Savić osvojio Topaco

Datum objave: 26.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za dečake.

Trofej za najboljeg takmičara na ovom turniru otišao je u ruke Mihaila Savića koji je u finalu savladao Le Liua 6:1, 7:6. U polufinalu Savić je bio bolji od Ženga Hea 6:3, 1:6, 6:3, dok je Le pobedio Junhana Žianga  6:7, 6:3, 6:1.

Kalenić osvojio OP Beograda do 18

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija. Do šampionske titule došao je Andrej Kalenić koji je u finalu savladao Mihajla Drobnjakovića 6:2, 4:6, 6:3.

U polufinalu Andrej je bio bolji od Strahinje Radanovića 6:4, 6:1, dok je Mihajlo savladao Stefana Spasojevića 6:2, 6:0.

Počele pripreme reprezentativaca (do 14) za Evropska ekipna prvenstva

Na terenima Teniskog saveza Srbije koji se nalaze u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) počele su pripreme reprezentativaca naše zemlje u konkurenciji do 14 godina (devojčice i dečaci) za Evropska ekipna prvenstva koja uskoro slede.

Reprezentacija Srbije u ženskoj konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni deo takmičenja odigraće u  Grupi C od 2. do 4. jula u nemačkom mestu Bremen. Pored Srbije u kvalifikacijama će učestvovati još sedam zemalja: Austrija, Belorusija, Nemačka, Grčka, Norveška, Rumunija i Rusija. Ukoliko ostvare plasman na završni turnir, za sam vrh Evrope boriće se u San Remu od 7. do 9. jula 2017. godine.

Reprezentacija Srbije u muškoj konkurenciji do 14 godina kvalifikacioni deo takmičenja odigraće Grupi C od 2. do 4. jula u rumunskom mestu Cluj Napoca. Pored Srbije u kvalifikacijama će učestvovati još devet zemalja: Belorusija, Bugarska, Estonija, Nemačka, Crna Gora, Holandija, Poljska, Rumunija i Švajcarska. Ukoliko ostvare plasman na završni turnir, za evropsko zlato boriće se u španskoj Mursiji od 7. do 9. jula 2017. godine.

Aleksandra najuspešnija na Olimpu

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je OP Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniorke, druga kategorija.

Do pobedničkog pehara stigla je Aleksandra Mihailov koja je u finalu savladala Jovanu Cvetković 6:3, 3:6, 7:6(9). U polufinalu Aleksandra je pobedila Anđelku Nanović 6:0, 6:0, dok je Jovana bila bolja od Ane Ogrizović 0:6, 6:3, 6:4.

Neda i Lazar osvojili OP Vrnjačka Banja

Na terenima TK ASNS u Vrnjačkoj banji održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Neda Milenković koja je u finalu posle velike borbe i sjajne partije koju su pružile obe takmičarske pobedila Lenu Milanović 6:1, 3:6, 6:2. U polufinalu Neda je bila bolja od Natalije Topalović 6:1, 6:1, dok je Lena savladala Nevenu Janošević 1:6, 7:6(7), 6:3.

Kod dečaka titulu najboljeg odneo je Lazar Danić koji je u finalu savladao imenjaka Lazara Bojovića 6:1, 7:5. U polufinalu Danić je bez izgubljenog gema pobedio Mateju Miloševića 6:0, 6:0, dok je Bojović savladao Haralampija Toskića 6:0, 7:5.

Trijumf Lazara u Ptuju

Datum objave: 25.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi i veoma talentovani junior Srbije, 14- godišnji Lazar Milićević osvojio je prvi trofej iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina. Milićević je do prve titule ovog ranga u karijeri stigao u slovenačkom mestu Ptuj.

Lazar je bio postavljen za sedmog nosioca, u finalu je pobedio drugog nosioca, zemljaka Dimitrija Zubca 7:5, 6:2.

Kecmanović osvojio novi profi trofej - Havre

Najbolji junior sveta, mladi teniski as Srbije i planete, Miomir Kecmanović osvojio je treći profi trofej u karijeri. U petom profi finalu, na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji je održan u belgijskom mestu Havre naš mladi as trijumfovao je pobedom u finalu nad domaćim predstavnikom Kristoferom Hejmanom 6:4, 3:6, 6:2.

U polufinalu Miomir je savladao rivala iz juniorskih takmičenja, Španca Nikolu Kuna 1:6, 6:3, 6:1. Kecmanović je trenutno 393. na ATP listi i zabeležiće značajan napredak kada se upišu poeni iz Havrea.

Krstinu drugo mesto u Budimpešti

Mladi teniser Srbije, 22- godišnji Peđa Krstin zauzeo je drugo mesto na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se održavao u Budimpešti.
 Za trofej ovog takmičenja u Mađarskoj Krstin se borio sa Portugalcom Gonsalom Oliveirom koji je pobedio 2:6, 2:6.
Peđi je ovo bilo drugo finale čelindžera u 2017, prethodno je igrao u Panami. Ove godine je osvojio turnir iz fjučers serije u Nigeriji.
Krstin je trenutno na 284. mestu ATP liste, najbolji rang imao je u maju 2016. kada je zauzimo 159. mesto na svetu. Rezultat iz Budimpešte doneće novi skok Peđi na ATP listi.

Milojević zaustavljen u finalu

Mladi teniski as Srbije Nikola Milojević nije uspeo da osvoji najveći trofej u dosadašnoj karijeri. Na turniru u uzbekistanskom mestu Fergana koji je održan za nagradni fond 75.000 dolara, Milojević je u finalu snage odmerio sa Belorusom Iljom Ivaškom koji je do pobede došao rezultatom 4:6, 3:6.

Milojević je trenutno na 211. poziciji ATP liste, najbolji rang zabeležio je pre mesec dana kada je bio 179. na svetu. Do sada je osvojio deset trofeja iz fjučers serije u singlu.

Laslo bez trofeja u Popradu

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere nije uspeo da osvoji trofej iz čelindžer serije na takmičenju u slovačkom Popradu.

Na turniru koji se igrao za nagradni fond od 64.000 evra Laslo je u finalu snage odmerio sa predstavnikom Nemačke Marselom Stebeom koji je do trijumfa došao rezultatom 0:6, 3:6.

Đere je u 2017. osvojio trofej iz fjučers serije, igrao polufinale ATP turnira u Budimpešti, finale čelindžera u Vićenci. Trenutno je na 121. mestu ATP liste, što mu je ujedno i najbolji plasman do sada. Rezultat iz Poprada doneće novi napredak našeg tenisera na svetskoj rang listi i približiti ga ulasku u 100 najboljih na svetu.