Žikićeva pobeda u Sokobanji

Datum objave: 18.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK "Lapčević" u Sokobanji održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, II kategorija.

Naslov šampiona poneo je Aleksandar Žikić koji je u finalu savladao Danila Jovanovića 6:3, 6:0. U polufinalu Žikić je bio bolji od Nemanje Stefanova 6:0, 6:0, dok je Jovanović pobedio Nikolu Stojkovića 6:0, 6:2.

Nikoli trofej na Meridiani

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake I kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Nikola Radišić koji je u finalu pobedio Ognjena Jagrovića 6:4, 6:3. U polufinalu Nikola je bio bolji od Alekse Petkovića 6:2, 6:2, dok je Ognjen savladao Nikolu Matovića 7:5, 6:0.

Anja najbolja u Somboru

Na terenima TK Orange u Somboru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice I kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Anja Vujović kojoj je u finalu meč kod rezultata 6:1, 2:0 predala Petra Konjikušić. U polufinalu Anja je bila bolja od Katarine Milošević 6:0, 6:2, dok je Petra savladala Dunju Kulpinac 6:1, 7:5.

Zekić: "San mi je da igram za Srbiju u Dejvis kupu pred punom Arenom"

Datum objave: 16.07.2018. // Kategorija: Domaća scena
Uporan, istrajan, veliki borac, teniski znalac koji poraze ne priznaje, pa makar oni bili i na samom treningu. Narodski rečeno - žilav, jak dečko. Takav je naš 13 – godišnji Nikola Zekić, teniser koji je skrenuo pažnju teniskih stručnjaka kada je osvojio državno prvenstvo. I to na briljantan način. Startovao je u kvalifikacijama, probijao se, ostavljao rivale za sobom i stigao do titule. Naravno, takav uspeh ne može i ne sme da ostane nezapažen. Usledio je i poziv u reprezentaciju Srbije. Tako se ovaj momak iz Republike Srpske našao u žiži teniskog miljea Srbije. TS Srbije je maksimalno, prema svojim mogućnostima, stao iza talentovanog dečaka, pa se očekuju brzi i skoriji uspesi i na juniorskoj međunarodnoj sceni.

Iza sebe već ima Tennis Europe trofeje, a imao je priliku i da igra u čuvenoj Londonskoj Q2 Areni u vreme završnog Mastersa na turniru mladih nada Starog kontinenta.

Kosovski teniski junak – Lazar Milićević

Datum objave: 14.07.2018. // Kategorija: Domaća scena
Kada je neko toliko posvećen usavršavanju, sopstvenoj nadgradnji, kada želi u svakom trenutku da dominira, onda je to dar koji mora dati rezultat. Takav je Lazar Milićević. Teniser koji je na Letnjem prvenstvu Srbije 2018. u konkruenciji do 16 godina stigao do naslova šampiona, baš kao i na ITF turniru održanom u Skoplju, gde je stigao do ITF prvenca, pre toga odigravši i finale turnira istog ranga i najavivši sjajne partije u budućnosti.
Lazar je potpuno osvojio tenisku igru, ali i tenis je njega osvojio i prisvojio. Nema trenutka kada nije potpuno okupiran tenisom. Trenira maksimalno ozbiljno, radan i pun samopouzdanja, veruje u sebe i svoje tenisko sutra. Pravi realne planove, i skoro redovno ih ispunjava. Ni jednog trenutka ne želi da stane, da bude zadovoljan postignutim. Stremi uvek napred, željan pobeda i dokazivanja. Zato od Lazara Milićevića se mogu očekivati vrhunski rezultati.

Zagorac osvojila Top ten

Datum objave: 13.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice. Šampionski trofej osvojila je Milica Zagorac koja je u finalu bila bolja od Petre Konjikušić 6:0, 6:1.

U polufinalu Milica je pobedila Ivu Rafailović 7:6(1), 7:6(2), dok je Petra savladala Katarinu Milošević 7:5, 7:5.

Saviću titula u OTK Beograd

Na terenima TK OTK Beograd održan je turnir u konkruenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Mihailo Savić koji je u finalu savladao Luku Kurtovića 6:4, 6:1. U polufinalu Saviću jee meč kod rezultata 6:0 predao Nemanja Marković, dok je Luka bio bolji od Bogdana Muškatirovića 6:1, 7:6(3).

MEĐUNARODNI JUNIORSKI TURNIR NA TERENIMA TENISKE AKADEMIJE ŽIVKOVIĆ

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 14. do 21. jula 2018. igraće se međunarodni turnir NIŠ OPEN 2018 za juniore i juniorke iz serije TENNIS EUROPE. Kvalifikacioni deo turnira počinje u subotu 14. jula, dok će glavni deo turnira početi u ponedeljak 16. jula.

Za prvi reket turnira boriće se teniseri i teniserke iz velikog broja zemalja (Srbija, Italija, Ukrajina, Makedonija, Bugarska, Austrija, Velika Britanija, Australija, Grčka, Rusija, BIH, Švedska, Rumunija, Mađarska, Finska, Hrvatska, Amerika, Španija..) i tih dana će Niš biti mesto susreta mladih nada belog sporta.

Na turniru će uzeti učešće veliki broj takmičara i takmičarki TAŽ-a. U kategoriji juniorki igraće i Lola Radivojević i Emilija Zdravković. Igraće se mečevi u pojedinačnoj konkurenciji i dublu. Finale je planirano za 21. jul, a ulaz na sve mečeve turnira je slobodan.

TAŽ je za 10 godina rada stvorio veliki broj takmičara i takmičarki od najmlađeg uzrasta do nivoa seniora i seniorki. Vredno pomena je i to da su Aleksandar Žikić i Nikola Jović nedavno postali vicešampioni Srbije u konkurenciji parova do 12 godina.

Novak osvojio Privilege

Datum objave: 11.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege u Beogradu.

Pobedu je odneo Novak Ivanović koji je u finalu bio bolji od Marka Nešića 6:1, 6:3. U polufinalu Novak je pobedio Nikolu Matovića 6:2, 6:3, dok je Marko savladao Jovana Bjelobrka 4:6, 6:1, 6:3.

Šekijev memorijal u znaku Anđele i Zorana

Na terenima TK Vojvodina održan je Šekijev memorijal, turnir u konkruenciji do 14 godina prve kategorije za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Anđela Lazarević koja je u finalu pobedila Dunju Marić 6:2, 6:2. U polufinalu Anđela je posle velike borbe došla do pobede nad Milicom Drljan 6:4, 4:6, 6:2, dok je Dunja savladala Dejanu Todorović 7:6(5), 6:4.

U konkurenciji dečaka briljirao je Zoran Ludoški koji tokom celog takmičenja nije izgubio ni set. U borbi za šampionski pehar savladao je Luku Rupnjaka 6:3, 6:2. U polufinalu Ludoški je bio bolji od Matije Tešića 6:2, 6:1, dok je Rupnjak pobedio Aleksu Markovića 2:6, 6:2, 6:2.