Olga Danilović osvojila Vimbldon

Datum objave: 16.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Olga Danilović pobednica je gren slem takmičenja u Londonu, Vimbldona u dubl konkurenciji.

Olga je u paru sa Slovenkom Kajom Juvan do trofeja stigla pobedom u finalu nad četvrtim nosiocima, američkim parom McNally - Osuigwe 6:4, 6:3.

Briljantna Olga osvajanjem trofeja na Vimbldonu stigla je do druge gren slem titule u karijeri. Prvu je osvojila takođe u dubl konkurenciji, Rolan Garos 2016. godine.

Bravo!!!

Čurović u finalu Prokuplja

Datum objave: 15.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, Tamara Čurović plasirala se u finale turnira iz fjučers serije koji se za nagradni fond od 15.000 dolara održava u Prokuplju.

Na terenima TK Topličanin Tamara je u srpskom polufinalu savladala koleginicu Kristinu Ostojić 7:6(4), 6:3. U borbi za trofej Čurovićeva će snage odmeriti sa Rumunkom Oanom Gavriovom.

Tamara koja je u vreme juniorskih dana bila jedna od najvećih nada svetskog tenisa, u dosadašnoj karijeri osvojila dva profi turnira u singlu i 18 u dubl konkurenciji. Imala je period pauze od takmičenja koji je posvetila studijama, a sada ponovo briljira na teniskoj profi sceni.

Danilović za titulu na Vimbldonu

Najbolja juniorka Srbije, 16-godišnja Olga Danilović plasirala se u finale juniorskog gren slem turnia u Londonu.

U konkurenciji dublona na Vimbldonu Olga i njena partnerka iz Slovenije Kaja Juvan u polufinalu ovog takmičenja savladale su par Ramirez - Sewing (MEX,USA) 6:4, 6:3.

Za trofej Vimbldona Olga i Kaja boriće se protiv četvrtih nosilaca, para iz Amerike McNally - Osuigwe.

Đere u finalu Peruđe

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere boriće se za trofej u italijanskoj Peruđi.

Na turniru nagradnog fonda 43.000 evra + H Laslo se plasirao u finale ovog takmičenja pobedom nad Špancem Marselom Granjolersom Pujolom 4:6, 7:6(6), 6:4.

U borbi za trofej šampiona Đere će odmeriti snage sa Danielom Munjozom De La Navom.

Laslo je trenutno na 123. mestu ATP liste, nakon ovog takmičenja sledi skok.

Lajović osvojio Baštad

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović osvojio je novu profi titulu, ovaj put u švedskom gradu Baštadu.

Na turniru koji se igrao za nagradni fond od 43.000 evra +H, naš as je u borbi za trofej savladao Argentinca Leonarda Majera 6:2, 7:6(4).

Lajović je trenutno na 79. mestu ATP liste.

Danilović u polufinalu Vimbldona

Datum objave: 14.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16-godišnja Olga Danilović plasirala se u polufinale dubl konkurencije gren slem takmičenja u Londonu za juniore, popularnog Vimbldona.

U paru sa Slovenkom Kajom Juvan, naša šampionka je u četvrtfinalu savladala par Niemeier, Vismane (GER,LAT) 6:1, 6:2. U borbi za plasman u finale Danilović i Juvan boriće se protiv dubla Portillo Ramirez, Sewing (MEX,USA) .

Laslo u polufinalu Peruđe

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira nagradnog fonda 43.000 evra +H koji se održava u italijanskoj Peruđi.

U četvrtfinalu Laslo je kao sedmi nosilac savladao Italijana Salvatorea Karusa 6:2, 7:5. Za plasman u finale Đere će se boroti protiv Marsela Granjolersa iz Španije.

Lajović u finalu Baštada

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović plasirao se u finale čelindžera u Baštadu (Švedska), nagradnog fonda 43.000 evra.

U polufinalu Lajović je kao prvi nosilac savladao četvrtog nosioca iz Argentine Fakunda Bagnica 7:6(4), 6:3.

Za novi trofej Dušan će se boriti protiv Argentinca Leonarda Majera.

Kristina vs Tamara za finale Prokuplja

Na terenima TK Topličain u Prokuplju održava se drugi turnir iz fjučers serije za žene u 2017. nagradnog fonda 15.000 dolara.

Za plasman u finale u međusobnom duleu boriće se dve teniserke Srbije, Kristina Ostojić i Tamara Čurović. U polufinalu Kristina je savladala Japanku Satsuki Takamuru 6:3, 6:1, dok je Tamara pobedila zemljakinju Katarinu Adamović 6:1, 2:6, 6:3.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Oana Gavrila (Rumunija) - Daria Lodikova (Rusija).

Krunić i Stojanović za trofej dubla u Budimpešti

Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandra Krunić i Nina Stojanović boriće se za šampionski trofej u dubl konkurenciji na takmičenju u Budimpešti nagradnog fonda 100.000 dolara.

U polufinalu Krunić i Stojanović su savladale par Skamlova - Wongteanchai (SVK,THA) 6:7(4), 6:4, 10:6. Za titulu boriće se protiv kombinacije Duque-Marino, Irigoyen (COL,ARG).