Teniski savez Beograda danas je svečano  proglasio  najbolje takmičare u sezoni 2018, a pehare i priznanja laureatima podelio je naš najbolji mladi teniser, 19- godišnji Miomir Kecmanović koji se nalazi na 133. mestu ATP liste, a koji je u 2017. bio prvi junior sveta.
Svečanost je održana u press centru Štark Arene Beograd.  Nagrade TSB je podelio najboljim učesnicima sa Masters turnira (prva tri mesta) do  12, 14, 16 i 18 godina, prvima sa rang liste 12, 14, 16 i 18 godina, kao i priznanja takmičarima iz Beograda koji su ostvarili zapažene rezultate na međunarodnoj sceni.
Svečanosti je prisustvovao i predsednik Sportskog saveza Beograda  Dragan Tomašević. Predsednik Teniskog saveza Beograda Milan Slavković uručio je zahvalnicu direktoru Štark Arene Beograd Goranu Grboviću za pomoć u radu tenisa u Beogradu.
Teniski savez Beograda je skup beogradskih klubova nastao 1978. godine. Osnovni ciljevi TSB-a su:
-  popularizacija tenisa na teritoriji Beograda
-  omasovljenje teniskog sporta
-  organizacija domaćih i međunarodnih turnira
U 2018. godini u TSB je registrovano 40 klubova sa 769 takmičara. Teniski savez Beograda organizuje godišnje 180 turnira u svim konkurencijama i uzrastima.

Šampionka Srbije u konkurenciji do 18 godina, Tamara Malešević je jedna od mnogih talentovanih teniserki koje su radom, samodisciplinom i željom za uspehom izašle iz prosećnosti. I ne samo to, Tamara je, sasvim ozbiljno, skrenula pažnju stručnjaka kako svojom igrom, vanserijskim talentom, ali i zrelim razmišljanjem. Jedna je od onih devojaka koje svoje snove polako pretvara u javu.  Ozbiljna, usredsređena i maksimalno fokusirana, ona kao da je predodređena na uspeh. Ipak, svesna je težine izazova koji je pred njom. Ali, uhvatila se u koštac sa stvarnošću, pokazala čvrstinu svog karaktera i od nje se mogu, vrlo brzo, očekivati sjajni rezultati. Već sama njena razmišljanja o dosadašnjoj karijeri i onome što je očekuje pokazuje da će Tamara postati neko u ženskom tenisu na svetskom nivou. U 2018. osvojila pored naslova šampiona Srbije i ITF takmičenje u rumunskom Mediasu i odigrala polufinale profi turnira iz fjučers serije koji je održan u Vrnjačkoj Banji za nagradni fond od 15.000 dolara.

Iris osvojila zeleni nivo na Top Tenu

Datum objave: 08.11.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice.

Trijumfovala je Iris Kresović koja je u finalu bila bolja od Anastasije Čolović 5:3, 5:4(4). U polufinalu Iris je savladala Milu Visković 4:0, 4:0, dok je Anastasija pobedila Teodoru Vlajić 4:0, 4:5(3), 7:3.

Markovićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva ordžano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Saša Marković koji je u finalu pobedio Andreja Komnenića 7:5, 6:3. U polufinalu Saša je bio bolji od Strahinje Cejovića 7:5, 6:2, dok je Andrej savladao Vuka Kruščića 7:6(3), 7:6(5).

Savkovićeva osvojila Haron

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice održano je na terenima TK Haron.

Pobednički pehar osvojila je Ana Savković koja je u finalu posle velike borbe savladala Simonu Deletić 7:5, 4:6, 6:4. U polufinalu Ana je bila bolja od Milice Stošović 6:1, 6:2, dok je Deletićeva pobedila Taru Mihaljević 6:4, 3:6, 6:3.

Batalovoj titula na Banjici

Na terenima TK Banjica održano je Ovoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18 godina), druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Sofija Batalova koja je u finalu posle velike i neizvesne borbe savladala Ivu Šepu 7:6(6), 6:7(3), 6:4. U polufinalu Sofija je bila bolja od Teodore Stefanović 6:1, 6:1, dok je Iva posle maratinskog susreta i žestoke bitke pobedila Anđelu Ražnatović 7:6(6), 6:7(5), 7:6,(3).

Petroviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora (do 18 godina), druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Andreja Petrović koji je u finalu bio bolji od Luke Kalenića 6:2, 6:1. U polufinalu Andreja je pobedio Ognjena Pavlovića 6:4, 6:7(2), 6:2, dok je Luka savladao Milana Macuru 6:3, 6:0.

TENISKA AKADEMIJA ŽIVKOVIĆ DOMAĆIN EKIPNOG ZA SENIORKE

Datum objave: 01.11.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u petak 02. novembra počinje završnica Ekipnog prvenstva Srbije u konkurenciji seniorki. Turnir se održava u organizaciji Teniskog saveza Srbije (TSS). Finale je zakazano za nedelju sa početkom u 10 sati.

Na prvenstvu Srbije učestvovaće tri najbolje rangirane ekipe. Pored Teniske akademije Živkovič, u završnici su se našli Dinamo iz Pančeva i Crvena zvezda iz Beograda. Igraju se mečevi u singl i dubl konkurenciji. Za ekipu domaćina nastupiće Teodora Ristić, Mija Ljubić, Darija Mladenović, Jovana Nikolić, Natalija Nikolić i Maša Mitić. Program počinje u 10 sati i ulaz je slobodan.

Tokom proteklog vikenda teniseri Teniske akademije Živković su osvojili vicešampionsku titulu u seniorskoj konkurenciji, Natalija Nikolić i Stefan Skobelev su osvojili prvo mesto na Otvorenom prvenstvu Niša u kategoriji do 16 godina. Na istom turniru su Jovana Nikolić i Nikola Cvetanović bili drugoplasirani.

Senka Deletić osvojila Masters TSB do 18 za 2018.

Datum objave: 31.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes održan je završni Masters Teniskog saveza Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Pobedničko postolje osvojila je Senka Deletić koja je u finalu bila bolja od Anđele Todorović  6:3, 6:2. U polufinalu Senka je savladala Anastasiju Radojević7:6(6), 6:1, dok je Anđela pobedila Aleksandru Blagojević 6:0, 6:1.

U bobri za treće mesto Radojevića je bila bolja od Blagojevićeve 6:2, 6:0.

Varvara i Andrej osvojili OP Meridiana do 14

Datum objave: 29.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Varvara Degtiareva koja je u finalu pobedila Vladu Ponomarenko 6:1, 6:3. U polufinalu Varvara je bila bolja od Tare Mihaljević 6:2, 7:5, dok je Vlada posle velike borbe savladala Andreu Galin 6:3, 4.6, 7:6(6).

U konkruenciji dečaka na pobedničko postolje stao je Andrej Rajak koji je u finalu bio bolji od Petra Ćertića 6:1, 6:1. U polufinalu Andrej je pobedio Luku Uzelca 6:1, 6:2, dok je Petar savladao Luku Ilića 3:6, 6:4, 6:4.