Periću titula u Zaječaru

Datum objave: 13.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održan je turnir za dečake u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija.

Otvoreno prvenstvo Zaječara osvojio je Nikola Perić koji je u finalu savladao Matiju Jankova 6:1, 6:0. U polufinalu Perić je bio bolji od Danila Jovanovića 6:0, 6:1, dok je Matija pobedio Lazara Meilanovića 6:1, 6:1.

Đerković najbolji u Kraljevu

Datum objave: 12.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kraljevo održano je Otvoreno prvenstvo Kraljeva u konkurenciji do 18 godina, prva kategorija, juniori.

Trijumfovao je Aleksa Đerković kome je finalni susret pri rezultatu 6:0 u korist Alekse predao Boris Živković. U polufinalu Aleksa je bio bolji od Nemanje Tošića 6:1, 6:2, dok je Boris posle velike borbe pobedio Aleksandra Balja 7:6(5), 7:6(1).

Hiristina osvojila Sopot

U TK Sopot održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, devojčice, treća kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Hristina Ljuba koja je u finalu savladala Doroteu Milosavljević 6:3, 2:6, 6:3. U polufinalu Hristina je pobedila Anđelu Ražnatović 6:3, 2:6, 6:3, dok je Dorotea bila bolja od Nevene Kamenić 6:1, 6:1.

Održan Tennis Europe turnir u Čačku u konkurenciji do 12

Datum objave: 12.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Tennis Point  u Čačku održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobednički trofej osvojila je predstavnica Grčke Atina Pita koja je u finalu savladala našu Anju Petković 6:1, 6:2. U polufinalu Atina je pobedila Emiliju Zdravković 3:6, 6:0, 6:1, dok je Anja bila bolja od zemljakinje Tijane Sretenović 1:6, 6:4, 6:4.

Utešni turnir kod devojčica osvojila ja Nina Skorić koja je u finalu savladala Anđeliju Nikolić 4:1, 4:2.

U dubl konkurecniji kod devojčica trijufovao je par Ibragimova, Petković (RUS,SRB). One su u finalu pobedile dubl kombinaciju Sretenović, Zdravković (SRB,SRB) 6:2, 6:1.

Kod dečaka na pobedničko postolje u singlu popeo se Japanac Lenon Džons koji je u finalu pobedio našeg Vuka Rađenovića 6:0, 6:3. U polufinalu Džons je bio bolji od našeg Alekse Pisarića 3:6, 6:3, 6:0, dok je Vuk savladao zemljaka Mateju Gojkovića 4:6, 6:3, 6:1.

U utešnom turniru kod dečaka slavio je Japanac Jukijoši Janagi koji je u finalu pobedio zemljaka Aidana Milera 4:1, 4:0.

U konkurenciji muških dublova pobedili su Japanci Džons, Rokudo savladavpi u finalu par iz Srbije Ludoški - Đurić 6:3, 6:3.

Krunićevoj WTA prvenac u Bolu

Datum objave: 11.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić osvojila je WTA prvenac na turniru koji je održan u hrvatskom gradu Bol na ostvru Braču.

Croatia Bol Open igrao se za nagrafni fond 115.000 dolara. Krinićeva je u finalu snage odmerila sa imenjakinjom iz Rumunije Aleksandrom Kadantu, koja je meč našoj zvezdi predala kod vođstva Krunićeve 6:3, 3:0.

Aleksandra je do sada osvojila dva WTA trofeja u dublu, ovo je njen WTA prvenac u singl konkurenciji koji će je vratiti na prag 100. najboljih na svetu. Najbolji rang Krunićeva je zabeležila 2015. kada je bila na 62. mestu WTA liste, trenutno je na 125. poziciji, ali kada se upišu poeni sa Bola, Aleksandra će biti na pragu ulaska u top 100 na svetu.

Bravo!

Krunić u borbi za WTA trofej Croatia Bol Open

Datum objave: 10.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Aleksandra Krunić boriće se za prvi WTA trofej u singl konkurenciji na WTA takmičenju u hrvatskom gradu Bol na ostrvu Braču.

Na turniru Croatia Bol Open vrednom 115.000 dolara Krunićeva se plasirala u finale savladavši u polufinalu predstavnicu Brazila Beatriz Hadad Maiu 1:6, 6:2, 6:0.

Za WTA singl prvenac Krunićeva će se boriti protiv pobednice meča Minela (LUX) - Kadantu (ROU).

Kecmanović bez finala Rolan Garosa

Datum objave: 09.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior sveta, naš mladi as Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale drugog gren slem takmičenja u sezoni, Otvorenog prvenstva Francuske.

Kecmanović je u polufinalu posle velike borbe izgubio od Španca Nikole Kuna 6:7(5), 6:2, 6:7(3).

Krunić u polufinalu WTA turnira Bol

WTA takmičenje u hrvatskom gradu Bol na ostrvu Brač iznedrilo je duel dve Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandre Krunić i Ivane Jorović.

One su snage odmerile u četvrtfinalu ovog turnira nagradnog fonda 115.000 dolara, a do plasmana u polufinale stigla je Krunić pobedom od 6:3, 6:1.

U borbi za plasman u finale WTA takmičenja u Bolu Aleksandra će se boriti protiv Beatriz Hadad Maie iz Brazila.

Jorović nije uspela da se plasira u polufinale dubla na WTA turniru u Bolu. U paru sa Bugarkom Elizom Kostovom poražena je u četvrtfinalu od para Đorčeska, Najdenova (MKD,BUL) 2:6, 4:6.

Krunić i Jorović uspešne na Bolu

Datum objave: 08.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U hrvatskom gradu Bol, na ostrvu Brač ove nedelje se održava WTA turnir nagradnog fonda 115.000 dolara.

Plasman u četvrtfinale ovog takmičenja u singlu obezbedile su dve Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandra Krunić i Ivana Jorović, koje će se za plasman u polufinale boriti upravo jedna protiv druge.

Krunićeva je u drugom kolu bila bolja od Beloruskinje Olge Govorceve 6:0, 6:4, dok je Jorovićeva savladala Makedonku Linu Gjorčesku 6:4, 5:7, 6:2.

Ivana se plasirala i u četvrtfinale dubla. U paru sa Bugarkom Elizom Kostovom u prvom kolu savladala je par Tomova, Vlahinić (BUL,CRO) 6:2, 6:1. U borbi za plasman u polufinale Ivana i Eliza boriće se protiv para Gjorčeska, Najdenova (MKD,BUL).

Zimonjić i Kecmanović zaustavljeni u dublu

Za predstavnike Srbije u dubl konkurenciji na drugom gren slem takmičenju u sezoni, Rolan Garosu, turnir je završen.

Najtrofejniji i najbolji dubl igrač Srbije u istoriji Nenad Zimonjić nije uspeo da se plasira u finale Otvorenog prvenstva Francuske 2017. U polufinalu u paru sa Špancem Fernandom Verdaskom naš as je posle velike borbe i prilike da ovaj meč pobedi nakon drugog seta, izgubio od dubla Gonzalez, Young (MEX,USA) 7:6(3), 5:7, 3:6.

Najbolji junior sveta, naš Miomr Kecmanović zaustavljen je u četvrtfinalu dubl konkurencije na juniorskom Rolan Garosu. Kecmanović i Amerikanac Korda borili su se protiv austrijsko - češkog para Rodionov, Vrbenski za plasman u polufinale i nakon velike borbe izgubili 4:6, 6:3, 8:10.