Šekijev memorijal u znaku Anđele i Zorana

Datum objave: 11.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina održan je Šekijev memorijal, turnir u konkruenciji do 14 godina prve kategorije za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Anđela Lazarević koja je u finalu pobedila Dunju Marić 6:2, 6:2. U polufinalu Anđela je posle velike borbe došla do pobede nad Milicom Drljan 6:4, 4:6, 6:2, dok je Dunja savladala Dejanu Todorović 7:6(5), 6:4.

U konkurenciji dečaka briljirao je Zoran Ludoški koji tokom celog takmičenja nije izgubio ni set. U borbi za šampionski pehar savladao je Luku Rupnjaka 6:3, 6:2. U polufinalu Ludoški je bio bolji od Matije Tešića 6:2, 6:1, dok je Rupnjak pobedio Aleksu Markovića 2:6, 6:2, 6:2.

Teodora i Pavle najuspešniji na Viktoriji

Na terenima TK Victoria u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo.

Kod devojčica trijumfovala je Teodora Vlajić koja je u finalu pobedila Miu Rakić 4:0. U polufinalu Teodora je savladala Helenu Vlajić 5:3, dok je Mia bila bolja od Teodore Ristić 4:0.

Utešni turnir kod devojčica osvojila je Teodora Arsić pobedom nad Nevenom Novaković 4:2.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Pavle Stojiljković pobedivši u finalu Đorđa Pešića 4:4(7:5). U polufinalu Pavle je bio bolji od Luke Mitrovića 4:0, kao i Đorđe od Aleksandra Pijevića 4:0.

Utešni turnir kod dečaka osvojio je Nikola Stanojević pobedivši u finalu Pavla Potparića 4:0.

Stefanoviću OP Niša do 18

Na terenima TK Kostić u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Luka Stefanović koji je u finalu bio bolji od Ivana Kolčanova 6:1, 6:2. U polufinalu Luka je pobedio Marka Kostića 6:2, 6:1, dok je Ivan savladao Luku Petrovića 6:0, 6:4.

Radivojevićevoj Winner trofej

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija.

Pobednički trofej osvojila je Lola Radivojević koja je u finalu savladala Sofiju Rajić 7:6(1), 6:0. U polufinalu Lola je bila bolja od Teodore Vrućan 6:3, 6:3, dok je Sofija savladala Kristinu Stamenković 6:1, 6:2.

Dunja i Anđelija šampionke Letnjeg prvenstva Srbije (do 12) u dublu

Datum objave: 05.07.2018. // Kategorija: Domaća scena

Dubl Dunja Marić i Anđelija Marković bez izgubljenog seta do naslova šampiona Srbije.

Na Letnjem prvenstvu države za 2018. u konkurenciji do 12 godina do šampionskog trofeja u dublu za devojčice stigle su Dunja i Anđelija pobedom u finalu nad parom Jovana Grujić - Klara Vaja 6:2, 6:4. U polufinalu Marić i Marković su savladale Aleksandru Stevanović i Milicu Popovski 6:2, 6:3, dok je dubl Grujić, Vaja bio bolji od para Tara Mihaljević, Milica Stošović 6:4, 6:1.

Mia i Lazar novi šampioni Srbije u konkurenciji do 12 godina

Završeno je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 12 godina, za devojčice i dečake, koje je održano u Beogradu u organizaciji Teniskog saveza Srbije.

Pobedničke pehare osvojili su Mia RIstić i Lazar Virijević.

U konkurenciji devojčica Mia Ristić je u borbi za naslov šampiona pobedila Dunju Marić 6:4, 7:5. Mia je u polufinalu pobedila Anđeliju Marković 7:6(2), 4:6, 6:0, dok je Dunja savladala Jovanu Grujić 6:4, 6:4.

Kod dečaka za trofej su se borili Lazar Virijević i Danijel Krstevski. Do pobedničkog postolja stigao je Lazar rezultatom 6:3, 6:1. Lazar je u polufinalu bio bolji od Todora Vukomanovića 6:1, 6:1, dok je Danijelu meč kod rezultata 6:0, 3:0 predao David Rakić.

Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 12 godina ulazi u završnu fazu.

Dubl konkurencija kod dečaka dobila je nove šampione. Reč je o Ognjenu Miliću i Aleksi Stankoviću koji su u borbi za tron savladali par Aleksandar Žikić, Nikola Jović 7:5, 6:0.

U singl konkruenciji zakazani su finalni mečevi. Kod devojčica za naslov najbolje u državi boriće se Mia Ristić i Dunja Marić. Mia je u polufinalu pobedila Anđeliju Marković 7:6(2), 4:6, 6:0, dok je Dunja savladala Jovanu Grujić 6:4, 6:4.

U konkurenciji dečaka za trofej će se boriti Lazar Virijević i Danijel Krstevski. Lazar je u polufinalu bio bolji od Todora Vukomanovića 6:1, 6:1, dok je Danijelu meč kod rezultata 6:0, 3:0 predao David Rakić.

MLADI NIŠKI TENISERI BELEŽE USPEHE, NINA KRSTIĆ DOMINANTNA

Datum objave: 04.07.2018. // Kategorija: Domaća scena
Nakon sjajnih rezultata tenisera i tenierski Teniske akademije Živković u starijim konkurencijama, niški tenis ima i mlade nade. Nina Krstić i u 2018. nastavlja pobednički niz. Nina ima 10 godina i takmiči se u konkurenciji do 10 godina, a samo je tokom juna igrala 5 finala. Nije bilo završnice turnira bez nje, a čak 4 je završila kao šampionka.

„Išla sam sa turnira na turnir, nije bilo lako da sve to uskladim, ali sam na kraju uspela da ovaj mesec završim sa fenomenalnim rezultatima.“ – prenosi utiske Nina Krstić.

Nina je početkom meseca osvojila titulu na Državnom školskom prvenstvu u Zaječaru, nakon toga je bila druga na međunarodnom turniru CHAMPIONS BOWL u Beogradu. Usledila su dva Otvorena prvenstva Niša na kojima je stigla do šampionskih titula. Poslednji u nizu turnir je odigran u Zaječaru gde je Nina bila bolja od teniserke iz Bora.

Pored Nine, u poslednjih mesec dana zapažene rezultate iz mlađih kategorija su ostvarili i Luka Stanković sa nekoliko šampionskih titula, tu su i Natalija Nikolić, Anastasija Cvetković, Radovan Petrović, Aleksa Vučković, Maksim Mitrović, Uroš Živković, Nadia Mladenović...

Ovim takmičarskim rezultatima TAŽ nastavlja da neguje kvalitet rada u pionirskoj i juniorskoj konkurenciji, sa posebnim aspektom na rad škole tenisa za najmlađe.

Vanjin Reket

Na terenima TK Reket u Beogradu održan je turnir za dečake u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo.

Pobedu je odneo Vanja Nikolić koji je u borbi za pobednički pehar pobedio Jovana Krivokapića 4:1, 4:2. U polufinalu Vanja je bio bolji od Stefana Markova 4:2, 4:0, dok je Jovan savladao Marka Šaviju 4:2, 4:0.

Utešni turnir osvojio je Luka Ćeramilac pobedivši u finalu Iliju Ćulibrka 4:0, 4:2.

Viktorova Viktorija

Na terenima TK Victoria u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobedu je odneo Viktor Višnić koji je u finalu bio bolji od Helene Vlajić 5:3, 5:0. U polufinalu Viktor je savladao Nikolu Stanojevića 5:0, 5:4, dok je Helena pobedila Anu Lukač 5:1, 5:3.

Utešni tunir je osvojio je Konstantin Trajković koji je u finalu pobedio Jovana Lakčevića 5:4, 5:3.