Donacija Bojane Jovanovski Japanu

Datum objave: 21.04.2011. // Kategorija: Vesti

Bojana_Jovanovski_i_ambasador_Japana

U petak 15. aprila u Bratislavi, srpska teniserka Bojana Jovanovski donirala je žrtvama zemljotresa i cunamija u Japanu iznos od 3.000 dolara, koji joj je Međunarodna teniska federacija (ITF) dodelila, zajedno sa ogrlicom, kao nagradu „Srce“, za posvećenost na terenu i rezultate ostvarene u Fed kup takmičenju protiv teniske ekipe Kanade.

21. aprila, Nj. E. Ambasador Japana u Republici Srbiji, gospodin Tošio Cunozaki, sastao se sa gospođicom Bojanom Jovanovski u Ambasadi Japana u Beogradu, kako bi joj neposredno preneo zahvalnost u ime Vlade i naroda Japana na izuzetnom humanitarnom gestu.

Ovom prilikom, Ambasador Cunozaki je čestitao na nedavnoj pobedi srpske nacionalne teniske ekipe nad reprezentativkama Slovačke, i poželeo dalje upehe u Kupu federacije.

Pomoć Bojane Jovanovski biće, putem računa Ambasade Japana u Republici Srbiji, prosleđena Crvenom krstu Japana, i namenjena onima kojima je u ovom trenutku najpotrebnija.