Održano OP Knjaževca u konkurenciji do 10

Datum objave: 27.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Knjaževac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, zeleni nivo.

U konkurenciji devojčica pobednički pehar osvojila je Nađa Mladenović koja je u finalu savladala Lunu Vranjanac 4:1, 4:1. Utešni turnir pripao je Isidori Vesić koja je u borbi za tron pobedila Lanu Đorđev 4:2, 5:3.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Nikola Ivašković koji je u finalu bio bolji od Luke Stankovića 4:0, 5:3. Utešni turnir osvojio je Vuk Milojković koji je u finalu savladao Damjana Drljaču 4:1, 4:2.

Konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora

Takmičarski odbor na telefonskoj sednici održanoj 22. avgusta 2018. godine doneo  je sledeću

O D L U K U

1. Raspisuje se konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora. Termin za održavanje Ekipnog prvenstva za seniorke je 19. oktobar 2018, a za seniore 26. oktobar 2018. godine.

2. Raspisuje se Konkurs za održavanje Pojedinačnog prvenstva Srbije za seniorke i seniore koje počinje 17.11. 2018. godine.

3. Rok za dostavljanje prijava za organizaciju navedenih takmičenja je 29. avgust 2018. godine. Prijave slati na e-mail adresu:  takmicarski.odbor@teniskisavez.com

4. Zadužuje se Stručna služba TSS da ovu odluku prosledi svim klubovima u Srbiji, kao i da se objavi na Sajtu Teniskog saveza Srbije.

Predsednik TOTSS

Dušan Milojković

Petrovićeva najbolja na Zlatiboru

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anđela Petrović koja je u finalu savladala Nedu Milenković 7:6(2), 6:4. U polufinalu Anđela je pobedila Saru Vučićević 6:2, 6:3, dok je Neda bila bolja od Ane Milosavljev 6:0, 6:2.

Jefimiji zeleni nivo u TK Reket

Datum objave: 23.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice, održan je na terenima TK Reket.

Pobednički pehar osvojila je Jefimija Dimitrijević koja je u finalu savladala Mašu Janković 0:4, 4:1(2).

U polufinalu Jefimija je bila bolja od Han Yabing 4:2, 4:1, dok je Maša pobedila Zhang Xuetong 2:4, 4:2(5).

Bolobanu zeleni nivo na Tipsareviću

Na terenima TA Tipsarević održan je turnir za dečake u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo.

Pobedničko postolje pripalo je Ianu Bolobanu koji je u finalu bio bolji od Lazara Lukovića 4:2, 4:0. U polufinalu Ian je pobedio Stefana Nikolića 4:2, 4:0, dok je Lazar savladao Marka Šaviju 5:3, 3:5, 7:3.

Utešni turnir pripao je Matiji Putiću koji je u finalu pobedio Marka Trivića 4:0, 4:2.

Stipićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora (do 18), druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Filip Stipić koji je u finalu savladao Novaka Novakovića 6:3, 2:6, 6:2. U polufinalu Filip je pobedio Viktora Stojanovića 6:1, 2:6, 6:2, dok je Novak bio bolji od Strahinje Radanovića 6:4, 6:3.

Lasici šampionski pehar u Paraćinu

Na terenima TK Gorocvet održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Mihajlo Lasica koji je u finalu pobedio klupskog kolegu (TK Dril) Dimitrija Kocića 7:5, 6:4. U polufinalu Mihajlo je savladao Stefana Malbašu 6:3, 7:5, dok je Kocić bio bolji od Nikole Cvetanovića 6:2, 6:3.

Katarini trofej na Masteru

Datum objave: 17.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK Master.

Pobednički pehar osvojila je Katarina Dukić kojoj je meč finala kod rezultata 4:1 u prvom setu predala Nina Zdravković. U polufinalu Katarina je pobedila Simonu Maksimović 6:1, 4:6, 6:3, dok je Nina savladala Anđelu Todorović 6:7(0), 7:6(3), 6:3.

Tešiću trofej na Ekovelu

Na terenima TK Ekovel održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za dečake u konkurenciji do 14, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Matija Tešić koji je u finalu bio bolji od Andreja Rajaka 6:2, 6:1. U polufinalu Matija je savladao Lazara Virijevića 6:3, 6:1, dok je Andrej pobedio Lava Viškovića 6:4, 6:0.

Iva i Vuk osvojili Mišin memorijal u TA Tipsarević

Na terenima TA Tipsarević održan je Mišin memorijal u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

U konkurenciji devojčica pobedničko postolje osvojila je Iva Rafailović koja je u borbi za tron savladala Aleksandru Đokić 6:4, 6:0. U polufinalu Iva je pobedila Katarinu Milošević 7:6(3), 6:2, dok je Aleksandra bila bolja od Teodore Kostović 6:1, 6:0.

U ženskom dublu trijumfovale su Aleksandra Stevanović i Mia Milisavljević pobedivši u finalu par Teodora Kostović, Petra Konjikušić 7:6(7), 6:4.

Kod dečaka naslov šampiona u singlu poneo je Vuk Kruščić pobedivši u finalu Nikolu Lulića 6:3, 6:3. U polufinalu Vuk je savladao Nikolu Jovića 7:5, 6:1, dok je Nikola bio bolji od Aleksandra Žikića 6:4, 6:2.

Muški dubl osvojio je par Nikola Lulić, Vuk Kruščić savladavši u finalu par Aleksandar Žikić, Nikola Jović 6:4, 6:2.