Arhiva vesti - Sve vesti

Veliko srce reprezentativaca Srbije

Datum objave: 17.05.2014. // Kategorija: Vesti

Dejvis kup reprezentativci Srbije Janko Tipsarevic i Viktor Troicki posetili SC Banjica u kome su smešteni evakuisani iz poplavljenih područja širom Srbije i uručili pomoć

IMG-20140517-WA000

IMG-20140517-WA001

Drobnjakoviću titula

Datum objave: 13.05.2014. // Kategorija: Vesti

TK_IV-S

Na terenima TK IV-S u Aranđelovcu održano je Otvoreno prvenstvo ovog grada u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Na pobedničko postolje popeo se Mihailo Drobnjaković koji je u finalu savladao Miroslava Cvjetana 6:2, 7:6(5).

U polufinalu Drobnjaković je posle velike borbe pobedio Nemanju Subanovića 6:3, 2:6, 7:6(1), dok je Cvjetan takođe posle velike borbe stigao do pobede nad Draganom Omčikusom 3:6, 7:6(5), 6:3.

Trijumf Takamure i Sibinovića

Na terenima TK Sloboda iz Čačka od 10.05 - 13.05.2014 godine, odigrano je OP Čačka za seniore/ke I kategorije u organizaciji TSS.
Finalistkinje_seniorke
U konkurenciji seniorki šampionski trofej otišao je u ruke Sacuki Takamuri koja je u finalu savladala Ivonu Stanković  2:6, 6:4, 6:1.

Finale_seniora

Kod seniora naslov šampiona odneo je Vukašin Sibinović koji je bio bolji od Luke Radulovića 6:4, 2:6, 6:3.

Stojanovićeva nastavlja šampionski

Datum objave: 11.05.2014. // Kategorija: Vesti

Stojanovic3

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, Nina Stojanović i drugu nedelju za redom osvaja šampionski trofej na serijalu fjučersa koji se održavaju u Egiptu. Prošle nedelje Nina je osvojila duplu krunu (singl i dubl), danas je pobednički pehar podigla u konkurenciji dublova. Do treće profi titule (dubl) u karijeri Nina je stigla u paru sa Britankom Butler, u finalu savladavši par Klujeva - Smagina (Kazahstan, Rusija) 6:2, 6:3.

Kristini Miletić dupla kruna Zenica Opena

Datum objave: 10.05.2014. // Kategorija: Vesti

Kristina_Miletic_Zenica_Open

Reprezentativka Srbije u konkurenciji do 16 godina Kristina Miletić, briljirala je protekle nedelje na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 koji je održan u Zenici (BiH). Miletićeva je nastavila put ka svetskim teniskim visinama osvajanjem još jednog evropskog turnira, šestog po redu u svojoj karijeri, ovoga puta na Zenica Openu. Ova 15-godišnja teniserka je potvrdila klasu osvajanjem duple krune i u singlu i u dublu. U dublu joj je partner bila Olga Danilović, saigrač iz reprezentacije.

Kao prvi nosilac Miletićeva je na putu do trona u singlu izgubila samo jedan set ( u polufinalu protiv ruskinje Ušakove), dok je u samoj borbi za trofej savladala predstavnicu BiH Nefisu Berberović 7:6(8), 6:1. Inace Kristina je osvajač i prošlogodišnjih državnih prvenstava u Srbiji (konkurencija do 16) i pet evropskih titula. U finalu dubla Zenica Opena Miletićeva i Danilovićeva su nadigrale ruski par Ušakova – Jakšina 6:3, 6:2.
U singl konkunreciji Zenica Opena igrala je i mlada teniserka Srbije, 13 - godišnja Olga Danilović koja je zaustavljena u polufinalu od Berberovićeve 0:6, 4:6.

Kecmanović poražen u finalu

KECMANOVIC14

Mladi teniski as Srbije, 14 - godišnji Miomir Kecmanović petu nedelju za redom beleži fantastične rezultate na ITF takmičenjima u konkurenciji do 18 godina. Kecmanović je od 10. marta, kada je započeo ITf turneju, ostvario 27 pobeda, osvojio je četiri trofeja i danas je na putu ka osvajanju pete vezane titule zaustavljen. U finalu ITF turnira u Delrej Biču Miomir se za novi trofej borio protiv Amerikanca Alfreda Pereza koji je pobedio rezultatom 4:6, 5:7.

Kecmanović je fantastičnim nizom od 27 pobeda, ostvario plasman među 200 najboljih juniora sveta, trenutno je 234. ali će na novoj rang listi napredovati i biti među 200 igrača planete. Do pre dva meseca Miomir nije bio na ITF listi i nije igrao turnire ovog ranga, briljantni niz pobeda u samo dva meseca doveo je najperspektinijeg mladog igrača Srbije, koji još uvek ima 14 - godina u priliku da igra juniorske gren slem turnire.

Lukićeva i Rakić šampioni Srbije do 18

Datum objave: 09.05.2014. // Kategorija: Vesti

Na terenima Teniske Akademije Živković u Nišu održano je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina.

Kod dama u finalu snage su odmerile Jelena Lukić (TK Marlen) i Emilija Dančetović (TAŽ). Pobednički pehar pripao je Lukićevoj rezultatom 6:3, 6:4.

U polufinalu Jelena je bila bolja od Jovane Bogićević (TK Set Net) 6:1, 6:2, dok je Emilija savladala Bojanu Petrović (TK GreenSet) 6:3, 6:4.

finalisti_letnjeg_drzavnog_do_18_u_taz

Kod jačeg pola naslov Letnjeg šampiona Srbije u konkurenciji do 18 godina pripao je Strahinji Rakiću (TK CZ) koji je u finalu savladao klupskog kolegu Stefana Milićevića 6:1, 6:7(3), 6:3.

U polufinalu Strahinja je pobedio Đuru Opačića (TK Đukić) 6:1, 6:1, dok je Stefan savladao Dušana Vukičevića (TK GreenSet) 6:2, 6:4.

Nini Stojanović dupla kruna

Datum objave: 04.05.2014. // Kategorija: Vesti

IMG-20140504-WA000

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović osvojila je duplu krunu na turniru iz fjučers serije koji je odigran u Egiptu - Šarm El Šeik (10.000 dolara nagradni fond). Nina je trijufovala u singlu i dublu i time upisala prvi singl profi trofej u karijeri, kao i drugi u dubl konkurenciji.

U finalu singla Stojanovićeva je savadala Britanku Kejti Butler 3:6, 6:4, 6:3.

U konkurenciji parova Nina je učestvovala u paru sa koleginicom koju je pobedila u finalu singla, Britankom Butler. Par Stojanović - Butler do trofej je stigao u finalu pobedivši kinesko-austrijski dubl Dong - Konig 6:4, 6:2.

IMG-20140504-WA001

Impresivni Kecmanović osvojio četvrtu vezanu titulu

Datum objave: 03.05.2014. // Kategorija: Vesti

Kecmanovic11

22 pobede u nizu, četiri vezane titule, rezultat je mladog srpskog teniskog genija, 14 - godišnjeg Miomira Kecmanovića.

Miomir je takmičarsku 2014. startovao 10. marta od kada je odigrao četiri ITF turnira u konkurecniji do 18 godina i osvojio isti broj titula. Ove nedelje takmičio se na turniru iste kategorije u Delrej Biću i zabeležio četvrti trijumf kao i 22 pobedu u nizu.

Kao 11. nosilac Miomir se plasirao u finale savladavši u polufinalu Amerikanca Mwendwa Mbithija 7:5, 6:4. Za šampionski trofej Kecmanović će se borio protiv Rusa, šestog nosioca Alekseja Aleščeva kojem nije prepustio ni gem, rezultat je glasio 6:0, 6:0 u korist asa iz Srbije.

Miomir je trenutno na 319. mesto ITF liste do 18 godina, a novom titulom će zabeležiti skok u prvih 300 na svetu. Pre dva meseca Kecmanović nije ni bio na ITF listi do 18, sada se koracima od sedam milja približava najboljim juniorima sveta.

Jovana Jakšić u finalu

Datum objave: 02.05.2014. // Kategorija: Vesti

dubl_srbija_Jaksic_i_Stojanovic6

Srpska Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić plasirala se u finale ITF turnira u kineskom gradu Aningu koji se igra za nagradni fond od 50000 dolara.

Jovana, koja je na turniru postavljena za prvog nosioca, u polufinalu je savladala 126. teniserku sveta iz Slovenije Tadeju Majerič 7:6 (7:3), 7:5.

Jakšićeva će u finalu igrati sa Saisai Ženg iz Kine koja je u polufinalu savladala Australijanku Moniku Adamsčuk rezultatom  7:6 (7:5), 5:7, 6:2.