Sara pobednica Kragujevac Opena

Datum objave: 02.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Puma iz Kragujevca održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke prve kategorije.

Naslov najbolje ponela je Sara Gvozdenović koja je u finalu pobedila Aleksandru Stošić 6:1, 6:3.

U polufinalu Sara je bila bolja od Ane Kunić 6:2, 6:3, dok je Aleksandra savladala Sofiju Mandić 6:1, 6:1.

Jovana i Vuk osvojili OP Beograda (do 12)

Na terenima TC Novak održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, I kategorije.

U konkurenciji devojčica pobednički trofej odnela je Jovana Grujić koja je u finalu pobedila Teodoru Milić 4:2 predaja. U polufinalu Jovana je bila bolja od Maje Mišćević 6:4, 6:1, dok je Teodora savladala Laru Stojanovski 6:4, 6:2.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Vuk Rađenović. On je u borbi za trofej savladao Romea Hadži-Mehmedovića  6:2, 5:7, 7:5. U polufinalu Vuku je kod rezultata 2:0 u prvom setu meč predao Marko Nikolić, dok je Romeo pobedio Mateju Gojkovića 7:5, 6:4.

Milica i Zoran osvojili Prvenstvo Vojvodine (do 12)

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, B kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Milica Drljan koja je u finalu pobedila Dejanu Todorović 3:6, 6:2, 6:4. U polufinalu Milica je savladala Elenu Konjikušić 6:1, 6:4, dok je Dejana bila bolja od Dunje Marić 6:4, 6:3.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Zoran Ludoški koji je u borbi za trofej pobedio Mateju Gojkovića 6:3, 6:0.

Svitlica i Vučić šampioni Vojvodine do 18

Na trerenima TK AS Novi Sad održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

U konkurenciji juniorki naslov najbolje juniorke Vojvodine ponela je Tijana Svitlica kojoj je finale bez borbe predala Biljana Jovanović. U polufinalu Tijana je pobedila Jovanu Gajić 2:6, 6:3, 6:0, dok je Biljana bila bolja od Mirjane Ragastovac 2:6, 6:4, 6:1.

Šampionski trofej kod juniora osvojio je Jovan Vučić koji je u finalu pobedio Dušana Obradovića 1:6, 6:3, 7:6(7).

U polufinalu Vučić je bio bolji od Peđe Trifunovića  6:4, 6:3, dok je Obradović salvadao Ivana Dobrijevića 6:1, 6:4.

Rupnjak i Lasica osvojili OP Niša (do 14)

Na terenima TK Kostić u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 14 godina.

Kod devojčica šampionski pehar osvojila je Lea Rupnjak koja je u finalu savladala Juliju Radenković 7:5, 6:0. U polufinalu Lea je bila bolja od Teodore Gutić 6:1, 6:1, Julija je savladala Miu Ristić 6:3, 6:4.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Mihajlo Lasica koje je u borbi za trofej pobedio Veljka Krstića 6:1, 6:0. U polufinalu Lasica je bio bolji od Alekse Gajića 6:1, 6:1, dok je Krstić savladao Bojana Radomana 3:6, 6:3, 6:1.

Krunić i Stojanović u četvrtfinalu dubla - WTA Rabat

Datum objave: 02.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandra Krunić i Nina Stojanović plasirale su se u četvrtfinale dubla na WTA takmičenju u Rabatu (Maroko, $226,750.00).

Krunić je u paru sa Australijankom Dariom Gavrilovom u prvom kolu bila bolja od para Olaru, Savčuk (ROU, UKR) 6:7(1), 6:4, 10:4, dok je se Stojanovićeva u paru sa Belgijankom Marinom Zanevskom za plasman u drugo kolo savladala druge nosioce, dubl Jurak, Rodionova (CRO,AUS) 6:2, 7:5.

U borbi za plasman u polufinale Krunić i Gavrilova će odmeriti snage sa parom Bondarenko, Lepčenko (UKR,USA), dok će Stojanovićeva i Zanevska rekete ukrstiti sa parom Dabrovski, Riske (CAN,USA).

Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo singla. Nakon sjajno odigranih kvalifikacija, u prvom kolu glavnog takmičenja Aleksandru je savladala predstavnica Kazahstana Jaroslava Švedova 2:6, 6:7(7).

Trio za desetku u Istanbulu

Sjajan dan za predstavnike Srbije u muškoj kunkurenciji na ATP sceni u Istanbulu. Tri od tri, odnosno tri meča i tri pobede. Prvi je do drugog kola glavnog takmičenja stigao naš Laslo Đere koji je na startu savladao Nemca Daniela Brandsa 6:3, 6:4. Usledio je meč našeg Dejvis kup reprezentativca Viktora Troickog i Kipranina Markosa Bagdatisa u kome je Viktor izborio pobedu rezultatom 7:5, 6:4.

Za treću pobedu predstavnika Srbije na ATP takmičenju u Istanbulu pobrinuo se Dušan Lajović koji je salvadao Hrvata Bornu Čorića 6:3, 6:7(1), 7:5.

Za plasman u četvrtfinale Đere će se boriti protiv Italijana Paola Lorencija, Troicki protiv Rusa Karena Hačanova, dok će Lajović snage odmeriti sa Rusom Mihailom Južnim.

Polufinale Dejvis kupa Francuska - Srbija u Lilu

Datum objave: 02.05.2017. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Predsednik Francuske teniske Federacije Bernar Gidiseli objavio je da je donešena odluka o gradu domaćinu polufinala Svetske grupe Dejvis kupa za 2017. godinu. Francuska će NIS Dejvis kup tim Srbije ugostiti na šljaci u Lilu na fudbalskom stadionu "Pjer Morua" koji će za ovaj meč biti pretvoren u halu.

Na ovom stadionu Francuska je organizovala finale Dejvis kupa 2014. kada su ugostili selekciju Švajcarske i izgubili 1:3.

Meč polufinala Dejvis kupa Svetske grupe 2017. između Francuske i Srbije na programu je od 15. do 17. septembra.

Krunić u glavnom turniru Rabata

Datum objave: 01.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić plasirala se u glavni turnir WTA takmičenja u Rabatu (Maroko, $226,750.00). U finalu kvalifikacija Krunić je savladala predstavnicu Španije Silviju Soler Espinozu 6:2, 6:0. U prvom kolu glavnog takmičenja Aleksandra će se sastati sa predstavnicom Kazahstana Jaroslavom Švedovom.

Naša Ivana Jorović koja je takođe igrala finale kvalifikacija nije uspela da prebrobi poslednju prepreku i plasira se u glavni žreb turnira u Maroku. Ivanu je u finalu zaustavila Švajcarkinja Koni Perin 6:0, 7:5.

Miladinović vicešampion Sur Mera

Mladi reprezentativac Srbije, 16-godišnji Marko Miladinović osvojio je drugo mesto na ITF turniru G1 kategorije u francuskom mestu Belu Sur Mer.

Miladinović je kao drugi nosilac sjajnim partijama i pobedama stigao do finala, drugog ITF finala u sezoni 2017. gde je odmerio snage sa predstavnikom Rusije Alenom Avidžbom. Nakon velike borbe Marko je izgubio od Alena 4:6, 3:6.

Miladinović je drugi junior Srbije na ITF listi, gde trenutno zauzima 26. mesto, ali ga očekuje skok kada se upišu poeni iz Sur Mera. Marko je ove godine osvojio ITF G1 turnir u Brazilu - Banana Boul. Predstavljaće nas na drugom gren slem turniru u sezoni - Rolan Garosu u Parizu.