Arhiva vesti - Sve vesti

WIMBLEDON 2010 - rezultati

Datum objave: 19.06.2010. // Kategorija: Vesti

WIMBLEDON 2010 - GRAND SLAM
LONDON (GBR) trava

Žene:

1. kolo, singl: Bojana Jovanovski - Casey Dellacqua (AUS) 6:1, 6:0
                   (4) Jelena Janković - (WC) Laura Robson (GBR) 6:3, 7:6(5)
                   Ana Ivanović - (13) Shahar Peer (ISR) 3:6, 4:6
                   

2.kolo, singl: (4) Jelena Janković - Aleksandra Wozniak (CAN) 4:6, 6:2, 6:4

                  Bojana Jovanovski - (14) Victoria Azarenka (BLR)  1:6, 4:6

3.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (28) Alona Bondarenko (UKR) 6:0, 6:3

4.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (21) Vera Zvonareva (RUS) 1:6, 0:3 predaja Jelene zbog povrede


Dubl -
1.kolo: Janković, Scheepers (SRB,RSA) - Medina Garrigues, Senoglu (ESP,TUR) 6:4, 6:2

2.kolo: Janković, Scheepers (SRB,RSA) - (13) Dushevina, Makarova (RUS,RUS) 7:6(4), 6:4

3.kolo: Janković, Scheepers (SRB,RSA) - (4) Dulko, Pennetta (ARG,ITA) bez borbe, predaja prvog para zbog povrede Janković

Juniorke -

1. kolo, singl: Doroteja Erić - (LL) Lauren Herring (USA) 1:6, 7:5, 6:1
                    Jovana Jakšić - (WC) Lucy Brown (GBR) 6:3, 6:4
2.kolo, singl: Doroteja Erić - (9) Kristyna Pliskova (CZE) 2:6, 0:6
                   Jovana Jakšić - (10) Sachie Ishizu (JPN) 6:4, 6:7(5), 4:6

 Dubl -
1.kolo: Erić, Kovinić (SRB,MNE) - (3) Jabeur, Puig (TUN,PUR) 4:6, 3:6
           Jakšić, Van Uytvanck (SRB,BEL) - (WC) Seaborne, Stephenson (GBR,GBR)

Muškarci -

1.kolo, singl: (q) Ilija Bozoljac - Nicolas Massu (CHI) 7:6(3), 3:6, 6:3, 7:6(7)
                  Janko Tipsarević - Arnaud Clement (FRA) 3:6, 6:3, 4:6, 5:7
                  Viktor Troicki - Igor Kunitsyn (RUS) 6:3, 6:4, 6:1
                  (3) Novak Đoković - Olivier Rochus (BEL) 4:6, 6:2, 3:6, 6:4, 6:2

2.kolo, singl: (q) Ilija Bozoljac - (1) Roger Federer (SUI) 3:6, 7:6(4), 4:6, 6:7(5)

                  Viktor Troicki - (16) Jurgen Melzer (AUT) 7:6(5), 6:4, 3:6, 6:7(6), 3:6

                  (3) Novak Đoković - Taylor Dent (USA) 7:6(5), 6:1, 6:4

3.kolo, singl: (3) Novak Đoković - (28) Albert Montanes (ESP) 6:1, 6:4, 6:4

4.kolo, singl: (3) Novak Đoković - (15) Lleyton Hewitt (AUS) 7:5, 6:4, 3:6, 6:4

Četvrtfinale: (3) Novak Đoković - Yen-Hsun Lu (TPE) 6:3, 6:2, 6:2

Polufinale: (3) Novak Đoković - (12) Tomas Berdych (CZE)

Dubl -
1.kolo: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (WC) Marray, Marray (GBR,GBR) 6:3, 6:7(2), 7:6(6), 6:7(2), 15:13
           Troicki, Kas (SRB,GER) - De Bakker, Haase (NED,NED) 7:6(4), 4:6, 6:7(3), 3:6
           (q) Bozoljac, Mankad (SRB,IND) - Chela, Schwank (ARG,ARG) 3:6, 4:6, 2:6
           Tipsarević, Lu (SRB,TPE) - Cerretani, Chardy (USA,FRA) 6:4, 6:4, 7:6(2)
           Vemić, Erlich (SRB,ISR) - Damm, Polasek (CZE, SVK) 3:6, 3:6, 4:6

2. kolo: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (WC) Eaton, Inglot (GBR,GBR) 5:7, 7:5, 6:7(4), 7:6(3), 6:8
             Tipsarević, Lu (SRB,TPE)  - (6) Fyrstenberg, Matkowski (POL,POL)  3:6, 6:3, 4:6, 7:5, 12:10
3.kolo: Tipsarević, Lu (SRB,TPE)  - Melzer, Petzschner (AUT,GER)

Miks dubl

1.kolo: (1) Zimonjić, Stosur (SRB,AUS)
           Vemić, Pennetta (SRB,ITA) - Damm, Uhlirova (CZE,CZE) 6:4, 3:6, 5:7
2.kolo: (1) Zimonjić, Stosur (SRB,AUS) - (WC) Fleming, Borwell (GBR,GBR) 6:1, 6:4

3.kolo: (1) Zimonjić, Stosur (SRB,AUS) - Malisse, Clijsters (BEL,BEL) 4:6, 6:7(4)

 


OTVOREN MOZZART FJUČERS 2010. –

Datum objave: 16.06.2010. // Kategorija: Vesti

TENISKI TURNIR U  BEOGRADU ZA NOVE ŠAMPIONE SRPSKOG TENISA od 14.- 20. juna 2010. TK Olimp

Beograd, 11. jun 2010. - Tradicionalnim Mozzart Fjučers turnirom startovao je serijal od ukupno pet ’’fjučers’’ teniskih turnira u Srbiji za 2010. godinu.

Povodom početka Mozzart Fjučers teniskog turnira, održana je konferencija za štampu u prostorijama TK Olimp. Na konferenciji za štampu govorio je Aleksandar Bolić, direktor turnira i sportski direktor TSS, Dragan Ćirić, gradski sekretarijat za sport i omladinu, Milan Popović, predsednik GO Zvezdara, Zoran Vuletić, zamenik predsednika GO Zvezdara i Dejan Ćirović, izvršni direktor kompanije Mozzart, generalnog sponzora po kome se turnir zvanično i zove. Kao specijalni gosti turnira, konferenciji za novinare su prisustvovali Inspektor Blaža i poznati voditelj Zoran Kesić koji su najavili revijalni meč a koji će biti održan na dan finala turnira 20. juna.

Mozzart Open 2010. je postao tradicionalni „fjučers“ koji četvrto leto za redom ugošćava mlade tenisere iz zemlje i inostranstva. U kvalifikacionom delu će se nadmetati takmičari iz preko 30 država, sa pet kontinenata, a koji će imati šansu da se bore za nagradni fond od 10.000 dolara i vredne ATP poene.

Zahvaljujući zalaganju organizatora, sponzora i domaćina ovog takmičenja Mozzart Open je iz godine u godinu sve jači i kvalitetniji. Prvi nosilac Mozzart Opena 2010. biće Goran Tošić, drugi Aldin Setkić, treći David Savic, a četvrti Ivan Bjelica. „Wild card“ pozivnice za učešće u turniru su dobili Marko Đoković, Danilo Petrović, Ognjen Jovanović i Nebojša Perić.

„Fjučersi su važni za razvoj mladih igrača. Prethodni  Mozzart Futures turnir je ocenjen najvišom ocenom od strane vrhovnih sudija. Veoma je značajno što kompanija Mozzart i u kriznim vremenima prepoznaje svoju ulogu u pomaganju sportu”, izjavio je Aleksandar Bolić, direktor turnira i sportski direktor TSS.

 „Mozzart fjučers turnir omogućava mladim, pre svega domaćim teniserima, da započnu međunarodnu karijeru i osvoje prve ATP poene. Sigurni smo da kroz podršku turniru doprinosimo ukupnom razvoju sporta u Srbiji, a to se u potpunosti uklapa u politiku društveno odgovornog poslovanja kompanije Mozzart“, rekao je Dejan Ćirović, izvršni direktor kompanije Mozzart.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Fjučersi“ su takmičenja na kojima mladi teniseri dolaze po prve bodove i služe im kao odskočna daska za dalji proboj na ATP listi profesionalaca. Na fjučersima u Srbiji svoje prve bodove i profesionalne titule su osvojili i naši najbolji teniseri, počev od Novaka Đokovića, Janka Tipsarevića, Viktora Troickog, Ilije Bozoljca. Prvi Mozzart Open održan je 2007. godine, a naziv šampiona poneo je srpski teniser Ivan Bjelica


Zimonjiću dupla kruna

Datum objave: 07.06.2010. // Kategorija: Vesti


 

Najbolji srpski i svetski teniser u dubl konkurenciji Nenad Zimonjić na drugom gren slem turniru u 2010. - Otvorenom prvenstvu Francuske okitio se duplom kurnom. U dubl konkurenciji naš as je u paru sa Kanađaninom osvojio parisku šljaku savladavši u finalu Indijca Leandera Paesa i Čeha Lukaša Dluhija 7:5, 6:2.

U paru sa Slovenkom Katarinom Srebotnik, Zimonjić je pobedio u i konkurenciji mešovitih dublova, savladavši u finalu Kazahstanku Jaroslavu Švedovu i Austrijanca Julijana Noula sa 4:6, 7:6, 11:9.  Zimonjić i Srebotnik su već bili najbolji mešoviti dubl Rolan Garosa, pošto su pobedili 2006. godine. Finale u Parizu igrali su i 2007. godine, dok su 2005. bili na domak trofeja na Otvorenom prvenstvu SAD. Titule u mešovitom dublu Zimonjić je dva puta osvajao i
na Otvorenom prvenstvu Australije, prvu 2004. godine sa Elenom Bovinom iz Rusije,
 a drugu 2008. sa Kineskinjom Sun Tijantijan.

Foto: Jovan Mirčeski


ŽREB: FED KUP, SVETSKA B GRUPA 2011.

Datum objave: 02.06.2010. // Kategorija: Vesti

 

 

Srbija protiv Kanade


Žrebanje za početak najvažnijeg ekipnog takmičenja u ženskom tenisu za 2011. godinu održano je danas (02.06.2010) u Muzeju Rolan Garosa (Pariz). U organizaciji Svetske Teniske Federacije (ITF) i prisustvo vodećih ljudi svetskog teniskog sporta birani su parovi za žensko takmičenje -za 48. Kup Federacija.

  

Selekcija Srbije u 2011. godini takmičiće se u Svetskoj grupi B. Voljom žreba u prvom kolu Svetske B grupe za 2011. godinu selekcija Srbije sastaće se sa reprezetnacijom Kanade u meču koji je zakazan za 5. i 6. februar 2011. Takođe voljom žreba domaćin ovog susreta biće reprezentacija Srbije.

  

Na žrebanju Srbija je bila postavljena za nosioca, kao i  Nemačka, Španija i Ukrajina.

  

-Zadovoljni smo žrebom. Igramo kod kuće, biramo podlogu i to je naša prednost. Kako će izgledati sastav naše selekcije, to će zavisiti od forme i zdravlja naših teniserki, a ista situacija će biti i kod naših protivnica. Kanađanke su nam dobro poznate, pre svih Aleksandra Vožnijak koja je prvi reket Kanade i 48. na svetu, zatim Stefani Duboa, Šaron Fičman... Do meča sa Kanadom ima još osam meseci, videćemo – rekao je selektor Fed kup selekcije Srbije Dejan Vraneš.


 


REZULTATI od 31.05 do 06.06.2010.

Datum objave: 02.06.2010. // Kategorija: Vesti

ROLAND GARROS 2010
PARIS (FRA) šljaka GRAND SLAM

 Žene -

1.kolo, singl: (4) Jelena Janković - Alicia Molik (AUS) 6:0, 6:4
               Ana Ivanović - Kai-Chen Chang (TPE) 6:3, 6:3

2.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (q) Kaia Kanepi (EST) 6:2, 3:6, 6:4
               Ana Ivanović - (28) Alisa Kleybanova (RUS) 3:6, 0:6
3.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (27) Alona Bondarenko (UKR) 6:4, 7:6(3)
4.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (23) Daniela Hantuchova (SVK) 6:4, 6:2
Četvrtfinale: (4) Jelena Janković - Yaroslava Shvedova (KAZ) 7:5, 6:4

Polufinale: (4) Jelena Janković - (7) Samantha Stosur (AUS) 1:6, 2:6

Juniorke -
1.kolo, singl:(12) Tamara Čurović - Ester Goldfeld (USA) 6:4, 5:7, 4:6
               Jovana Jakšić - (WC) Charlene Seateun (FRA) 4:6, 4:6
               Doroteja Erić - Emi Mutaguchi(JPN) 6:2, 6:0
              (Q) Natalija Kostić - (WC) Estelle Cascino (FRA) 6:4, 4:6, 6:3
2.kolo, singl:Doroteja Erić - (10) Lauren Davis (USA) 1:6, 1:6
              (Q) Natalija Kostić - Chantal Skamlova (SVK) 2:6, 3:6

Dubl -
1.kolo: Jakšić, Pekhova (SRB,BLR) - Min, Omae (USA,JPN) 2:6, 3:6
        Erić, Dinu (SRB,ROU) - Hesse, Sarrazin (FRA,FRA) 6:3, 7:6(4)
       (7) Čurović, Kovaltes (SRB,UKR) - Arruabarrena-Vecino, Torro-Flor (ESP,ESP) 4:6, 4:6
       Kostić, Muguruza Blanco (SRB,ESP) - (2) Dabrowski, Gavrilova (CAN,RUS) 3:6, 4:6
2.kolo: Erić, Dinu (SRB,ROU) - (4) Capra, Cepede Royg (USA,PAR) 4:6, 4:6


Muškarci -

1.kolo, singl: Janko Tipsarević - Alejandro Falla (COL) 1:6, 2:6, 3:6
               Viktor Troicki - (21) Tommy Robredo (ESP) 6:4, 6:4, 6:3
               (3) Novak Đoković - Evgeny Korolev (KAZ) 6:1, 3:6, 6:1, 6:3
2.kolo, singl: Viktor Troicki - Carsten Ball (AUS) 6:4, 6:3, 6:3
               (3) Novak Đoković - Kei Nishikori (JPN) 6:1, 6:4, 6:4
3.kolo, singl: Viktor Troicki - (11) Mikhail Youzhny (RUS) 6:2, 6:7(4), 2:6, 3:6
               (3) Novak Đoković - (31) Victor Hanescu (ROU) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2
4.kolo, singl: (3) Novak Đoković - Robby Ginepri (USA) 6:4, 2:6, 6:1, 6:2
Četvrtfinale: (3) Novak Đoković - (22) Jurgen Melzer (AUT) 6:3, 6:2, 2:6, 6:7(3), 4:6 

Dubl -
1.kolo: Troicki, Vemić - Coetzee, Seppi (RSA,ITA) 6:3, 6:4
        (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Hutchins, Kerr (GBR,AUS) 7:6(5), 4:6, 7:6(3)
2.kolo: Troicki, Vemić - Gonzalez, Rettenmaier (MEX,USA) 6:4, 5:7, 4:6
        (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Greul, Luczak (GER,AUS) 6:1, 6:4
3.kolo: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (WC) Rufin, Sidorenko (FRA,FRA) 6:7(2), 6:4, 6:3
Četvrtfinale: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (6) Kubot, Marach (POL,AUT) 7:5, 6:3

Polufinale: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (4) Moodie, Norman (RSA,BEL) 6:0, 6:3

TITULA: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (3) Dlouhy, Paes (CZE,IND) 7:5, 6:2

Miks -

1.kolo: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - M.Lopez, Media Garrigues (ESP,ESP) 6:2, 6:3
2.kolo: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - Ram, Vesnina (ISR,RUS) 6:3, 6:7(6), 10:8
Četvrtfinale: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - (WC) Llodra, Vedy (FRA,FRA)  6:7(5), 6:3, 10:3
Polufinale: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - (3) Marach, LLagostera Vives (AUT,ESP) 4:6, 6:3, 11:9

TITULA: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - Knowle, Shvedova (AUT,KAZ) 4:6, 7:6(5), 11:9

 Juniori -
1.kolo, singl:(Q) Miki Janković - Jeson Patrombon (PHI) 3:6, 1:6

Dubl -
1.kolo: Janković, Pavić (SRB,CRO) - (7) Beretta, Quiroz (PER,ECU) 2:6, 4:6

_________________________________________________________________________

 ITF MARIBOR (SLO) šljaka 50.000 dolara

1.kolo, singl:Ana Jovanović - (WC) Stephanie Vogt (LIE)
             Teodora Mirčić - Eloisa-Maria Compostizo-De Andres (ESP) 1:6, 2:6
             (2) Bojana Jovanovski - (q) Polona Rebersak (SLO) 7:5, 6:3

2.kolo, singl: Ana Jovanović - (1) Renata Voracova (CZE) 0:6, 3:6
               (2) Bojana Jovanovski - Michaela Pochabova (SVK) 7:5, 6:2
Četvrtfinale: (2) Bojana Jovanovski - (7) Alexandra Panova (RUS) 7:6(4), 6:2
Polufinale: (2) Bojana Jovanovski - (8) Laura Pous-Tio (ESP) 3:6, 0:6

Dubl -

1.kolo: Jovanović - Mijacika (SRB,CRO) - Cabeza-Candela, Pous-Tio (ESP,ESP) 5:7, 6:7(2)
        (4) Mirčić, Zhang (SRB,CHN) - Klepač, Majerić (SLO,SLO) 4:6, 6:2, 10:12
        Jovanovski, Beznakova (SRB,SVK) - (WC) Kolarova, Perrin (CZE,SUI) 4:6, 2:6

___________________________________________________________________________________________

ATP NOTTINGHAM (GBR) trava 42.500 evra

1.kolo, singl: Ilija Bozoljac - (5) Ivan Navarro (ESP) 7:6(10), 6:4

2.kolo, singl: Ilija Bozoljac - Andre Bagemann (GER) 4:6, 7:6(2), 5:7

Dubl -
1.kolo: Bozoljac, Muller (SRB,LUX) - Dimitrov, Marray (BUL,GBR) 4:6, 6:7(3)
__________________________________________________________________________________________

ITF ROGASKA SLATINA (SLO) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl: (4) Nikola Ćirić - Ivan Cerović (CRO) 6:2, 7:5

2.kolo, singl:(4) Nikola Čirić - Marc Meigel (GER) 6:2, 2:6, 6:3
Četvrtfinale: (4) Nikola Čirić - (5) Steven Diez (CAN) 4:6, 3:6

Dubl -

Polufinale: Ćirić, Magdinčev (SRB,MKD) - (1) Burrieza-Lopez, Marti (ESP,ESP) 2:6, 4:6

_______________________________________________________________________________________

ITF KISELJAK (BIH) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl: Miljan Zekić - (1) Aldin Setkić (BIH) 6:2, 6:4
               Nikola Čačić - Pirmin Haenle (GER) 6:1, 2:6, 6:3
               (5) Dejan Katić - (WC) Ivan Tudurić 6:4, 4:6, 6:3
               Arsenije Zlatanović - Martin Fafl (CZE) 6:4, 6:2 
               (WC) Nikola Petronijević - (4) Thomas Cazes-Carrere (FRA) 3:6, 2:6
               (Q) Danilo Petrović - Mirza Bašić (BIH) 4:6, 5:7

              (LL) Nebojša Perić - (6) Baptiste Dupuy (FRA) 5:7, 0:6

2.kolo, singl:Miljan Zekić - Antonio Sančić (CRO) 6:7(5), 6:7(6)
              Nikola Čačić - (6) Baptiste Dupuy (FRA) 1:6, 5:7
              (5) Dejan Katić - Arsenije Zlatanović 4:6, 2:6

Četvrtfinale: Arsenije Zlatanović - (4) Thomas Cazes-Carrere (FRA) 6:7(5), 2:6

Dubl -
TITULA:(1) Zekić, Zlatanović - Ademović, Lalić (BIH,BIH) 7:6(4), 4:6, 10:8

_____________________________________________________________________________________

ITF BUDAPEST (HUN) šljaka JUNIORSKI TURNIR - G2

Muškarci -

1.kolo, singl: Uroš Petronijević - (q) Adrian Partl (SVK) 6:7(5), 2:6

__________________________________________________________________________

ITF SOCHI (RUS) šljaka JUNIORSKI TURNIR - G3

Muškarci -
1.kolo, singl:(8) Nikola Milojević slobodan
2.kolo, singl:(8) Nikola Milojević - Igor Smolich (RUS) 6:3, 6:2
3.kolo, singl:(8) Nikola Milojević- (11) Fedor Chervyakov (RUS) 1:6, 6:2, 6:3

Četvrtfinale:(8) Nikola Milojević - (1) Andery Yakovlev (RUS) 6:1, 6:2
Polufinale:(8) Nikola Milojević - Alexander Kostanov (RUS) 6:2, 6:2
Finale:(8) Nikola Milojević - (6) Alexey Vatutin (RUS) 6:7(6), 2:6


DAVIS CUP TIM SRBIJE PIŠE ISTORIJU!

Datum objave: 02.06.2010. // Kategorija: Vesti

 

DAVIS CUP TIM SRBIJE JE U POLUFINALU!!

TIM SRBIJE JE PISAO ISTORIJU U SPLITU

SA VAŠOM POMOĆI MOŽEMO DA POBEDIMO ČEŠKU U SEPTEMBRU  (17.09.-19.09)

 

BUDITE UZ NAS!!!

  
  

REZULTATI od 22.05. - 06.06.2010.

Datum objave: 28.05.2010. // Kategorija: Vesti

ROLAND GARROS 2010
PARIS (FRA) šljaka GRAND SLAM

 Žene -

1.kolo, singl: (4) Jelena Janković - Alicia Molik (AUS) 6:0, 6:4
               Ana Ivanović - Kai-Chen Chang (TPE) 6:3, 6:3

2.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (q) Kaia Kanepi (EST) 6:2, 3:6, 6:4
               Ana Ivanović - (28) Alisa Kleybanova (RUS) 3:6, 0:6

3.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (27) Alona Bondarenko (UKR) 6:4, 7:6(3)

4.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (23) Daniela Hantuchova (SVK) 6:4, 6:2

Četvrtfinale: (4) Jelena Janković - Yaroslava Shvedova (KAZ)

Juniorke -
1.kolo, singl:(12) Tamara Čurović - Ester Goldfeld (USA) 6:4, 5:7, 4:6
               Jovana Jakšić - (WC) Charlene Seateun (FRA) 4:6, 4:6
               Doroteja Erić - Emi Mutaguchi(JPN) 6:2, 6:0
              (Q) Natalija Kostić - (WC) Estelle Cascino (FRA) 6:4, 4:6, 6:3
2.kolo, singl:Doroteja Erić - (10) Lauren Davis (USA) 1:6, 1:6
              (Q) Natalija Kostić - Chantal Skamlova (SVK) 2:6, 3:6

Dubl -
1.kolo: Jakšić, Pekhova (SRB,BLR) - Min, Omae (USA,JPN) 2:6, 3:6
        Erić, Dinu (SRB,ROU) - Hesse, Sarrazin (FRA,FRA) 6:3, 7:6(4)
       (7) Čurović, Kovaltes (SRB,UKR) - Arruabarrena-Vecino, Torro-Flor (ESP,ESP) 4:6, 4:6
       Kostić, Muguruza Blanco (SRB,ESP) - (2) Dabrowski, Gavrilova (CAN,RUS) 3:6, 4:6
2.kolo: Erić, Dinu (SRB,ROU) - (4) Capra, Cepede Royg (USA,PAR) 4:6, 4:6

Muškarci -

1.kolo, singl: Janko Tipsarević - Alejandro Falla (COL) 1:6, 2:6, 3:6
               Viktor Troicki - (21) Tommy Robredo (ESP) 6:4, 6:4, 6:3
               (3) Novak Đoković - Evgeny Korolev (KAZ) 6:1, 3:6, 6:1, 6:3

2.kolo, singl: Viktor Troicki - Carsten Ball (AUS) 6:4, 6:3, 6:3
               (3) Novak Đoković - Kei Nishikori (JPN) 6:1, 6:4, 6:4

3.kolo, singl: Viktor Troicki - (11) Mikhail Youzhny (RUS) 6:2, 6:7(4), 2:6, 3:6
               (3) Novak Đoković - (31) Victor Hanescu (ROU) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2

4.kolo, singl: (3) Novak Đoković - Robby Ginepri (USA) 6:4, 2:6, 6:1, 6:2

Četvrtfinale: (3) Novak Đoković - (22) Jurgen Melzer (AUT)

Dubl -
1.kolo: Troicki, Vemić - Coetzee, Seppi (RSA,ITA) 6:3, 6:4
        (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Hutchins, Kerr (GBR,AUS) 7:6(5), 4:6, 7:6(3)

2.kolo: Troicki, Vemić - Gonzalez, Rettenmaier (MEX,USA) 6:4, 5:7, 4:6

          (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Greul, Luczak (GER,AUS) 6:1, 6:4

3.kolo: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (WC) Rufin, Sidorenko (FRA,FRA) 6:7(2), 6:4, 6:3

Četvrtfinale: (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (6) Kubot, Marach (POL,AUT)

Miks -

1.kolo: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - M.Lopez, Media Garrigues (ESP,ESP) 6:2, 6:3

2.kolo: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - Ram, Vesnina (ISR,RUS) 6:3, 6:7(6), 10:8

Četvrtfinale: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - (WC) Llodra, Vedy (FRA,FRA)  6:7(5), 6:3, 10:3

Polufinale: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - (3) Marach, LLagostera Vives (AUT,ESP)

 Juniori -
1.kolo, singl:(Q) Miki Janković - Jeson Patrombon (PHI) 3:6, 1:6

Dubl -
1.kolo: Janković, Pavić (SRB,CRO) - (7) Beretta, Quiroz (PER,ECU) 2:6, 4:6
______________________________________________________________________________

ITF GRADO (ITA) šljaka 25.000 dolara

1.kolo, singl: Ana Jovanović - Ani Mijacika (CRO) 6:4, 6:2
2.kolo, singl: Ana Jovanović - (7) Oksana Kalashnikova (GEO) 6:1,6:3
Četvrtfinale: Ana Jovanović - (q) Sloane Stephnes (USA) 7:6(8), 6:1

Polufinale: Ana Jovanović - (q) Julia Mayr (ITA) 6:4, 7:5

Finale: Ana Jovanović - (6) Anna Tatishvili (GEO) 7:6(3), 3:6, 4:6

_________________________________________________________________________

ITF VELENJE (SLO) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl:(WC) Dunja Šunkić - (7) Tammi Patterson (AUS) 4:6, 6:4, 6:0
              Barbara Bonić - (LL) Csilla Argyelan (HUN) 4:6, 6:1, 6:4
2.kolo, singl:(WC) Dunja Šunkić - (q) Zsofia Susanyi (HUN)4:6, 2:6
              Barbara Bonić - (q) Vaszilisza Bulgakova (HUN) 7:6(5), 6:4
Četvrtfinale: Barbara Bonić - (4) Nicole Clerico (ITA) 7:5, 6:1
Polufinale: Barbara Bonić  - (q) Pavla Smidova (CZE) 6:2, 6:7(5), 4:6

_________________________________________________________________________

ITF CRAIOVA (ROU) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl: Marina Lazić - (4) Alexandra Damaschin (ROU) 6:7(3), 4:6

__________________________________________________________________________

ITF KAMNIK (SLO) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl:(5) Nikola Ćirić - Ricardo Urzua-Rivera (CHI) 6:3, 6:3
2.kolo, singl:(5) Nikola Ćirić - Christian Magg (AUT) 6:4, 7:6(3)
Četvrtfinale: (5) Nikola Ćirić - (q) Philip Lang (AUT) 6:4, 6:4

Polufinale: (5) Nikola Ćirić - Marcel Zimmerman (GER) 6:7(7), 3:6

Dubl -
1.kolo: Ćirić, Žitnik (SRB,SLO) - Geib, Weinhandl (AUT,AUT) 4:6, 3:6

________________________________________________________________________


EKIPNO PRVENSTVO PLANETE

Datum objave: 17.05.2010. // Kategorija: Vesti

Dizeldorf (Nemačka) šljaka 1.075000 evra 16. - 22. maj 2010.

Srbija brani tron

U 33. izdanju Svetkog kupa u Dizeldorfu selekcija Srbije u sastavu: Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Filip Krajinović (zamenio bolesnog Tipsarevića), uz podršku Dušana Lajovića braniće tron osvojen 2009. godine.

Srbija je smeštena u plavu grupu:

1. KOLO:
SRBIJA - ARGENTINA 1:2
Filip Krajinović - Horacio Zeballos 1:6, 4:6
Viktor Troicki - Juan Monaco 6:1, 3:6, 6:7(3)
Zimonjić, Troicki - Schwank, Zeballos 6:1, 3:6, 10:6

FRANCUSKA - NEMAČKA 2:1

2. KOLO:
SRBIJA - FRANCUSKA 1:2
Dušan Lajović - Paul-Henri Mathieu 2:6, 3:6
Viktor Troicki - Jeremy Chardy 6:4, 6:2

dubl: Zimonjić, Troicki - Chardy, Mahut 6:7(4), 2:6

ARGENTINA - NEMAČKA 2:1

3.KOLO:
SRBIJA - NEMAČKA 1-2

Viktor Troicki - Philip Kohlschreiberb 6:7, 4:6

Filip Krajinović - Andreas Beck 5:7, 4:6

dubl: Zimonjić, Krajinović - Beck, Mayer 6:3, 7:6(4)


ARGENTINA - FRANCUSKA 2-1

 Svetski kup u Dizeldorfu 2009. protekao je u znaku debitanata – reprezentacije Srbije!  Tri srpska Orla – Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Janko Tipsarević, uz podršku Arsenija Zlatanovića trijumfovali su na drugom najvećem takmičenju muških reprezentacija posle Dejvis kupa, Arag „World Team Championship“  na njegovom 32. izdanju u Dizeldorfu.
Poslednju nedelju pred Rolan Garos, od 17. do 23. maja 2009. godine obeležile su bitke osam najboljih selekcija sveta iz prošle sezone (izuzev Španije koja je odustala od takmičenja) podeljenih u dve grupe. Prvi deo takmičenja odigran je po round robin sistemu (svako sa svakim). Jedan duel sastojao se od dva singla (prvi reket sa drugim)  +  dubl. Pobeda u tri meča donosila je poen, ali je veoma važnu ulogu imao skor kao jedini merodavan faktor ukoliko su dve selekcije imale identičan rezultat. U finale su otišle dve najbolje reprezentacije iz grupa – debitant Srbija i domaćin Nemačka.
Novo pravilo u okviru takmičenja na Svetskom kupu ustanovljeno je 2009. i podrazumeva da su se igrači prvi put na ovom turniru u Dizeldorfu borili za (pored slave i novca) ATP poene, uz novčani bonus za dubl koji je bio stimulans igračima na pobedu ukoliko je njihova selekcija već povela 2:0.
Reprezentacija Srbije voljom žreba našla se u Plavoj grupi sa Argentinom, Rusijom i Italijom, dok su Crvenu grupu činili: Francuska, Amerika, Nemačka i branilac titule Švedska. Najbolji teniser Srbije Novak Đoković  odustao je od učešća na Svetskom kupu 2009. zbog velikog broja mečeva koje je na šljaci odigrao do ovog takmičenja napravivši seriju odličnih rezultata, a igranje iz nedelje u nedelju bi mu bez pauze bio prevelik napor pred Otvoreno prvenstvo Francuske.
Selekcija Srbije je na ovaj turnir stigla na poziv organizatora, nakon otkaza Španije i Švajcarske. Pobedama nad četiri izuzetno jake ekipe „orlovi“ su opravdali „ulaznicu“ koju im je uručio domaćin. Timski duh i sjajna atmosfera, kvalitet i zajedništvo odveli su srpski tim do trona. Pala je najpre selekcija Argentine 2:1, zatim Rusija 3:0, Italija 2:1 i na kraju u borbi za tron eliminsani su Nemci 2:1. 
Srpski zlatni trio – Zimonjić, Troicki i Tipsarević stigavši do pijedestala u Dizeldorfu ponovio je priču koju su na istom mestu ispisali 1990. godine Slobodan Živojinović i dva Gorana – Prpić i Ivanišević koji su kao tim Jugoslavije (takođe kao debitanti) poneli naziv šampiona savladavši u završnici selekciju Amerike 3:0.
Najuspešnije nacije na Svetskom kupu su Nemačka, Švedska, Amerika i Španija koje imaju po četiri naslova najboljih.


Finala:

2009. Srbija – Nemačka 2:1
2008. Švedska – Rusija 2:1
2007. Argentina – Češka 2:1
2006. Hrvatska – Nemačka 2:1
2005. Nemačka – Argentina 2:1
2004. Čile – Australija 2:1
2003. Čile – Češka 2:1
2002. Argentina – Rusija 3:0
2001. Australija – Rusija 2:1
2000. Slovačka – Rusija 3:0
1999. Australija – Švedska 2:1
1998. Nemačka – Češka 3:0
1997. Španija – Australija 3:0
1996. Švajcarska – Češka 2:1
1995. Švedska – Hrvatska 2:1
1994. Nemačka – Španija 2:1
1993. Amerika – Nemačka 3:0
1992. Španija – Češka 2:0
1991. Švedska – Jugoslavija 2:1
1990. Jugoslavija – Amerika 3:0
1989. Zapadna Nemačka – Argentina 2:1
1988. Švedska – Amerika 2:0
1987. Čehoslovačka – Amerika 2:1
1986. Francuska – Švedska 2:1
1985. Amerika – Čehoslovačka 2:1
1984. Amerika – Čehoslovačka 2:1
1983. Španija – Australija 2:1
1982. Amerika – Australija 2:0
1981. Čehoslovačka – Australija 2:1
1980. Argentina – Italija 3:0
1979. Australija – Italija 2:1
1978. Španija – Australija 2:1


 


REZULTATI 15 - 22.05.2010.

Datum objave: 15.05.2010. // Kategorija: Vesti

ROLAND GARROS 2010
PARIS (FRA) šljaka GRAND SLAM

 Žene -

1.kolo, singl: (4) Jelena Janković - Alicia Molik (AUS) 6:0, 6:4
                   Ana Ivanović - Kai-Chen Chang (TPE) 6:3, 6:3

2.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (q) Kaia Kanepi (EST) 6:2, 3:6, 6:4

                 Ana Ivanović - (28) Alisa Kleybanova (RUS) 3:6, 0:6

3.kolo, singl: (4) Jelena Janković - (27) Alona Bondarenko (UKR)


Muškarci -

1.kolo, singl: Janko Tipsarević - Alejandro Falla (COL) 1:6, 2:6, 3:6
                  Viktor Troicki - (21) Tommy Robredo (ESP) 6:4, 6:4, 6:3
                  (3) Novak Đoković - Evgeny Korolev (KAZ) 6:1, 3:6, 6:1, 6:3

2.kolo, singl: Viktor Troicki - Carsten Ball (AUS) 6:4, 6:3, 6:3

                 (3) Novak Đoković - Kei Nishikori (JPN) 6:1, 6:4, 6:4

3.kolo, singl: Viktor Troicki - (11) Mikhail Youzhny (RUS)

                 (3) Novak Đoković - ???

Dubl -
1.kolo: Troicki, Vemić - Coetzee, Seppi (RSA,ITA) 6:3, 6:4
        (2) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Hutchins, Kerr (GBR,AUS)

2.kolo: Troicki, Vemić - Gonzalez, Rettenmaier (MEX,USA)

Miks -

1.kolo: (6) Zimonjić, Srebotnik (SRB,SLO) - M.Lopez, Media Garrigues (ESP,ESP)

Kvalifikacije -

Žene

1. kolo: (6) Bojana Jovanovski - Maria Irigoyen (ARG)  6:2, 6:1

2.kolo: (6) Bojana Jovanovski - Anastasia Pivovarova (RUS) 3:6, 6:2, 2:6

Muškarci  

Kvalifikacije -

1.kolo:(20) Ilija Bozoljac - Vincent Millot (FRA) 6:3, 6:3
2.kolo:(20) Ilija Bozoljac - Pavol Cervenak (SVK) 7:6(5), 6:7(5), 7:9

_________________________________________________________ 

WTA WARSAW (POL) šljaka 600000 dolara SERIJA PREMIER

 1.kolo, singl: (q) Bojana Jovanovski - Sara Errani (ITA) 1:6, 0:6

Kvalifikacije -
1. kolo: (5) Bojana Jovanovski - (WC) Klaudia Gawlik (POL) 6:1, 6:0
2. kolo: (5) Bojana Jovanovski - Elena Bogdan (ROU) 7:6(4), 3:6, 7:6(3)

3.kolo: (5) Bojana Jovanovski - (1) Anna Chakvetadze (RUS) 7:5, 7:6(4)

 

_____________________________________________________________________

WTA STRASBOURG (FRA) šljaka 220.000 dolara SERIJA INTERNATIONAL

Kvalifikacije -
1. kolo: Ana Jovanović - Mashona Washington (USA) 6:1, 6:3
2. kolo: Ana Jovanović - (6) Eleni Danilidou (GRE) 6:4, 7:5

3.kolo: Ana Jovanović - (1, WC) Sorana Cirstea (ROU) 6:7(5), 1:6

_____________________________________________________________________

ATP NICE (FRA) šljaka 450.000 evra SERIJA 250

Dubl -

1.kolo: Vemić, Friedl (SRB,CZE) -  (4) Brunstorm, Rojer (SWE,AHO) 6:4, 3:6, 10:7

Četvrtfinale: Vemić, Friedl (SRB,CZE) - Damm, Polasek (CZE,SVK) 6:4, 7:5

Polufinale: Vemić, Friedl (SRB,CZE) - Bopanna, Qureshi (IND,PAK) 6:7, 6:3, 8:10

Kvalifikacije -
1.kolo: Dušan Vemić slobodan
2.kolo: Dušan Vemić - (1) Illya Marchenko (UKR) 5:7, 6:7(3)

__________________________________________________________________

ITF MOSCOW (RUS) šljaka 25.000 dolara

1.kolo, singl:(3) Aleksandra Krunić - (q) Polina Vinogradova (RUS) 7:5, 6:4

2.kolo, singl: (3) Aleksandra Krunić - Marina Shamayko (RUS) 6:4, 4:6, 7:5

Četvrtfinale: (3) Aleksandra Krunić - (6) Daria Kuchmina (RUS) 4:6, 6:3, 6:4

Polufinale: (3) Aleksandra Krunić - (q) Viktoria Kamenskaya (RUS) 6:1, 7:6(5)

Titula: (3) Aleksandra Krunić - (5) Natalia Ryzhonkova (RUS) 6:4, 4:6, 6:2

Dubl -

1.kolo: Krunić, Shamayko (SRB,RUS) - (3) Jegiolka, Tsybysheva (POL,RUS) 6:2, 6:1
Četvrtfinale: Krunić, Shamayko (SRB,RUS) - Dzalamidze, Rapoport (RUS,RUS) 6:2, 6:2

Polufinale: Krunić, Shamayko (SRB,RUS) - (2) Ryzhonkova, Zharkova (RUS,RUS)  6:4, 6:0

Finale: Krunić, Shamayko (SRB,RUS) - Marenko, Yakovleva (RUS,RUS) 2:6, 2:6

 ___________________________________________________________

ITF RIVOLI (ITA) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl: Milana Spremo - (q) Alessia Bertoia (ITA) 6:2, 6:3

2.kolo, singl: Milana Spremo - (WC) Costanza Mecchi (ITA) 2:6, 6:2, 6:1

Četvrtfinale: Milana Spremo - Martina Gledacheva (BUL) 2:6, 5:7

_____________________________________________________________

ITF BUCHAREST (ROU) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl:(LL) Mina Gardić - Cristina-Andreea Mitu (ROU) 6:4, 2:6, 1:6

____________________________________________________________


ITF BRCKO (BIH) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl:Ilija Vučić - Romain Sichez (FRA) 3:6, 6:7(6)
              Arsenije Zlatanović - (WC) Slobodan Jevtić 4:6, 6:0, 6:0
              (WC) Nebojša Perić - (6) Gyorgy Balazs (HUN) 6:3, 1:1 predaja Balazsa
             (3) David Savić - Julien Dubail (BEL) 6:2, 6:1
             Miljan Zekić - (5) Yannick Vandenbulcke (BEL) 5:7, 7:6, 6:3
             (4) Ivan Bjelica - Joshua Crowe (AUS) 6:2, 6:1

             Nikola Čačić - (q) Dmitri Marfinsky (RUS) 6:2, 6:4 


2.kolo, singl: Arsenije Zlatanović - (WC) Nebojša Perić 6:1, 6:3
               (3) David Savić - (Q) Nikola Čačić 6:2, 6:2
               (4) Ivan Bjelica - Michael Linzer (AUT) 3:6, 1:6
               Miljan Zekić - (q) Antonio Sančić (CRO) 4:6, 6:7(1)
               (q) Dejan Katić - Miliaan Niesten (NED) 3:6, 7:6(5), 7:5
Četvrtfinale: Arsenije Zlatanović - (1) Goran Tošić (MNE) 2:6, 4:6
              (3) David Savić - Mirza Bašić (BIH) 6:3, 7:5
              (q) Dejan Katić - (WC) Ante Bilić (CRO) 6:4, 6:2
Polufinale: (3) David Savić - (1) Goran Tošić (MNE) 6:2, 1:6, 3:6
            (q) Dejan Katić - Michael Linzer (AUT) 5:7 predaja Katića

Dubl -
1.kolo: (1) Savić, Tošić (SRB,MNE) slobodni
        (WC) Čačić, Đukić - Komlev, Marfinsky (RUS,RUS) 6:1, 7:5
        (WC) Vučić, Zlatanović - Cavaco, Pereira (POR,POR) 6:2, 6:4
        (2) Bjelica, Zekić slobodni
 Četvrtfinale: (1) Savić, Tošić (SRB,MNE) - (WC) Čačić, Đukić 6:2, 1:6, 10:5
              (WC) Vučić, Zlatanović - (4) Mesaroš, Pavić (CRO,CRO) bez borbe, predaja drugog para
              (2) Bjelica, Zekić - Cerović, Sančić (CRO,CRO) 6:0, 6:1
Polufinale:(1) Savić, Tošić - (3) Cuić, Zovko (CRO,CRO) 6:0, 6:4
           (2) Bjelica, Zekić - (WC) Vučić, Zlatanović 7:6(3), 7:6(4)
Titula:(2) Bjelica, Zekić - (1) Savić, Tošić 7:6(4), 7:5

_________________________________________________________

ITF PLOVDIV (BUL) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl:(Q) Danilo Petrović - (8) Javier Marti (ESP) 0:6, 1:6

Dubl -
1.kolo: (WC) Petrović, Zdravkin (SRB,MKD) - Grozdanov, Traykov (BUL,BUL) 4:6, 3:6

____________________________________________________________

ITF TROFEO BONFIGLIO 2010

MILANO (ITA) šljaka JUNIORSKI TURNIR, GRADE A

Devojke -
1.kolo, singl: Doroteja Erić - (10) Lauren Davis (USA) 0:6, 1:6

Dubl -
1.kolo: (8) Erić, Paliivets (SRB,CAN) - Bosio, Costa Melgar (ARG,CHI) 0:6, 4:6


REZULTATI 10- 16.05.2010.

Datum objave: 14.05.2010. // Kategorija: Vesti

WTA MADRID (ESP) šljaka 3.500000 evra SERIJA PREMIER MANDATORY

1.kolo, singl: (7) Jelena Janković slobodna
                    (WC) Ana Ivanović slobodna
2. kolo, singl: (7) Jelena Janković - (WC) Ana Ivanović 4:6, 6:4, 6:1
3.kolo, singl:  (7) Jelena Janković - Anabel Medina Garrigues (ESP) 6:2, 6:0
Četvrtfinale: (7) Jelena Janković - Aravane Rezai (FRA) 5:7, 4:6
_____________________________________________________________________

ATP MADRID (ESP) šljaka 3.700000 evra SERIJA 1000

1.kolo, singl: Viktor Trociki - Nicolas Almagro (ESP) 1:6, 6:7(3)

Dubl -
1. kolo: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) slobodni
            (ALT) Vemić, Karlović (SRB,CRO) - Knowle, Ram (AUT,ISR) 4:6, 4:6
            Trociki, Granollers (SRB,ESP) - Melzer, Roddick (AUT,USA) 6:2, 3:6, 12:10
2.kolo: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - Lindstedt, Tecau (SWE, ROU) 6:4, 6:3
            Trociki, Granollers (SRB,ESP) - (4) Moodie, Norman (RSA,BEL) 6:3, 6:7(4), 14:12
Četvrtfinale: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (6) Kubot, Marach (POL,AUT) 6:3, 6:4
                   Trociki, Granollers (SRB,ESP) - Knowle,Ram (AUT,ISR) 5:7, 7:5, 10:8

Polufinale: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (3) Dlouhy, Paes (CZE,IND) 6:3, 6:4

              Troicki, Granollers (SRB,ESP) - (2) B. i M. Bryan (USA,USA) 0:6, 6:4, 2:10

Finale: (1) Zimonjić, Nestor (SRB,CAN) - (2) B. i M. Bryan (USA,USA) 3:6, 4:6

____________________________________________________________________

ITF SARAJEVO (BIH) šljaka 10.000 dolara

1.kolo, singl: Miljan Zekić - (WC) Zlatan Kadrić (BIH) 6:4, 7:5
                   (8) Dušan Lajović - (q) Dejan Katić 6:1, 6:0
                   (4) Ivan Bjelica - Blaz Rola (SLO) 2:6, 6:4, 6:2
                   (q) Ivan Đurđević - (q) Jasmin Ademović (BIH) 6:3, 6:0  
                   (q) Nikola Čačić - Julien Dubail (BEL) 6:3, 6:3
                   Arsenije Zlatanović - Marc Meigel (GER) 6:1, 6:0
2.kolo, singl: (8) Dušan Lajović - Miljan Zekić 6:4, 6:3
                    (4) Ivan Bjelica - (q) Ivan Đurđević 6:4, 6:7(4), 6:1
                     (q) Nikola Čačić - (5) Franco Škugor (CRO) 1:6, 5:7
                     Arsenije Zlatanović - (q) Marton Fucsovics (HUN) 6:1, 6:4
Četvrtfinale: (8) Dušan Lajović - (1) Guillaume Rufin (FRA) 3:6, 4:6
                    (4) Ivan Bjelica - Herbert Wiltschnig (AUT) bez borbe predaja Bjelice
                    Arsenije Zlatanović - Michal Schmid (CZE) 1:6, 2:6
 
Dubl -
1.kolo: (1) Lajović, Zekić slobodni
            Bjelica, Katić - Godry, Kellner (HUN,HUN) 6:2, 7:5
Četvrtfinale: (1) Lajović, Zekić - Bjelica, Katić 6:7(5), 6:1, 10:5
Polufinale: (1) Lajović, Zekić - Cavaco, Pereira (POR,POR) 6:3, 7:6(3)
TITULA: (1) Lajović, Zekić - (2) Bašić, Kadrić (BIH,BIH) 6:3, 6:4

______________________________________________________________________

ITF TAMPA (FL,USA) šljaka 10.000 dolara

1. kolo, singl: (8) Vladimir Obradović  - (q) Alexios Halebian (USA) 4:6, 6:7(4)

____________________________________________________________________

ITF VARNA (BUL) šljaka 10.000 dolara

1. kolo, singl: (q) Danilo Petrović - Ivan Anikanov (UKR) 3:6, 2:6

___________________________________________________________________

ITF SANTA CROCE (ITA) šljaka JUNIORSKI TURNIR, G1

Devojke -
2. kolo, singl: (13) Jovana Jakšić - Aleksandra Sasnovich (BLR) 6:4, 1:6, 6:2
3.kolo, singl: (13) Jovana Jakšić  - (2) Nastja Kolar (SLO) 6:7(6), 4:6

Dubl -
2. kolo: (6) Jakšić, Pekhova (SRB,BLR) - Van Uytvanck, Wachaczyk (BEL,GER) 5:7, 6:2, 10:7
Četvrtfinale:  (6) Jakšić, Pekhova (SRB,BLR) - (1) Cepede Royg, Dinu (PAR,ROU) 6:4, 3:6, 6:10

__________________________________________________________________________

ITF VILLACH (AUT) šljaka JUNIORSKI TURNIR, G2

Devojke -

1. kolo, singl: (3) Saška Gavrilovska - Alessia Camplone (ITA) 7:6(5), 6:1
2. kolo, singl: (3) Saška Gavrilovska - Tereza Smitkova (CZE) 6:1, 6:2
Četvrfinale: (3) Saška Gavrilovska - Marcelina Cichon (POL) 6:7(6), 6:4, 7:6(2)
Polufinale: (3) Saška Gavrilovska - (1) Denisa Allertova (CZE) 6:7, 6:2, 6:7

Muškarci -
1. kolo, singl: (7) Miki Janković - Claude Benz (SUI) 6:4, 5:7, 2:6

_______________________________________________________________________

ITF BALS (ROU) šljaka JUNIORSKI TURNIR, G5

Devojke -
1.kolo, singl: Violeta Janković - (WC) Ruxandra Ababii (ROU) 6:3, 6:1
                    Iva Baničević - (WC) Simina-Teodora Bodea (ROU) 6:4, 6:2
2.kolo, singl: Violeta Janković - (3) Claudia Antonia Enache (ROU) 2:6, 4:6
                    Iva Baničević - Marie Benoit (BEL) 6:4, 6:4

Četvrtfinale: Iva Baničević - Andreea Gradinaru Fometescu (ROU) 2:6, 2:6

Muškarci -
1. kolo, singl: (WC) Marko Vujović - (7) Silviu Mistreanu (ROU) 3:6, 6:4, 1:6
                     (3) Nikola Milojević - (q) Alexandru Florin Giurca (ROU) 6:2, 6:4
 
2.kolo, singl: (3) Nikola Milojević - Simeon Branzberg (ISR) 6:1, 6:0

Četvrtfinale: (3) Nikola Milojević - (8) Teodor Nicolae Marin (ROU) 4:6, 4:6