Arhiva vesti - Sve vesti

Krunić u polufinalu Mančestera

Datum objave: 16.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić plasirala se u polufinale turnira nagradnog fonda 100.000 dolara koji se održava u Mančesteru.

U četvrtfinalu takmičenja na travi u Engleskoj naša Aleksandra je savladala Gabrijelu Tejlor iz Velike Britanije 6:4, 6:1. U borbi za finale ovog takmičenja Krunićeva će se boriti protiv bolje iz susreta Blinkova (RUS) - Sabalenka (BLR).

REZULTATI 12 - 18. JUNI 2017.

Datum objave: 15.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

WTA - Hertogenbosch (Holandija), trava

1. kolo, singl: Jelena Janković - Petra Krejsova (CZE) 3:6, 5:7

1. kolo, dubl: Janković, Petković (SRB,GER) - Melichar, Smith (USA,GBR) 6:7, 6:4, 7:10

Finale: Aleksandra Krunić - Zarina Diyas (KAZ) 4:6, 4:6

1. kolo, dubl: Krunić, Kerkhove (SRB,NED) - Mestach, Frech (BEL, POL) 6:4, 3:6, 4:10

Teodorović vicešampion u Tuzli

Mladi teniser Srbije, 13 - godišnji Petar Teodorović zabeležio je sjajan rezultat na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u Tuzli.

Teodorović je osvojio drugo mesto na ovom takmičenju. Na putu do finala nanizao je četiri pobede, a zatim je u samoj borbi za trofej izgubio od Ukrajinca Germana Samofalova 7:5, 6:0.

Petra najbolja na Ekovelu

Datum objave: 15.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Ekovel u Beogradu održano je takmičenje u konkurenciji devojčica do 10 godina, zeleni nivo.

Trofej namenjen najboljoj takmičarki otišao je u ruke Petre Konjikušić koja je u finalu savladala Miu Smiljanić 4:1, 4:3(1).

U polufinalu Petra je savladala Teodoru Kostović 4:3, 1:4, 4:3, dok je Mia bila bolja od Dunje Kulpinac 4:0, 4:1.

Bogdan Bajić najbolji senior na OP Beograda

Datum objave: 14.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

U Beogradu je održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora, druga kategorija. Domaćin je bio TK Winner, a pobednik Bogdan Bajić.

U borbi za trofej Bajić je je savladao Luku Markovića 6:4, 6:0. U polufinalu Bogdanu je meč kod rezultata 6:1, 2:0 predao Nikola Arsić, dok je Luka posle velike borbe savladao Nemanju Subanovića 7:5, 3:6, 7:6.

Milić pokorio Haron

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, dečaci, druga kategorija.

Šampionsko postolje pripalo je Ognjenu Miliću koji je u finalu posle velike borbe savladao Aleksandra Žilkića 2:4, 4:3(1), 7:3. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Vuka Vukadinovića 4:0, 4:1, dok je Aleksandar pobedio Aleksu Oparicu 4:1, 4:0.

Utešni turnir pripao je Aleksanderu Paderinu koji je u borbi za tron savladao Dimitrija Jankovića 4:2, 4:1.

Arsiću trofej Neca

Teniski klub Nec u Beogradu bio je domaćin Otvorenog prvenstva Beograda u konkurenciji do 14 godina, dečaci, treća kategorija.

Šampion ovog takmičenja je Nikša Arsić koji je u finalu pobedio Luku Zdravkovića 7:5, 6:2. U polufinalu Arsić je bio bolji od Koste Benića 6:1, 6:1, dok je Zdravković savladao Luku Takumi Stulu 6:4, 6:4.

Krunićeva do trona sama i sa verom u sebe

Datum objave: 13.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Višegodišnja Fed kup reprezentativka Srbije, koja je nacionalni dres u najjačem reprezentativnom takmičenju u ženskom tenisu obukla sa samo 15 leta, osvojila sa koleginicama iz tima trofej vicešampiona sveta u Fed kup takmičenju 2012, nanizala veliki broj ITF titula, dva WTA pehara u dublu, bila najveće iznenađenje US Opena 2014. kada je iz kvalifikacija stigla do 4. kola ovog takmičenja i na tom putu počistila sa terena aktuelnu šampionku Vimbldona, Čehinju Petru Kvitovu, naša Aleksandra Krunić upisala je u svoj teniski dnevnik i WTA prvenac u singl konkurenciji.

Periću titula u Zaječaru

Datum objave: 13.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održan je turnir za dečake u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija.

Otvoreno prvenstvo Zaječara osvojio je Nikola Perić koji je u finalu savladao Matiju Jankova 6:1, 6:0. U polufinalu Perić je bio bolji od Danila Jovanovića 6:0, 6:1, dok je Matija pobedio Lazara Meilanovića 6:1, 6:1.

Đerković najbolji u Kraljevu

Datum objave: 12.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kraljevo održano je Otvoreno prvenstvo Kraljeva u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija, juniori.

Trijumfovao je Aleksa Đerković kome je finalni susret pri rezultatu 6:0 u korist Alekse predao Boris Živković. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Nemanje Tošića 6:1, 6:2, dok je Boris posle velike borbe pobedio Aleksandra Balja 7:6(5), 7:6(1).