Jakšić ponovo u 200. najboljih

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije i Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji turnir u Torontu. U finalu Jovanu je zaustavila prvi nosilac, Nemica Tatjana Maria 3:6, 2:6.

Jovana je u poslednje dve nedelje odigrala deset mečeva, pobedila u devet, osvojila titulu u Saguenay, takođe u Kanadi.

Finale u Torontu bilo je  23. finale za Jovanu, a do sada je osvojila 15. titula (10 titula od 10.000$, 4 titule od 25.000$ i jednu od 50.000$). Sjajne igre i rezultati u Kanadi vratili su Jovanu u 200. Najboljih na WTA listi. Na novoj WTA listi Jakšićeva zauzima 180. mesto.

Završen Masters TSS u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu završen je Masters u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Kod devojčica u konkurenciji do 12 godina trijumfovala je Andrea Mrvić koja je u finalu nakon velike borbe savladala Senku Deletić 6:7, 6:4, 7:5, treće mesto osvojila je Ana Vilček pobedivši Juliju Radenković 6:1, 6:3.

Kod dečaka u konkurenciji do 12 godina na pobedničko postolje stao je Bašić Palković koji je u finalu pobedio Stefana Popovića 6:2, 7:5, u borbi za treće mesto slavio je Petar Teodorović salvadavši Mihaila Savića 6:7, 6:1, 6:2.

U konkurenciji do 16 godina za juniorke šampionski pehar osvojila je Milica Vujović koja je u finalu bila bolja od Emilije Cvetanović 6:3, 6:4, treće mesto osvojila je Elena Gemović kojoj je meč bez borbe predala Sofija Savić.

Kod juniora u konkurenciji do 16 godina trijumfovao je Aleksa Đorđević pobedivši u finalu Mihajla Drobnjakovića 4:6, 6:1, 6:3. U borbi  za treće mesto Veljko Blagojević je pobedio Luku Rakovića 6:1, 6:1.

Jakšić u novom finalu

Datum objave: 31.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Jovana Jakšić, drugu nedelju za redom igraće finale turnira vrednog 50.000 dolara.

Jovana je pre sedam dana osvojila trofej u mestu Saguenay (Kanada), novo finale igraće takođe u Kanadi, ovaj put u Torontu.

U polufinalu Toronta Jovana je savladala njenu protivnicu iz finala od pre sedam dana, Švajcarkinju Amru Sadiković 2:6, 7:6(9), 6:1.

U finalu Jakšićeva će snage odmeriti sa prvim nosiocem, Nemicom Tatjanom Mariom.

Jorovićeva osvojila Istanbul

Fed kup reprezentativka Srbije Ivana Jorović osvojio je trofej u Istanbulu na turniru vrednom 25.000 dolara.

U finalu Ivana je savladala predstavnicu Hrvatske Janu Fet 6:3, 7:5.

Ovo je šesta profi titiula za 18-godišnju Ivanu, prva nagradnog fonda 25.000. U 2014. Jorovićeva je osvojila trofej ui Nju Delhiju (50.000 dolara), a pre toga osvojila je četiri fjučersa (10.000).

Trenutno je na 272. mestu WTA liste, kada se upišu bodovi iz Istanbula zabeležiće značajan skok.

Srbiju je predstavljala u 2015. na Fed kup takmičenju u Budimpešti i zajedno sa koleginicom Aleksandrom Krunić bila tvorac pobeda koji su našu zemlju odvele do meča koji je značio borbi za povratak u Svetsku grupu B.

Viktor Jović osvojio Nikoziju

Mladi reprezentativac Srbije Viktor Jović osvojio je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u u Nikoziji (Kipar).

U finalu Viktor je snage odmerio sa zemljakom Nemanjom Subanovićem i do titule došao pobedom od 6:0, 6:0.

Jović je u dosadašnjem delu  2015. osvojio tri trofeja, Sofiju, Arad i novi u Nikoziji.

Srpski kralj dublova na završnom Mastersu u Londonu

Datum objave: 27.10.2015. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Novembar 2015. označiće i deceniju od kako se jedan teniser iz Srbije prvi put našao na završnom Mastersu, turniru koji okuplja osam naboljih singl igrača i dubl timova u sezoni, koji se bore za prestiž, slavu, sportsku besmrtnost. Dovoljno je reći - novembar 2005. Šangaj – Nenad Zimonjić.

Deset godina od prvog Mastersa u karijeri Nenad je ponovo putnik na ovo prestižno takmičenje, osmi put među osam najboljih.

„ Uvek je sjajan osećaj doći na Masters. Meni je ovo osmi, sa pet različitih saigrača. Sjajna je to stvar i za Marćina Matkovskog mog sadašnjeg partnera. Nismo uspeli da u ovoj godini osvojio trofej, igrali smo tri finala. Svake sezone se nadate plasmanu na Masters, a ja se nadam da ćemo do kraja sezone uspeti da osvojimo neki trofej. Bilo bi savršeno da to uradimo baš u Londonu“ - kaže Zimonjić.

Jovana Jakšić trijumfovala u Kanadi

Datum objave: 25.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Pobedničko postolje za mladu teniserku Srbije, 22-godišnju Jovanu Jakšić na turniru u Kanadi. U mestu Saguenay održan je turnir nagradnog fonda 50.000 dolara, na kome je naša Fed kup reprezentativka briljirala i na kraju zagrlila pobednički pehar.

Jakšićeva je u finalu savladala predstavnicu Švajcarske Amru Sadiković 6:3, 6:7(5), 6:1 nakon sat i 55 minuta igre, dok je u polufinalu bila bolja od Amerikanke Nađe Gilkrist 7:5, 7:5.

Završen Masters TSS u konkurenciji do 14 i 18 godina za 2015.

Datum objave: 25.10.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu održan je završni Masters  (osam najboljih u Srbiji za 2015) u organizaciji Teniskog saveza Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina za devojčice i dečake.

U konurenciji devojčica (14 godina) trijufovala je Emilija Kojčić koja je u finalu savladala Jovanu Babić 6:1, 6:0. Treće mesto kod devojćica osvojila je Anđela Vidović pobedivši Anastasiju Gutić 6:0, 6:2.

Kod dečaka pobednički pehar odneo je Kristijan Juhas koji je u borbi za titulu pobedio Dimitrija Zupca 6:0, 6:2. Treće mesto osvojio je Jovan Vučić kome je meč bez borbe predao Uroš Jović.

U konkurenciji devojaka (do 18) na pobedničko postolje stala je Satsuki Takamura koja je u finalu pobedila Janu Lazarević 6:3, 6:2. Treće mesto osvojila je Teodora Mitrović kojoj je kod rezultata 6:4, 2:0 meč predala Biljana Jovanović.

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Nemanja Mitić savladavši u finalu Aleksu Đorđevića 7:5, 6:0. Treće mesto u muškoj konkurenciji osvojio je Aleksa Daskalović kome je meč bez borbe predao Aleksandar Jocić.

Novi trijumf Olge Danilović

Datum objave: 24.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Olga Danilović žari i pali juniorskom svetskom scenom iako ima samo 14 godina. Najbolja juniorka Srbije i jedna od najvećih mladih dana svetskog ženskog tenisa, trijumfovala je na turniru u Almereu u Holadniji gde je u finalu kao prvi nosilac savladala Belgijanku, drugog nosioca Laru Salden 6:4, 3:6, 6:3.

Fed kup heroina Srbije u 2015. – Aleksandra Krunić

Datum objave: 23.10.2015. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Nepredvidiva, brza, srčana… Aleksandra Krunić je jedna od najperspektivnijih mladih teniserki današnjice, talenat kome svetski teniski stručnjaci prognoziraju blistavu profi karijeru.

Prvi put u karijeri imala je priliku da kao drugi reket zaigra za Fed kup tim Srbije u novosadskom Spensu, protiv Kanade kada je u odlučujućem dubl meču pokazala sav raskošan talenat koji poseduje. Heroj nacije postala je nakon dubl meča u Bratislavi koji je odigrala u paru sa Jelenom Janković, kada je spasila dve meč lopte a kasnije uz Jelenu stigla i do pobede za Srbiju koja se činila gotovo ne ostvarivom, one su učinile ne moguće i stigle do trijumfa. Gotovo identičan meč odigrala je Krunićeva ne punu godinu kasnije, treći put za redom u odlučujućem dubl meču, u Belgiji februara 2012. sa Bojanom Jovanovski kada su uspele da pobede i domaću publiku i jak tim domaćina i Srbiji donesu prvo polufinale Fed kupa u istoriji.  Aleksandra je budućnost srpskog tenisa, koja bi trebalo da zablista i da zlatnim slovima bude upisana na stranice svetske teniske istorije, posle Selešove, Jankovićeve, Ivanovićeve i Jovanovski.