Balans u znaku Lasice

Datum objave: 12.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkruenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Mihajlo Lasica koji je u finalu savladao klupskog kolegu (TK Dril) Stefana Malbašu 6:1, 6:3. U polufinalu Mihajlo je posle velike borbe savladao Nemanju Markovića 5:7, 6:3, 6:3, dok je Stefan bio bolji od Vuka Davida Stramputa 6:1, 6:1.

Petra pokorila Ekovel

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, devojčice - druga kategorija, održano je na terenima TK Ekovel.

Pobednički pehar osvojila je Petra Konjikušić koja je u finalu bila bolja od Milice Zagorac 6:1, 6:1. U polufinalu posle velike borbe Petra je stigla do pobede nad Teodorom Šljivančanin 7:6(6), 3:6, 6:2, dok je Milica savladala Tamaru Ljubu 6:1, 6:0.

Lukačevoj crveni nivo u Topacu

TK Topaco bio je domaćin turnira u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo, devojčice i dečaci.

Pobedu je odnela Ana Lukač koja je u finalu savladala Nikolu Nokovića 5:0, 5:3. U polufinalu Ana je pobedila Helenu Vlajić 5:3, 3:5, 5:2, dok je Nikola bio bolji od Mateje Jotića 0:5, 5:4, 5:2.

Utešni turnir osvojio je Nikola Stanojević pobedivši u finalu Lazara Kekovića 5:1, 5:0.

Simoni pobednički pehar u TA Tipsarević

Na terenima TA Tipsarević održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Simona Deletić kojoj je meč finala bez borbe predala Mia Milojević. U polufinalu Simona je pobedila Tijanu Jocić 6:7(4), 6:4, 6:2, dok je Mia bila bolja od Teodore Milošević 6:0, 6:1.

Novak osvojio Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Novak Ivanović koji je u finalu bio bolji od Nikole Vujičića 6:1, 6:0. U polufinalu Novak je savladao Viktora Stojovića 6:2, 7:5, dok je Nikola pobedio Mihajla Mijajlovića 2:6, 6:2, 6:2.

Ponovljena Sednica Skupštine TSS 23. juna 2018.

Datum objave: 06.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Obaveštavaju se članovi Teniskog saveza Srbije, teniski klubovi, teniska udruženja i regionalni teniski savezi, da je zbog nedostatka kvoruma na sednici redovne godišnje  Skupštine za 2018. godinu,  koja je trebala da se održi 02.06.2018. godine, odlučeno da se održi ponovljena sednica redovne godišnje Skupštine za 2018. godinu.

Ponovljena Sednica Skupštine TSS će se održati 23.06.2018. godine u Beogradu sa početkom u 11 časova, u TC "Novak" (Tadeuša Košćuška 63a, sala na prvom spratu).

Poziv na ponovljenu Sednicu Skupštine TSS ovde

Ovlašćenje za učešće u radu Skupštine TSS ovde

Markoviću prvo mesto u Senti

Datum objave: 05.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Sente u konkurenciji do 12 godina za dečake (druga kategorija) održano je na terenima TK Senta 1903.

Prvo mesto osvojio je Romeo Marković koji je u finalu savladao Matiju Vulića 6:3, 6:4. U polufinalu Romeo je bio bolji od Nemanje Đorđevića 6:3, 6:3, dok je Matija pobedio Aleksu Mirkovića 6:4, 6:2.

Vučkovićevoj prvo mesto u TC Novak

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Mia Vučković koja je u finalu bila bolja od Tamare Eraković 6:2, 6:1. U polufinalu Vučkovićeva je pobedila Doroteju Petrović 6:0, 4:6, 7:5, dok je Erakovićeva savladala Milanu Vulin 6:3, 6:3.

Spasojevićev Balans

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Mihaila Radosavljevića 2:6, 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je pobedio Borisa Stojanovića 6:4, 6:2, dok je Mihailo bio bolji od Jovana Ćirkovića 6:2, 6:1.

Beloševiću prvo mesto u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 04.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK As Novo Selo održano je Otvoreno prvenstvo Vrnjačke Banje u konkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija.

Pobidničko postolje pripalo je Petru Beloševiću koji je u finalu savladao Uroša Delića 4:6, 6:3, 6:1. U polufinalu Petar je pobedio Vukašina Popovića 6:0, 6:4, dok je Uroš bio bolji od Stefana Zekovića 6:2, 6:0.