Đurđevićeva osvojila trofej u Partizanu

Datum objave: 04.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Trijumfovala je Sanja Đurđević koja je u finalu savladala Kristinu Dimitrijević 6:1, 6:3. U polufinalu Sanja je bila bolja od Nine Zabrdac 6:0, 6:3, dok je Kristina pobedila Elenu Konjikušić 7:6(5), 1:6, 6:3.

Emilija i Mihailo osvojili memorijal Mome Unkovića

Memorijal Mome Unkovića, turnir za juniorke i juniore u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija, održan je na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu.

U konkurneciji juniorki pobednički pehar osvojila je Emilija Kojičić koja je u finalu pobedila Senku Deletić 6:1, 6:1. U polufinalu Emilija je savladala Anu Ogrizović  6:3, 6:3, dok je Senka bila bolja od Doroteje Petrović 6:0, 6:1.

Kod juniora na pobedničko postolje stao je Mihailo Radosavljević koji je u finalu posle velike borbe pobedio Nikolu Purića 6:7(2), 6:3, 6:2. U polufinalu Mihailo je bio bolji od Novaka Novakovića 6:1, 6:2, dok je Nikola savladao Milana Macuru 6:4, 6:4.

Nikolić slavio u Marini Oasi

Na terenima TK Marina Oasa održano je otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija, dečaci.

Pobedu je odneo Marko Nikolić koji je u finalu bio bolji od Novaka Stokanovića 6:1, 6:0. U polufinalu Marko je posle velike borbe došao do pobede nad imenjakom Markom Vukobratovićem 6:0, 3:6, 6:3, dok je Novak savladao Strahinju Cejovića 6:2, 6:2.

Ivanovićevoj zeleni nivo

Na terenima TK White Star održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo.

Trijumfovala je Gala Ivanović koja je u finalu bila bolja od Anđele Đorđević 4:0, 4:2. U polufinalu Gala je pobedila Sabrinu Jotić 4:2, 4:0, dok je Anđela savladala Petru Dobrodolac 2:4, 4:0, 7:4.

Naranđasti nivo u znaku Adrijana

Na terenima TK Kikinda održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake.

Pobedu je odneo Adrijano Juđak koji je u finalu savladao Stefana Vargu 4:1. U polufinalu Adrijano je pobedio Makara Suvirdjonkova 4:0, dok je Stefan bio bolji od Mateje Vlaisavljevića 4:1.

Talenat, talenat, extra talenat!
Rođen je 10. februara 2005. u Budvi. Sa sedam godina odigrao je svoj prvi turnir i iste godine zabeležio je svoje prve pobede, a njegov uspon je, od tada, grafički prikazan, bio jedna strma uzlazna linija. Prvi pehar osvojen već sa osam leta je bio podstrek da nastavi s treninzima još intenzivnije.
Ipak, prekretnica, na neki način, bilo je osvajanje jednog od najznačajnijih turnira za mlade i talentovane igrače u Evropi i svetu – Smrikva boul u konkurenciji do 10 godina koji su osvajali i Dominik Tim i Borna Ćorić sada veliki ATP asovi.
Nizao je trofeje na Tennis Europe sceni, pobeđujući rivale i do tri godine starije od njega. Sa 11 leta osvojio je vezano nedelju za nedeljom Tennis Europe takmičenja, najpre u Beogradu, zatim i Moskvi (konkruencija do 12). Osvajao je državne šampionate, najpre u Crnoj Gori, zatim odmah po prelasku i naslov šampiona Srbije. Svoj raskošni talenat nastavio je da prezentuje i u starijem uzrastu. U 2017. Branko Đurić je osvojio šest turnira u singlu: Belgrade Open,  Pirogovskiy Winter Cup 2017 (Rusija), Bellevue Cup 2017 (Ulcinj, Crna Gora), Bitola Open 2017 (Makedonija), Reduta Cup 2017 (Sofija, Bugarska), u dublu je takođe nanizao pet trofeja. Branko je bio i finalista prestižnog takmičenja u konkurenciji do 12 koje je održano u francuskom mestu Orej.
 U 2018. nastavlja sa sjajnim partijama na međunarodnoj sceni, ovaj put u konkurenciji do 14 godina. Najpre je osvojio izuzetno cenjen trofej u Jerusalimu, igrao polufinale u Ulcinju, a zatim stiže i do najvrednijeg trofeja u dosadašnoj karijeri, Tennis Europe titule u Piještanima prva kategorija.
Đurić je vredan, miran, posvećen, igra kvalitetno, zrelo, izuzetno inteligentno. Njegovo vreme nema sumnje tek dolazi, tek ćemo se radovati pobedama i trofejima koje će ovaj sjajni dečak iskovati na velikoj teniskoj sceni, a već je dokazao da je rođen za velika dela.

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije 2018 u konkurenciji do 12 godina

Datum objave: 30.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 12 godina.

Datum objave: 29.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Šampion od prvi teniskih koraka. Gde god bi se pojavio plenio je talentom, borbenošću, sportskim duhom i razoružavajućim osmehom. Tenis je bio njegov izbor, njegov „klik“, nije bio input od strane nekog drugog, tenis je bio i ostao njegova ljubav i danas posao, a neizmernu podršku u tom trnovitom putu uvek je imao u porodici. Bez sponzora i finansijskih sredstava putovao je sam Evropom, sa nepunih 14 leta i borio se sa vetrenjačama koje nosi život i tenis. Osmeh nikad nije prestao da krasi njegovo lice, ni u najtežim momentima, ni u trenucima velikih pobeda. Osvojio je sva državna prvenstva (12, 14, 16 i 18) i 100% je šampion Srbije u tenisu – Bodin Žarković.

Topo i Teodorović šampioni Srbije u dublu u konkurenciji do 16 godina za 2018.

Datum objave: 28.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 16 godina u singlu (devojčice i dečaci) i u muškom dublu, na terenima TSS u Beogradu.

Pobednici muškog dubla su Marko Topo i Petar Teodorović. Do naslova šampiona države Topo i Teodorović koji su bili postavljeni za prve nosioce stigli su bez izgubljenog seta, a u samom finalu savladali su par Marko Jovanović - Luka Kalenić 6:2, 6:3.

Lazar Milićević novi šampion Srbije u konkurenciji do 16

Završeno je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina u obe konkurencije, koje je održano na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu.
Pobedničko postolje i naslov novog šampiona Srbije u konkurenciji do 16 osvojio je Lazar Milićević koji je u finalu savladao Stefana Popovića 6:4, 6:3.
Milićeviću je ovo prva titula državnog prvaka, dok je Stefan trofeje državnih šampionata osvajao u mlađim kategorijama.
Lazar se u 2018. bazirao na ITF turnire u konkurenciji do 18 godina, osvojio je trofej u Skoplju i igrao finale, takođe u ovom gradu.
Stefan je godinu dana mlađi i takmiči se na Tennis Europe turnirima u konkurenciji  do 16. Igrao je tri finala ove godine Tennis Europe do 16, od toga osvojio turnir u Mariboru. Igrao je i dva ITF turnira do 18.
I Lazar i Stefan predstavljaće Srbiju na Pojedinačnom i Ekipnom prvenstvu Evrope, takmičenjima koji slede u toku jula 2018.