Arhiva vesti - Sve vesti

RASPORED KONFERENCIJA - DAVIS CUP MEČ SRBIJA - ARGENTINA

Datum objave: 13.09.2011. // Kategorija: Vesti


Raspored konferencija uoči i za vreme polufinalnog susreta Svetske grupe Davis
cup takmičenja 2011. između Srbije i Argentine koji je na programu od 16. do
18. septembra 2011. u Beogradu - Arena (Bulevar Arsenija Čarnojevića 58)

Konferencija reprezentacije Argentine - utorak 13. septembar 2011 – 12:00
časova, beogradska Arena, Press centar

Konferencija reprezentacije Srbije - sreda 14. septembar 2011 – 13:00 časova,
beogradska Arena, Press centar

Žreb - četvrtak 15. septembar 2011. u 12:00 časova, beogradska Arena

Akreditovani srpski novinari za akreditacije se mogu obratiti na press ulazu
Arene (istok) gde će se nalaziti desk za preuzimanje akreditacija. Za sve
informacije u vezi akreditacija obratite se Nedi Miletic – PR TSS.

Obaveštavamo fotografe da će zbog velikog broja koji su akreditovani za
polufinale Davis cupa Srbija – Argentina, a ograničenog prostora za
fotografisanje, biti primenjen sistem rotacije tokom samih mečeva.

Meč je na programu 16- 18. septembra 2011. godine u Beogradu – ARENA

Prvi dan takmičenja (16. septembar) igraju se dva singl meča, prvi počinje u 15.00
časova, drugi odmah po završetku prvog.

Drugi dan takmičenja (17. septembar) igra se dubl meč koji počinje u 15 časova.

Treći dan takmičenja (18. septembar) igraju se dva singl meča. Prvi singl
počinje u 14.00 časova, drugi odmah po završetku prvog.

Podloga: Hard (Acrylic), Indoor
Vrsta loptica: Dunlop Fort All Court


REZULTATI 28. 08 - 11.09..2011.

Datum objave: 01.09.2011. // Kategorija: Vesti

US OPEN 2011 - GRAND SLAM
NEW YORK (USA)

Žene -
1.kolo, singl: Bojana Jovanovski - (28) Serena Williams (USA) 1:6, 1:6
(16) Ana Ivanović - Ksenia Pervak (RUS) 6:4, 6:2
(11) Jelena Janković - (WC) Alison Riske (USA) 6:2, 6:0
2. kolo, singl: (16) Ana Ivanović - Petra Cetkovska (CZE) bez borbe, predaja Cetkovske
(11) Jelena Janković - Jelena Dokić (AUS) 6:3, 6:4

3. kolo, singl: (11) Jelena Janković - (17) Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) 4:6, 4:6

                      (16) Ana Ivanović - (WC) Sloane Stephens (USA) 6:3, 6:4

4. kolo, singl: (16) Ana Ivanović - (28) Serena Williams (USA)

Dubl -

1.kolo:Janković, Dekmeijere (SRB,LAT) - (13) Chuang, Govortsova (TPE,BLR) 6:2, 6:2
Jovanovski, Lepchenko (SRB,USA) - (8) Hlavackova, Hradecka (CZE,CZE) 0:6, 5:7
2.kolo:Janković, Dekmeijere (SRB,LAT) - (WC) Pegula, Townsend (USA,USA) 3:6, 3:6

Miks dubl -
1.kolo: Ivanović, Zimonjić - Chan, Fyrstenberg (TPE,POL) 3:6, 4:6


Muškarci -
1.kolo, singl:(1) Novak Đoković - (q) Conor Niland (IRL) 6:0, 5:1 predaja Nilanda
(20) Janko Tipsarević - (q) Augustin Gnesse (FRA) 6:2, 7:5, 6:0
(15) Viktor Troicki - Alejandro Falla (COL) 6:3, 3:6, 6:4, 5:7, 5:7
2. kolo, singl:(1) Novak Đoković - Carlos Berlocq (ARG) 6:0, 6:0, 6:2 
(20) Janko Tipsarević - Philipp Petzschner (GER) 6:0, 6:3, 3:6, 6:3

3. kolo: (1) Novak Đoković - Nikolay Davydenko (RUS) 6:3, 6:4, 6:2

            (20) Janko Tipsarević - (9) Tomas Berdych (CZE) 6:4, 5:0 predaja Berdycha

4. kolo: (1) Novak Đoković - (22) Alexandr Dolgopolov (UKR)

           (20) Janko Tipsarević - Juan Carlos Ferrero (ESP)

Dubl -
1. kolo: (3) Zimonjić,  Llodra (SRB,FRA) - Russell, Young (USA,USA) 7:6(5), 7:6(9)

2. kolo: (3) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - Almagro, Gonzales (ESP,ARG) 6:3, 6:4

3. kolo: (3) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - Marrero, Seppi (ESP,ITA) 

 

JUNIORI 

1. kolo, singl: Nikola Milojević - Shane Vinsant (USA) 3:6, 6:4, 6:2
                    Peđa Krstin - (12) Patrick Ofner (AUT)
2. kolo, singl: Nikola Milojević - (15) Matias Sborowitz (CHI)

 

___________________________________________________________________________________

ATP COMO (ITA) šljaka 30.000 evra + H

1. kolo, singl:(q) Boris Pašanski - (3) Florent Serra (FRA) 4:6, 7:5, 7:6(1)
2. kolo, singl:(q) Boris Pašanski - (SE) Peter Gojowczyk (GER) 6:4, 6:4
Četvrtfinale: (q) Boris Pašanski - (8) Pablo Carreno-Busta (ESP) 6:3, 4:6, 1:4 predaja Pašanskog  

_______________________________________________________________________________


Redovna sednica Skupštine Teniskog saveza Srbije

Datum objave: 22.08.2011. // Kategorija: Vesti
Ispravljena greška

IMG_2136

Redovna Skupština Teniskog saveza Srbije održana u hotelu “Kontinental” (22.08.2011), zapravo je bila iznuđena posle odluke Ustavnog suda Srbije da član 37. Statuta TSS nije u skladu sa Ustavom Republike Srbije, a na to je ukazala grupa klubova na burnoj Skupštini održanoj 25. januara 2011. godine. Shodno tome u roku od 30 dana od prijema Odluke morala je da se sazove nova Skupština i sporni član je izmenjen.

Pored ove tačke dnevnog reda razmatran je završni račun za 2010. godinu, Izveštaj revizora o radu TSS za proteklu godinu, razmatranje i usvajanje budžeta za 2011. godinu, kao i izbor revizora TSS koji će izvršiti reviziju za poslovnu 2011. godinu.

Prisutne predstavnike teniskih klubova, teniskih udruženja i regionalnih teniskih saveza pozdravio je predsednik TSS Slobodan Živojinović, a vođenje sednice preuzeo je jedan od podpredsednika TSS Radmilo Armenulić.

Završni račun podneo je Dušan Orlandić, generalni direktor TSS. Završni račun za proteklu godinu pokazao je da je TSS radio u skladu s pozitivnim propisima, a s pozitivom je 2010. godina i završena.

Obrazlažući budžet za 2011. godinu, predsednik UO TSS Toplica Spasojević rekao je da je na telu čiji je on predsedavajući prezentiran spisak troškova, ali i prihoda.

- Nadam se da će prihodi biti i veći (Devis kup, donacije, sponzori...). Kada je reč o rashodima, napomenuo bih međunarodni juniorski program, organizaciju turnira u Srbiji, počev od onih najmlađih kategorija pa do Fjučersa - rekao je Toplica Spasojević.

Novi član UO postao je Aleksandar Mojsejev iz TK “Elit”.

Nikolina pokorila Sarajevo

Datum objave: 22.08.2011. // Kategorija: Vesti

jovic22

Na turniru Tennis Europa u konkurenciji do 16 godina koji se protekle nedelje igrao u Sarajevu šampionski pehar odnela je 13-godišnja banjalučanka Nikolina Jović koja igra pod zastavom Srbije. Kao prvi nosilac ovog takmičenja Nikolina je do finala stigla ubedljivim pobedama, bez izgubljenog seta.
Jovićeva, inače članica TK Gemax iz Beograda i reprezentativka Srbije u konkurenciji do 14 godina, selekcije koja je pre 15 danaosvojila šampionat sveta u ovom uzrastu, u finalu TE turnira u Sarajevu posle velike borbe savladala je zemljakinju Bojanu Marinković 3:6, 6:2, 6:1.


Pokreće se tenis u Dimitrovgradu

Datum objave: 22.08.2011. // Kategorija: Vesti

459858186url

Opštinu Dimitrovgrad očekuju uskoro lepi teniski dani. Na inicijativu Teniskog saveza Istočne Srbije, uz podršku Teniskog saveza Srbije, ministarstvo sporta je odobrilo projekat izgradnje dva teniska terena u Opštini Dimitrovgrad.
Realizacija ovog projekta se očekuje do kraja septembra meseca.
Sada je na Sportskom savezu Dimitrovgrada da osnuje klub i pokrene školu tenisa kako bismo ubuduće računali na teniske šampione i iz ove opštine.


REZULTATI 21 - 28. 08.2011.

Datum objave: 22.08.2011. // Kategorija: Vesti
WTA NEW HAVEN (CT,USA) tvrda podloga 618.000 dolara SERIJA PREMIER

1. kolo, singl:(WC,7) Jelena Janković- Elena Vesnina (RUS)

__________________________________________________________________________

WTA DALLAS (TX,USA) tvrda podloga 220.000 dolara SERIJA INTERNATIONAL

1.kolo, singl: Bojana Jovanovski - Gisela Dulko (ARG) 0:6, 3:6
_________________________________________________________________________

ATP MANERBIO (ITA) šljaka 85.000 evra + H

Kvalifikacije -
1. kolo:(7) Boris Pašanski - Ladislav Chramosta (CZE) 7:6(1, 6:3
2. kolo:(7) Boris Pašanski - Nima Roshan (AUS) 6:3, 6:3
3. kolo:(7) Boris Pašanski - (2) Martin Alund (ARG)

ITF SERBIA F7 - MUŠKARCI

Datum objave: 17.08.2011. // Kategorija: Vesti

REZULTATI 15 - 21.08.2011.

Datum objave: 16.08.2011. // Kategorija: Vesti

WTA CINCINNATI (OH,USA) tvrda podloga 2050000 dolara SERIJA PREMIER 5

1. kolo, singl: (15) Ana Ivanović - (q) Alexa Glatch (USA) 6:0, 6:2
(13) Jelena Janković - Iveta Benesova (CZE) 6:0, 6:3
(q) Bojana Jovanovski - (17) Yanina Wickmayer (BEL) 3:6, 4:6

2. kolo, singl: (15) Ana Ivanović - Nadia Petrova (RUS) 3:6, 6:7(4)

                          (13) Jelena Janković - (q) Jie Zheng (CHN) 4:6, 6:3, 6:3

3. kolo, singl: (13) Jelena Janković - (7) Francesca Schiavone (ITA) 6:3, 5:7, 6:4

Četvrtfinale: (13) Jelena Janković - (16) Shuai Peng (CHN) bez borbe, predaja Peng zbog povrede

  Polufinale: (13) Jelena Janković - (9) Andrea Petković (GER) 7:6(4), 6:1

Finale: (13) Jelena Janković - (4) Maria Sharapova (RUS) 6:4, 6:7(3), 3:6

Kvalifikacije -
1. kolo: (5) Bojana Jovanovski - Anna Tatishvili (GEO) 6:3, 3:6, 6:2
2. kolo: (5) Bojana Jovanovski - (20) Akgul Amanmuradova (UZB) 6:0, 6:3

_______________________________________________________________________________

ATP CINCINNATI (OH,USA) tvrda podloga 2592000 dolara SERIJA 1000

1. kolo, singl:(1) Novak Đoković slobodan
(14) Viktor Troicki - Fabio Fognini (ITA) 4:6, 1:6
Janko Tipsarević - (q) Edouard Roger-Vasselin (FRA) 6:0, 3:6, 7:6(5)  
2. kolo, singl: (1) Novak Đoković -  (WC) Ryan Harrison (USA) 6:3, 6:2

                         Janko Tipsarević - (10) Gilles Simon (FRA) 7:6(3), 2:6, 3:6

3. kolo, singl: (1) Novak Đoković - (q) Radek Stepanek (CZE) 6:3, 6:3

Četvrtfinale: (1) Novak Đoković - (6) Gael Monfils (FRA) 3:6, 6:4, 6:3

Polufinale: (1) Novak Đoković - (8) Tomas Berdych (CZE) 7:5, predaja Berdycha

Finale: (1) Novak Đoković - (4) Andy Murray (GBR) 3:6, 0:3 predaja Đokovića zbog povrede



Dubl -
1. kolo: Troicki, Tipsarević - Nadal, M. Lopez (ESP,ESP) 6:7(4), 7:6(2), 5:10
(4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) slobodni


2. kolo: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - Butorac, Rojer (USA,AHO) 5:7, 6:4, 10:5

Četvrtfinale: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (5) Bopanna, Qureshi (IND,PAK) 6:3, 6:2

Polufinale: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA)  Cabal, F. Mayer (COL,GER) 4:6, 6:3, 10:4

Finale: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (3) Bhupathi, Paes (IND,IND) 6:7, 6:7


________________________________________________________________________________

ATP CORDENONS (ITA) šljaka 85.000 evra + H, SERIJA TRETORN

1. kolo, singl:(q) Boris Pašanski - Attila Balazs (HUN) 3:6, 3:6 

_______________________________________________________________________________

ATP KARSHI (UZB) tvrda podloga 50.000 dolara

1. kolo, singl: Dušan Lajović - (WC) Nigmat Shofayziev (UZB) 6:2, 5:0 predaja Nigmata
2. kolo, singl: Dušan Lajović - (6) Tsung-Hua Yang (TPE) 6:2, 6:2

Četvrtfinale: Dušan Lajović - (2) Denis Istomin (UZB) 3:6, 0:6

 

 


 

 

  Meč polufinala Davis cup takmičenja za 2011. godinu između selekcija Srbije i Argentine je na programu od 16. do 18. septembra 2011. godine u Beogradu – Arena

 

Prvi dan takmičenja ( 16. septembar ) igraju se dva singl meča. Prvi singl meč počinje u 15 časova, drugi odmah po završetku prvog.

 

Drugi dan takmičenja (17. septembar) igra se dubl meč sa početkom u 15 časova.

 

Treći dan takmičenja (18. septembar) igraju se dva singl meča. Prvi singl meč počinje u 14 časova, drugi odmah po završetku prvog.

 

Podloga: Hard (Acrylic) - Indoors

 

Karte (kompleti) za polufinalni meč Davis cup takmičenja između selekcija Srbije i Argentine moći će se kupiti od 17. avgusta 2011. na blagajnama:

 

Biletarnica Beogradske Arene

Ponedeljak - Petak

10 - 20h

Subotom

10 - 15h

Nedeljom

Ne radi

  Call Center

0900/11 00 11

Radnim danom

10 - 20h

Subotom i Nedeljom

Ne radi

 

u  TC Ušće  i ostalim prodajnim mestima Cardservisa www.tickets.rs

 

Cena kompleta karata (svi sektori osim sektora 400, za tri dana takmičenja) iznosi 5000 dinara, dok cena pojedinačne karte za prvi dan takmičenja iznosi 2200 dinara, za drugi dan 1100 dinara, za treći dan 2200 dinara.

Cena kompleta karata za sektor 400 iznosi (za tri dana takmičenja) iznosi 2200 dinara, dok cena pojedinačne karte za prvi dan takmičenja iznosi 900 dinara, za drugi dan 600 dinara, za treći dan 900 dinara.

 

Kompleti karata kreću u prodaju 17. avgusta 2011, dok će pojedinačne karte biti puštene u prodaju naknadno.


REZULTATI 08 - 15.08.2011.

Datum objave: 11.08.2011. // Kategorija: Vesti

WTA TORONTO (CAN) tvrda podloga 2.050000 dolara SERIJA PREMIER 5

1. kolo, singl: Ana Ivanović - (q) Shuan Zang (CHN) 6:1, 6:1
                    (15) Jelena Janković - Julia Goerges (GER) 1:6, 3:6

                    (q) Bojana Jovanovski - Jelena Dokić (AUS) 2:0 predaja Dokić

2. kolo, singl: Ana Ivanović - (q) Iveta Benesova (CZE) 6:3, 6:2

                         (q) Bojana Jovanovski - (5) Maria Sharapova (RUS) 1:6, 5:7

3. kolo, singl: Ana Ivanović - Roberta Vinci (ITA) 6:7(3), 2:6

Dubl -

1. kolo: Ivanović, Petković (SRB,GER) - Gajdosova, Petrova (AUS,RUS) 1:6, 7:6(7), 10:6

2. kolo: Ivanović, Petković (SRB,GER) - (4) Azarenka, Kirilenko (BLR,RUS) 1:4 predaja prvog para

Kvalifikacije -

1. kolo: (5) Bojana Jovanovski - Melanie Oudin (USA) 6:4, 6:2
2. kolo: (5) Bojana Jovanovski - Arantxa Parra Santonja (ESP) 6:2, 6:7(4), 6:4

_________________________________________________________________

ATP MONTREAL (CAN) tvrda podloga 2.430000 dolara SERIJA 1000

1. kolo, singl: (1) Novak Đoković slobodan
                     (12) Viktor Troicki - (q) Michael Yani (USA) 2:6, 6:3, 6:1
                      Janko Tipsarević - (q) Alejandro Falla (COL) 7:5, 6:1
2. kolo, singl: (1) Novak Đoković -  Nikolay Davydenko (RUS) 7:5, 6:1

                          (12) Viktor Troicki - John Isner (USA) 6:4, 3:6, 6:2

                         Janko Tipsarević - (15) Fernando Verdasco (ESP) 6:4, 6:7(5), 6:3

3. kolo, singl: (1) Novak Đoković - Marin Čilić (CRO) 7:5, 6:2

                         (12) Viktor Troicki - (5) Gael Monfils (FRA) 6:3, 6:7(0), 6:7(5)

                         Janko Tipsarević - Ivan Dodig (CRO) 6:1, 6:4

Četvrtfinale: (1) Novak Đoković - (5) Gael Monfils (FRA)

                        Janko Tipsarević - (7) Tomas Berdych (CZE) 6:4, 6:4

Polufinale: Janko Tipsarević - (6) Mardy Fish (USA 3:6, 4:6

                      (1) Novak Đoković - (13) Jo- Wilfried Tsonga (FRA)  6:4, 3:0 predaja Tsonge

TITULA: (1) Novak Đoković - (6) Mardy Fish(USA) 6:2, 3:6, 6:4

Dubl -

1.kolo: Đoković, Tipsarević - Knowles, Petzschner (AUT,GER) 5:7, 6:3, 12:10

             (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) slobodni

2.kolo: Đoković, Tipsarević - (7) Fyrstenberg, Matkowski (POL,POL) 6:3, 6:7(4), 5:10 

             (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (ALT) Chela, Monaco (ARG,ARG) 6:1, 6:3

 Četvrtfinale: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (7) Fyrstenberg, Matkowski (POL,POL) 3:6, 6:3, 11:9

Polufinale: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (2) Mirnyi, Nestor (BLR,CAN) 6:3, 6:4

TITULA: (4) Zimonjić, Llodra (SRB,FRA) - (1) B. i M. Bryan (USA,USA) 6:4, 6:7(5), 10:5  


______________________________________________________________________________________________

ATP SAN MARINO (SMR) šljaka 85.000 evra + H SERIJA TRETORN

1. kolo, singl: Nikola Ćirić - Uladzimir Ignatik (BLR) 7:6(3), 6:3
2. kolo, singl: Nikola Ćirić - (8) Benoit Paire (FRA) 4:6, 4:6 

___________________________________________________________________

ITF KAZAN (RUS) tvrda podloga 50.000 dolara + H

Kvalifikacije -
1. kolo: Tamara Čurović - Tatiana Kotelnikova (RUS) 6:1, 3:6, 4:6

__________________________________________________________________

ATP SAMARKAND (UZB) šljaka 35.000 dolara + H

1.kolo, singl: Dušan Lajović - (7) Jonathan Dasnieres De Veigy (FRA) 6:7(3), 6:4, 3:6
                         Miljan Zekić - (q) Alexander Kudryavtsev (RUS) 6:4, 6:4
2.kolo, singl: Miljan Zekić - Farukh Dustov (UZB) 6:4, 6:7(5), 7:6(5)

Četvrtfinale: Miljan Zekić - (6) Malek Jaziri (TUN) 5:7, 0:6 

Dubl -
1.kolo: Lajović, Zekić - (WC) Khaydarov, Saidmukhamedov (UZB,UZB) 6:7(7), 1:6