TK Classics, TK Reket klub, TK Crvena zvezda, TK Gazela, TK Dril i TK Kolonija.

U polufinalu susret TA Tipsarević - TK Reket klub nakon nerešenih 2:2 rezultat je rešen boljim set količnikom u korist
TA Tipsarević, dok je u drugom polufinalu tim TK Kolonija savladao ekipu TK Gazela 4:0.

U finalu TA Tipsarević osvojio je prvo mesto savladavši TK Kolonija 3:1.

Finale:  TA Tipsarević - TK Kolonija 3:1

Singlovi: Nikola Jovanović - Aleksa Mišić 6:1, 6:3, Vanja Oetrov - Nikša Arsić 6:7(5), 6:7(5), Lav Višković - Aleksa Daskalović 7:6(1), 6:1

Dubl: Nikola Jovanović, Ognjen Gajić - Aleksa Mišić, Nikša Arsić 6:1, 7:5

Ekipa TA Tipsarević (do 14, devojčice) prva u regionu

Na terenima TK White Star u Beogradu održane su kvalifikacije Ekipnog takmičenja Srbije u konkurenciji do 14 godina, za devojčice iz regiona Teniskog saveza Beograda.

Učestvovale su četiri ekipe: TA Tipsarević, TK White Star, TK Dril  i TK Classics.

U polufinalu susret TA Tipsarević - TK White Star nakon nerešenih 2:2 rezultat je rešen boljim set količnikom u korist TA Tipsarević, dok je u drugom polufinalu TK Dril savladao TK Classics 4:0.

U finalu TA Tipsarević do prvog mesta u borbi sa ekipom TK Dril takođe je stigla boljim set količnikom.

Finale:  TA Tipsarević - TK Dril  2:2 (5:4 setovi)

Singlovi: Andrea Obradović (TIP) - Sanja Đurđević (DRI)  6:3, 6:0
             Lara Stojanovski (DRI) - Anđela Simić (TIP) 6:2, 6:2
             Danijela Medić (TIP) - Hristina Ljuba (DRI)  6:4, 7:6(3)

Dubl:  Sanja Đurđević/Lara Stojanovski (DRI) - Nina Zabrdac/Anđelija Nikolić (TIP)  7:5, 6:7(7), 10:8

Jana i Danilo najuspešniji u Knjaževcu

Na terenima TK Magnet u Knjaževcu održan je turnir u konkurenciji do 12 godina, devojčice i dečaci, druga kategorija.

Kod devojčica najuspešnija bila je Jana Radojković koja je u finalu savladala Isidoru Krstić 6:3, 6:1. Polufinalni mečevi završeni su pobedama od 12:0 (6:0, 6:0), u prvom Radojkovićeva je savladala Tamaru Blažić, u drugom Isidora je bila bolja od Milice Lukić.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Danilo Jovanović pobedom u finalu nad Ognjenom Milenovićem 6:1, 6:2. U polufinalu Danilo je savladao Dušana Grujića 6:2, 6:1, dok je Ognjen bio bolji od Filipa Ivanova 6:0, 6:2.