Arhiva vesti - Sve vesti

Đurđevićeva najbolja na Balansu

Datum objave: 17.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Finalni susret koji je obilovao sjajnim poenima, iznedrio je i veliku borbu između Sanje Đurđević i Anđelije Nikolić, a koja je na kraju pripala Sanji rezultatom 6:4, 1:6, 6:4.

U polufinalu Đurđevićeva je bila bolja od Vlade Ponomarenko 7:5, 6:4, dok je Anđelija pobedila Taru Mihaljević 6:4, 6:1.

Održano OP Novog Sada za seniorke i seniore I kategorije

Na terenima TK As iz Novog Sada održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji seniorki i seniora, prve kategorije.

Kod seniorki trijumfovala je Sara Gvozdenović koja je u finalu posle velike borbe pobedila Aleksandru Stošić 7:6(7), 2:6, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Teodore Ševo 6:4, 6:3, dok je Aleksandra savladala Sandru Mišić 6:1, 6:1.

Kod seniora pobednički pehar osvojio je Bogdan Bajić koji je u finalnoj borbi savladao Miloša Radenkovića 7:6(5), 6:3. U polufinalu Bajić je pobedio Kostu Petrova 6:3, 6:0, dok je Miloš bio bolji od Stefana Kalafatića 6:3, 4:6, 6:0.

Jana i Zoran na pobedničkom postolju u Prokuplju

Datum objave: 16.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniski tereni kraj reke Toplice iznedrili su nove šampione. Na tradicionalnom turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina održananom u TK Topličanin u Prokuplju, koji je ove godine proslavio deset godina postojanja, na pobedničko postolje popeli su se u konkurenciji devojčica predstavnica Makedonije Jana Stojanova, kod dečaka mlada nada tenisa u Srbiji Zoran Ludoški. Time su se svrstali u lanac velikih šampiona ovog turnira na kome su neke od prvih međunarodnih trofeja osvajali sadašnje velike zvezde svetskog i tenisa u Srbiji: Olga Danilović (sada 9. juniorka sveta) i  Miomir Kecmanović (sada 1. junior sveta).

U finalu Prokuplje Opena 2017. kod devojčica snage su odmerile Jana Stojanova (Makedonija) i tenisera Srbije Teodora Milić. Do pobede i pobedničkog pehara stigla je Jana rezultatom 6:1, 6:4. U polufinalu Jana je savladala Belgijanku Saru Pantelić 4:6, 6:2, 6:3, dok je Teodora bila bolja od Tijane Sretenović 6:2, 6:3.

Kod dečaka naziv najbolje poneo je mlada teniska nada Srbije Zoran Ludoški koji je u finalu pobedio predstavnika BiH Edina Mulalića 6:0, 6:2. U polufinalu Zoran je bio bolji od Francuza Andreja Lončarevića 6:1, 6:2, dok je Edin savladao Romea Hadžimehmedovića 6:3, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova trijumfovao je par Jana Stojanova i Darja Suvirdjonkova (MKD, SRB) savladavši u finalu dubl Teodora Milić, Lara Stojanovski (SRB,SRB)  6:1, 6:4.

U muškom dublu do velikog slavlja došao je austrijski par Manuel Lazić i Daniel Cimerman kojima je srpski par Mateja Gojković, Aleksa Pisarić meč predao kod rezultata 7:5, 2:2.

Utešni turnir u konkurenciji devojčica osvojila je Emilija Zdravković koja je u finalu pobedila Klaru Kokev 6:2, 6:0, dok je kod dečaka u utešnom takmičenju najbolji bio Marko Nikolić savladavši u finalu Petra Markovića 6:2, 6:3.

Krstin osvojio Nigeriju

Povratak Krstina! Mladi teniser Srbije koji je pre godinu dana beležio najbolji rang u dosadašnjoj karijeri - 159. mesto na ATP listi, Peđa Krstin protekle nedelje takmičio se na turniru u Nigeriji nagradnog fonda 25.000 dolara.

Krstin je turnir završio na pobedničkom postolju savladavši u finalu prvog nosioca Francuza Kalvija Emerija 6:2, 6:4. U polufinalu Peđa je bio bolji od drugog nosioca ovog takmičenja Kanađanina Brajdena Šnura 6:7(5), 6:3, 6:2.

Ovo je 13. trofej Krstina u dosadašnoj karijeri, koji će mu doneti i povratak među 300. najboljih na svetu.

Pre mesec dana Peđa je igrao i finale čelindžera u Panami.

Trijumf Milenkovićeve na terenima TK Sopot

Datum objave: 16.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sopot u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 16 godina, prve kategorije, za devojke.

U finalu snage su odmerile Dejana Milenković i Aleksandra Kovačević, do trijumfa stigla je Dejana rezultatom 6:1, 1:6, 6:1.

U polufinalu Milekovićeva je savladala Nađu Nonković 6:4, 6:0, dok je Kovačevićeva bila bolja od Jelene Jevtić 3:6, 6:1, 6:0.

Jelena i Darko pobednici OP Zaječara

Na terenima TK Euroclub u Zaječaru održano je Otvoreno prvenstvo Zaječara u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo, treća kategorija, devojčice i dečaci.

Kod devojčica trijumfovala je Jelena Serjević koja je u finalu pobedila Anastasiju Cvetković 4:1.

U konkurenciji dečaka pobednički trofej odneo je Darko Manojlović koji je u finalu savladao Iliju Ilića 4:0.

Novak pokorio Paraćin

Datum objave: 15.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Gorocvet u Paraćinu održano je Otvoreno prvenstvo Gorocveta u knkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija.

Šampionski pehar osvojio je Novak Novaković koji je u  finalu pobedio Lazara Radenkovića 3:6, 7:6(3), 6:2. U polufinalu Novak je savladao Savu Radovića 7:5, 3:6, 6:1, dok je Lazar bio bolji od Uroša Arsića 6:3, 6:4.

Latinoviću OP Beograda do 18

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija za juniore.

Trofej namenjen najboljem na ovom takmičenju pripao je Stefanu Latinoviću koji je u finalu pobedio imenjaka Stefana Spasojevića 6:2, 6:4.

U polufinalu Latinović je bio bolji od Andreja Kalenića 6:2, 3:6, 6:4, dok je Spasojević pobedio Sotu Tanija 6:1, 7:6(4).

Radoman osvojio Prvenstvo Beograda do 14

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Pobednički pehar otišao je u ruke Bojana Radomana kome je finalni meč kod rezultata 6:4 predao Mihajlo Lasica. U polufinalu Bojan je bio bolji od Vanje Vojinovića 6:1, 7:6(5), dok je Mihajlo savladao Stefana Malbašu posle velike borbe rezultatom 4:6, 6:1, 6:3.

Šepa najbolja na OP Beograda do 14

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice.

Naziv najbolje na ovom takmičenju kao i šampionski pehar otišao je u ruke Ive Šepe koja je u finalu savladala Doroteju Petrović 7:6(4), 6:4.

U polufinalu Iva je bila bolja od Lane Stanišić 6:3, 7:5, dok je Doroteja pobedila Doroteu Milosavljević 6:0, 6:0.