Arhiva vesti - Sve vesti

Održan Čikov memorijal

Datum objave: 31.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je 36. Čikov memorijal, turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 16 godina, prva kategorija.

Kod devojčica pehar namenjen šampionski ovog takmičenja otišao je u ruke Mine Obradović koja je u finalu pobedila Lenu Reljić 6:2, 6:2. U polufinalu Mina je bila bolja od Anamarije Cakić 6:1, 6:4, dok je Lena savladala Danijelu Danilović 6:4, 4:6, 7:6(4).

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Kristijan Juhas koji je u finalu pobedio Filipa Stipića 6:3, 6:0. U polufinalu Kristijan je bio bolji od Petra Palkovića Bašića 6:0, 6:1, dok je Filip savladao Vukašina Popovića 6:1, 6:2.

Krsto osvojio Dril crveni nivo

Datum objave: 30.07.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Dril kod Hipodroma u Beogradu održan je turnir u kategoriji Tennis 10s crveni nivo.

Na glavnom turniru trijumfovao je Krsto Krivokapić. On je u finalu savladao Borisa Belojicu 5:3 5:3. Polifinale glavnog turnira igrali su Veljko Predolac i Marija Vlaisavljevic. Na utešnom turniru pobedila je Teodora Arsić, koja je u finalu savladala Katarinu Protić. Polifinalisti utešnog turnira su bili Lazar Katančević  i Andrija Sadžaković.

Viktorija za Katarinu i Miloša

Na terenima TK Viktorija u Beogradu održan je turnir za devojčice i dečake, zeleni nivo, druga kategorija.

Kod devojčica na pobedničko postolje stala je Katarina Milošević koja je u finalu savladala Sabrinu Jotić 4:0. U polufinalu Katarina je bila bolja od Ive Veljić 4:1, dok je Sabrina savladala Ivonu Đorđević 4:2.

Šampion  u muškoj konkurenciji je Miloš Milanković koji je u finalu savladao Matiju Prelevića 4:2. U polufinalu Milanković je bio bolji od Jovana Krivokapića 4:1, dok je Matija pobedio Aleksandra Kneževića 4:3(4).

Pilipoviću trofej na Reketu

Na terenima TK Reket u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Trofej za najuspešnijeg takmičara otišao je u ruke Astra Pilipovića koji je u finalu savladao klupskog kolegu iz TK Olimp Aleksu Smiljanića 6:2, 6:3.

U polufinalu Astro je bio bolji od Sergeja Živkovića 6:0, 6:1, dok je Aleksa pobedio Marka Stojanova 6:3, 6:3.

Međedović vicešampion Evrope do 14

Datum objave: 30.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser Srbije u konkurenciji do 14 godina, treći na rang listi Tennis Europe osvojio je trofej vicešampiona Starog kontinenta. Letnje pojedinačno prvenstvo Evrope održano je u češkom mestu Most gde je naš mladi as briljirao. Sjajnim partijama Hamad je stigao do finala u kome je kao drugi nosilac odmerio snage se prvim kosturašem ovog takmičenja, Dancem Holger Vitus Nolgerom Runeom. Danac je do zlata stigao rezultatom 6:2, 6:2, a naš šampion Međedović Srbiji je doneo vredno srebro zlatnog sjaja.

Milojević osvojio Tijanjin

Mladi teniser Srbije Nikola Milojević takmičenje u kineskom mestu Tijanjin nagradnog fonda 25.000 dolara završio je na pobedničkom postolju.

Nikola je kao prvi nosilac u borbi za trofej savladao Kineza Že Lija 6:4, 6:2. Tokom celog turnira Milojević nije izgubio ni set. Trenutno je na 177. mestu ATP liste, kada se upišu poeni iz Tijanjina sledi novi skok i najbolji rang do sada u karijeri Milojevića.

Anđela i Nikola šampioni u Nikšiću

U teniskom klubu Nikšić, u istoimenom gradu održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Trofej šampiona osvojili su predstavnici Srbije Anđela Vidović i Nikola Jevtić.

Vidovićeva je kao prvi nosilac u borbi za trofej kao prvi nosilac savladala drugog nosioca iz Kine Ho Ki Dženi Vong 6:1, 7:6(2). Ovo je prvi Tennis Europe trofej za Anđelu u takmičarskoj 2017.

Jevtić je u borbi za tron savladao drugog nosioca, predstavnika Kine Ki Lung Nga 2:6, 6:4, 6:0. Trijumfom u Nikšiću Jevtić je stigao do četvrte titule Tennis Europe do 16 u sezoni 2017 u singlu.  U dubl konkurenciji Nikola je odigrao finale u Nikšiću u paru sa predstavnikom BiH Draženom Petrovićem.

Međedović u borbi za evropsko zlato

Datum objave: 29.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 14-godišnji Hamad Međedović nalazi se na pragu osvajanja evropskog zlata za Srbiju. Državni šampion i treći junior Evrope u konkurenciji do 14, naš Hamad stigao je do finala na Letnjem pojedinačnom prvenstvu Evrope u konkurenciji do 14 godina koje se igra u češkom gradu Most.

Međedović je kao drugi nosilac od početka takmičenja nanizao je pet pobeda, u polufinalu je savladao trećeg nosioca,  Italijana Luku Nardija 6:3, 6:4.

Za zlatnu medalju Međedović će se boriti protiv Danca, prvog nosioca Holger Vitus Nodskov Runea.

Rezultati od 24. do 30. jula 2017. godine

Datum objave: 27.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

ATP - J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad (Gštad, Švajcarska, nagradni fond 540.310 evra)

1. kolo, singl: (7) Dušan Lajović - Dustin Brown (GER)  3:6, 6:7

Dubl -

1. kolo: Lajović, Marcan (SRB,CRO) - Cerretani, Schnur (USA,USA) 6:4, 6:4
Četvrtfinale: Lajović, Marcan (SRB,CRO) - (2) Marach, Oswald (AUT,AUT) 6:7, 4:6

ATP - German Tennis Championships 2017 (Hamburg, Nemačka, nagradni fond 1.629.375 evra)

Dubl -
1. kolo:(4)  Zimonjić, Matkowski (SRB,POL) - Berlocq, Schwartzman (ARG,ARG) 7:6, 7:6
Četvrtfinale: (4)  Zimonjić, Matkowski (SRB,POL) - Knowle, Marrero (AUT,ESP) 2:6, 3:6

WTA - Jiangxi Open (Nančang, Kina, nagradni fond 250.000 dolara)

1. kolo, singl: (6) Jelena Janković - Jiaqi Kang (CHN) 6:2, 7:5
2. kolo, singl: (6) Jelena Janković - Jing Jing Lu (CHN) 6:2, 1:6, 2:6

WTA - Ericsson Open (Bastad, Švedska, nagradni fond 250.000 dolara)

1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - Cornelia Lister (SWE) 6:1, 6:2
2. kolo, singl: Aleksandra Krunić - Viktoriya Tomova (BUL) 7:5, 6:4
Četvrtfinale: Aleksandra Krunić - Elise Mertens (BEL) 4:6, 6:2, 4:6

Dubl -
1. kolo: Krunić, Knoll (SRB,SUI) - (1) Melichar, Smith (USA,GBR) 4:6, 6:1, 10:5
Četvrtfinale: Krunić, Knoll (SRB,SUI) - Allgurin, Barritza (SWE,DEN) 6:1, 6:3
Polufinale: Krunić, Knoll (SRB,SUI) - Irigoyen, Krejcikova (ARG,CZE) 0:6, 1:6, 4:10

Dubl -

Dubl -

Dubl -
Polufinale: Krunić, Knoll (SRB,SUI) - Irigoyen, Krejcikova (ARG,CZE)

Zimonjićeva 700. pobeda na ATP takmičenjima u dublu

Najbolji, najtrofejniji dubl igrač Srbije u istoriji, selektor igrač Dejvis kup tima naše zemlje Nenad Zimonjić ušao je u elitni klub "Top 10".

Na ATP turniru u Hamburgu Zimonjić je u paru sa Poljakom Marcinom Matkovskim ostvario pobedu nad argentinskim dublom Berloko - Švarcman 7:6, 7:6 u prvom kolu ovog takmičenja i time ostvario sopstvenu 700. pobedu u dublu na ATP takmičenjima, što je našeg asa uvelo u klub "Top 10".

Do sada je ukupno u istoriji bilo devet svetskih teniskih asova u dublu, koji su u svojim karijerama uspeli da zabeleže 700. i više pobeda na ATP turu. Briljantni Nenad je ovaj klub povećao i sada on nosi naziv "Top 10". Pored Zimonjića u klubu teniskih asova koji su došli do cifre od 700. pobeda na ATP takmičenjima su: Danijel Nestor, braća Brajan, Tod Vudbridž, Mark Novl. Maks Mirnjij, Leander Paes Šervud Stjuart i Jonas Bjorkman.

Nenad Zimonjić je u dosadašnjoj karijeri osvojio 54 ATP titule, završni Masters u Londonu, dve gren slem titule u dublu na Vimbldonu. Osvojio je i pet gren slem trofeja u miks konkurenciji i odigrao četiri finala. Odigrao je 37 ATP finala.

Za Dejvis kup tim Srbije odigrao je najviše susreta u istoriji naše reprezentacije, ukupno 54 i najviše godina nosi dres Srbije, ukupno 22.