Milojević u finalu Fergane

Datum objave: 24.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, koji je pre pet dana proslavio 22 rođendan, Nikola Milojević plasirao se u finale turnira iz čelindžer serije koji se ove nedelje održaba u uzbekistankom mestu Fergana.

Na turniru nagradnog fonda 75.000 dolara Milojević je plasman u završnicu takmičenja izborio pobedom u polufinalu nad Izraelcem Edanom Leshemom 6:2, 6:1.

Za trofej Nikola će se boriti protiv Belorusa Ilje Ivaška. Milojević je trenutno na 211. poziciji ATP liste, najbolji rang zabeležio je pre mesec dana kada je bio 179. na svetu. Do sada je osvojio deset trofeja iz fjučers serije u singlu.

Krstin u finalu Budimpešte

Mladi teniser Srbije, 22- godišnji Peđa Krstin plasirao se u finale turnira nagradnog fonda 25.000 dolara koji se održava u Budimpešti.

U polufinalu Peđa je savladao Argentinca Fakunda Menu 3:6, 6:3, 6:1. Za trofej ovog takmičenja u Mađarskoj Krstin će snage odmeriti sa Portugalcom Gonsalom Oliveirom.

Peđi je ovo drugo finale čelindžera u 2017, prethodno je igrao u Panami. Ove godine je osvojio trofej, turnir iz fjučers serije u Nigeriji.

Krstin je trenutno na 284. mestu ATP liste, najbolji rang imao je u maju 2016. kada je zauzimo 159. mesto na svetu. Rezultat iz Budimpešte doneće novi skok Peđi na ATP listi.

REZULTATI 19 - 25. JUNA 2017.

ATP - AEGON CHAMPIONSHIPS, LONDON (trava 1.836.660 evra)

1. kolo, singl: Viktor Troicki - Janko Tipsarević 5:7, 7:6(5), 7:6(6)
2. kolo, singl: Viktor Troicki - Donald Young (USA) 3:6, 4:6

WTA - Mallorca Open (trava, 226.750)

1. kolo, singl: Jelena Janković - Caroline Garcia (FRA)  4:6, 4:6

Dubl -

1. kolo: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - Moore, Wongteanchai (AUS,THA) 6:2, 7:5
Četvrtfinale: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - (4) Klepač, Martinez-Sanchez (SLO,ESP) 3:6, 6:3, 10:3
Polufinale: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - Goerges, Knoll (GER,SUI) bez borbe predaja drugog para
Finale: Janković, Sevastova (SRB,LAT) -

Fergana (Uzbekistan, čelindžer, muškarci, 75.000 dolara)

1. kolo, singl: Nikola Milojević - Azbalov Sharobiddin (UZB) 6:0, 6:4
2. kolo, singl: Nikola Milojević - Sanjar Fayziev (UZB) 6:7(6), 6:3, 7:6(4)
Četvrtfinale: Nikola Milojević - Hurber Hurkacz (POL) 6:4, 6:4
Polufinale: Nikola Milojević - Edam Leshem (ISR) 6:2, 6:1
Finale: Nikola Milojević - Ilya Ivashka (BLR) 4:6, 3:6

Dubl -
1. kolo: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Dustov, Kedryuk (KAZ, UZB) 6:3, 6:4
Četvrtfinale: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Ivashka, Kudryavtsev (RUS,RUS) bez borbe
Polufinale: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Kibi, Sekiguchi bez borbe, predaja prvog para

Poprad Tarty (Slovakia, šljaka, 64.000 evra)

Polufinale: (1) Dušan Lajović - Federico Delbonis (ARG) 3:6, 4:6

Ilkley (GBR, trava, žene, 100.000 dolara)

1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - Tatjana Maria (GER) 6:1, 1:6, 6:7(6)

Dubl -
1. kolo: Krunić, Dzalamidze (SRB,RUS) - Kania, Zanevska(POL,BEL) 6:3, 2:6, 8:10

Izmir (TUR, šljaka, beton, 60.000 dolara)

1. kolo, singl: (2) Nina Stojanović - Varvara Flink (RUS) 6:4, 6:3
Jovana Jakšić - Berfu Cengiz  (TUR) 7:5, 4:6, 5:7

2. kolo, singl: (2) Nina Stojanović -  Raluca Georgiana Serban (ROU) 4:6, 7:5, 6:3
Četvrtfinale: (2) Nina Stojanović - Eri Hozumi (JPN) 4:6, 3:6

Dubl -
1. kolo, singl:  (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL)  bye
Četvrtfinale: (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL) - Kolar, Shakovets (SLO, GER) 1:0 predaja drugog para
Polufinale: (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL) - Raluca Georgiana Serban,  Melis Sezer (ROU,TUR) 6:1, 6:2
Finale: (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL) - Emma Laine, Kotomi Takahata (FIN,JPN) 6:4, 7:5

Laslo u finalu Poprada

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere plasirao se u finale čelindžera koji se igra u slovačkom mestu Poprad za nagradni fond od 64.000 evra.

Laslo je u polufinalu savladao Španca Roberta Karbaljesa Baena 6:2, 7:5. U borbi za trofej snage će odmeriti sa predstavnikom Nemačke Marselom Stebeom.

Đere je u 2017. osvojio trofej iz fjučers serije, igrao polufinale ATP turnira u Budimpešti, finale čelindžera u Vićenci. Trenutno je na 121. mestu ATP liste, što mu je ujedno i najbolji plasman do sada. Rezultat iz Poprada doneće novi napredak našeg tenisera na svetskoj rang listi i približiti ga ulasku u 100 najboljih na svetu.

Katarina Stević trijumfovala u Šidu

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Turnir prve kategorije u konkurecniji do 14 godina za devojčice održan je na terenima TK Sol 022 u Šidu.

Pobednica ovog takmičenja je Katarina Stević koja je u finalu pobedila Elenu Ivanović 6:2, 6:0. U polufinalu Stevićeva je bila bolja od Danijele Danilović 6:3, 6:4, dok je Elena savladala Anju Mitraković 6:3, 6:0.

Održan Memorijal Mome Unkovića (konkurencija do 18)

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održan je Memorijal Mome Unkovića u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

Kod juniorki trijumfovala je Aleksandra Stanković koja je u finalu pobedila Teodoru Vujičić 6:3, 7:6(2). U polufinalu Teodori je meč kod rezultata 2:3 predala Elena Gemović, dok je Stankovićeva bila bolja od Simone Maksimović 6:2, 6:1.

Trofej za najboljeg juniora Memorijala Mome Unkovića osvojio je Bodin Žarković koji je u finalu pobedio Dušana Obradovića 6:2, 6:1. U polufinalu Bodin je salvadao Nikolu Purića 6:4, 6:4, dok je Obradović posle velike borbe pobedio Stefana Latinovića 6:3, 0:6, 6:4.

Magnet za Aleksu

Turnir  iz kalendara Tennis, 10 crveni nivo za dečake, održan je na terenima TK Magnet Knjaževac.

OP Magnet Knjaževac protekao je u znaku Alekse Ranđelovića koji je u finalu pobedio Janka Mladenovića 5:4, 4:5, 5:2. U polufinalu Aleksa je savladao Veljka Đorđevića 5:1, 5:3, dok je Janko bio bolji od Vasilija Živadinovića 5:3, 2:5, 5:0.

Utešni turnir je osvojio Nikola Božanović savladavši u finalu Ines Krstić 1:5, 5:3, 5:1.

Stanojević osvojio OP Kragujevca

Na terenima TK Puma u Kragujevcu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji do 12 godina, za dečake.

Naslov šampiona pripao je Mihajlu Stanojeviću koji je u finalu pobedio Nikolu Jovića 6:2, 6:1. U polufinalu Stanojević je savladao Mateju Stefanovića 6:2, 6:0, dok je Jović pobedio Luku Radovanovića 6:1, 6:1.

Reket u znaku Lasice

Na terenima TK Reket u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 14 godina za dečake, prva kategorija.

Turnir je obeležio Mihajlo Lasica koji je pobednički trofej podigao nakon što mu je finale kod rezultata 6:7(5), 3:0 meč predao Bojan Radoman.

U polufinalu Lasici je kod rezultata 6:2, 3:0 meč predao Vanja Vojinović, dok je Bojanu polufinale kod rezultata 6:3, 1:0 meč predao Žuhan Žang.

Anastasiji pobednički pehar u TK Marina Oasa

U prelepom ambijentu teniskog kluba Marina Oasa u Beogradu održan je turnir treće kategorije u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

Pehar namenjen najboljoj takmičarki otišao je u ruke Anastasije Arsić koja je u finalu pobedila Tijanu Čurčin 6:4, 6:2. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Klare Vaje 6:2, 6:2, dok je Tijana savladala Andreu Nou Galin 6:3, 6:2.