Nova Jandrićeva titula u dublu

Datum objave: 09.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Darko Jandrić i Tomislav Brkić iz Bosne i Hercegovine pobednici su turnira CORAL TRAVEL CUP u Turskoj (Antalija, $10.000, šljaka) u konkurenciji dublova. Ovaj par je u finalu bio  bolji od domaćeg dubla Tune Altune - Džema Ilkela 7:6(3), 6:3 .

Jandriću je ovo bilo sedmo finale i treća titula u karijeri. Prethodnu titulu osvojio je prošle nedelje takođe u Turskoj na tvrdoj podlozi sa Aleksandrom Bublikom iz Rusije.

Sa bodovima koje je osvojio na turnirima u Turskoj u predhodne dve nedelje Jandriću će doneti renking karijere, jer će se po prvi put naći među 500 najboljih dubl  igrača na ATP listi ( biće oko 475-og mesta).

Novakov šesti Masters u sezoni

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković nastavlja sa obaranjem rekorda. Osvojen je deseti trofej u 2015, šesta masters titula u jednoj sezoni što nikome pre nije pošlo za rukom! Novak je četvrti put u dosadašnjoj karijeri osvojio Masters u Parizu, ovaj put u finalu je savladao Britanca Endija Mareja 6:2, 6:4. Trijumf u Bersiju je označio i 58. titulu u karijeri Đokovića.

Ana Ivanović - beskompromisna ratnica na terenu, glamurozna lepotica „belog sporta“

Datum objave: 06.11.2015. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Trijumfi, titule, stisnuta pesnica beskompromisne ratnice na terenu, van njega nežne i mile glamurozne lepotice „belog sporta“. Uz njeno ime vezani su jedni od najvažnijih momenata u istoriji srpskog i svetskog tenisa, a da će napraviti karijeru velike planetarne zvezde, što danas i jeste, najavila je još u 16 godini kada je zabeležila zlatni slalom na WTA sceni. Najbolji forhend WTA tura, snažan servis, visina, moć... začinjeni čarobnim osmehom. 17. prvi ženski „reket“ sveta od uvođenja kompjuterskog obračunavanja bodova za rang-listu. Prva srpkinja od nastanka naše nove države koja je sela na WTA presto, prva koja je igrala finala gren slem turnira (Pariz i Melburn), zatim i osvojila gren slem trofej - Rolan Garos sa 20 godina i sedam meseci. Dovoljno je reći Ana Ivanović!

Darko Jandić osvojio dubl u Turskoj

Datum objave: 05.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Darko Jandrić i Aleksandar Bublik iz Rusije pobednici su turnira u Turskoj (Antalija, $10.000) u konkurenciji dublova. U finalu srosko-ruska kombinacija odmerila je snage sa domaćim dublom Tune Altune i Džema Ilkela koje su savladali rezultatom 3:6, 6:4, 10:8.

Jandrići je ovo druga dubl titula u karijeri i šesto finale. Prethodnu titulu osvojio je prošle godine na turniru u Beogradu, u paru sa Mikijem Jankovićem. Trijumfom u Turskoj Jandrić je zaradio nove ATP poene i na novoj listi će zauzimati oko 525. mesta.

Anđela i Aleksa osvojili Kup Srbije do 10

Datum objave: 05.11.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Žak u Somboru održan je Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina za dečake i devojčice za 2015. godinu.

U konkurenciji devojčica trijufovala je Anđela Lazarević koja je u finalu savladala Lolu Radivojević 4:3(0), 0:4, 7:3. U polufinalu Anđela je bila bolja od Dunje Marić 3:4(0), 4:2, 7:3, dok je Lola savladala Ninu Zabrdac 4:2, 4:1.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Aleksa Pisarić koji je u finalu pobedio Vuka Rađenovića 4:2, 4:2. U polufinalu Aleksa je savladao Zorana Ludoskog 4:2, 4:1, dok je Vuk pobedio Lazara Dimitrijevića 4:2, 4:2.

Prokuplje ugostilo akciju „Sportom protiv nasilja”

Datum objave: 04.11.2015. // Kategorija: TSS škola tenisa

Akcija „Sportom protiv nasilja” nastavlja da živi i u školskoj godini 2015/16. godini. U organizaciji NIS-a, Teniskog saveza Srbije (TSS), Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstva omladine i sporta, škola tenisa organizovana je danas u Osnovnoj školi “9. oktobar” u Prokuplju.

Seminar TSS za licenciranje trenera kroz "EVOLUTION TENNIS KIDS" program

Datum objave: 04.11.2015. // Kategorija: Domaća scena

Teniski savez Srbije organizuje seminar za obuku trenera za rad sa decom uzrasta do 10 godina kroz "EVOLUTION TENNIS KIDS" program.

Licenciranje će se sprovesti na terenima Teniskog  Centra " Novak".

U pitanju je oficijelni program kompanije Evolve 9 i Teniskog saveza Srbije.

Seminar traje od petka 20.11. 2015. do nedelje 22.11.2015. godine.

SEMINAR POČINJE U 10 ČASOVA  I TRAJE DO 13,00

SVI TRENERI SU OBAVEZNI DA DOĐU U TENISKOJ OPREMI, JER SE 90% SEMINARA ODRŽAVA NA TERENU.

PRISUSTVO NA LICENCIRANJU JE OBAVEZNO SVA TRI DANA.

Prijave za Seminar slati do četvrtka 20. novembra 2015. do 20 časova na: dejan.vukojicic@teniskisavez.com

Krstin slavio u Venecueli

Datum objave: 02.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi srpski teniser Peđa Krstin pobednik je turnira koji je održan u Venecueli (Maracaibo), nagradnog fonda 15.000 dolara.

U finalu Peđa je savladao domaćeg tenisera Luisa Davida Martineza 6:2, 6:1.

U Venecueli Krstin je odigrao 15. finale u karijeri, osvojio titulu broj 10. U sezoni 2015, Krstin je odigrao  četiri finala, osvojio tri titule.

Jakšić ponovo u 200. najboljih

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije i Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji turnir u Torontu. U finalu Jovanu je zaustavila prvi nosilac, Nemica Tatjana Maria 3:6, 2:6.

Jovana je u poslednje dve nedelje odigrala deset mečeva, pobedila u devet, osvojila titulu u Saguenay, takođe u Kanadi.

Finale u Torontu bilo je  23. finale za Jovanu, a do sada je osvojila 15. titula (10 titula od 10.000$, 4 titule od 25.000$ i jednu od 50.000$). Sjajne igre i rezultati u Kanadi vratili su Jovanu u 200. Najboljih na WTA listi. Na novoj WTA listi Jakšićeva zauzima 180. mesto.

Završen Masters TSS u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu završen je Masters u konkurenciji do 12 i 16 godina za 2015.

Kod devojčica u konkurenciji do 12 godina trijumfovala je Andrea Mrvić koja je u finalu nakon velike borbe savladala Senku Deletić 6:7, 6:4, 7:5, treće mesto osvojila je Ana Vilček pobedivši Juliju Radenković 6:1, 6:3.

Kod dečaka u konkurenciji do 12 godina na pobedničko postolje stao je Bašić Palković koji je u finalu pobedio Stefana Popovića 6:2, 7:5, u borbi za treće mesto slavio je Petar Teodorović salvadavši Mihaila Savića 6:7, 6:1, 6:2.

U konkurenciji do 16 godina za juniorke šampionski pehar osvojila je Milica Vujović koja je u finalu bila bolja od Emilije Cvetanović 6:3, 6:4, treće mesto osvojila je Elena Gemović kojoj je meč bez borbe predala Sofija Savić.

Kod juniora u konkurenciji do 16 godina trijumfovao je Aleksa Đorđević pobedivši u finalu Mihajla Drobnjakovića 4:6, 6:1, 6:3. U borbi  za treće mesto Veljko Blagojević je pobedio Luku Rakovića 6:1, 6:1.