Hamad pokorio Pieštane

Datum objave: 21.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada nada tenisa u Srbiji, 13-godišnji Hamad Međedović trijumfalno je završio posetu u takmičenje u slovačkom gradu Pieštane.

Na turniru iz kalendara Tennis Europe prve kategorije u konkurenciji do 14 godina naša zvezda koja dolazi kao prvi nosilac briljirao je tokom celog takmičenja. U finalnoj borbi snage je odmerio sa Francuzom Senom Keninom koji je kod rezultata 6:4 u korist Hamada predao ovaj meč.

Međedoviću je ovo prvi trofej u 2017. u kojoj je igrao i finale čuvenog Tarba, kao i finale u Kimkiju, oba do 14 godina. Na Pecinom memorijalu u Pančevu, turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina stigao je do polufinala. Aktuelni je šampion Srbije u dvorani do 16 godina. Ovog izuzetno talentovanog tenisera moći ćemo gledati na Letnjem prvenstvu Srbije u konkurenciji do 16 godina, koje sa glavnim takmičenjem startuje 22. maja 2017. na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a, Beograd).