Anja i Nemanja bez greške u Subotici

Datum objave: 17.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

U konkurecniji devojčica trijumfovala je Anja Vujović koja je u finalu pobedila Milicu Milosavljević 6:4, 6:3. U polufinalu Anja je bila bolja od Tijane Čurčin 6:2, 6:0, dok je Milica savladala Teodoru Budimir 6:4, 6:4.

Kod dečaka pobednički pehar odneo je Nemanja Mandić koji je u finalu pobedio Marka Miletickog 6:4, 6:2. U polufinalu Nemanja je bez izgubljenog gema 6:0, 6:0 pobedio Denisa Stančulova, dok je Marko bio bolji od Danila Stojanovića 6:1, 6:1.

Arsiću pobedničko postolje na OTK Beograd

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija, održano je na terenima OTK Beograd.

Pobedničko postolje pripalo je Nikši Arsiću koju je u finalu pobedio Matiju Tešića 6:1, 6:2. U polufinalu Nikša je bio bolji od Vanje Petrova 6:1, 6:0, dok je Matija savladao Aleksu Mišića 6:4, 1:6, 7:5.

Jovana Grujić osvojila OP Beograda do 14

Teniski klub Privilege u Beogradu bio je domaćin Otvorenog prvenstva za devojčice u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Jovana Grujić kojoj je meč finala kod rezultata 5:1 u prvom setu predala Milica Radunović. U polufinalu Jovana je pobedila Anđeliju Nikolić 6:3, 6:3, dok je Milica bila bolja od Maje Miščević 6:1, 6:1.

Anastasija najuspešnija na OP Zlatibora do 12

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Trofej namenjen najboljoj takmičarki na ovom turniru otišao je u ruke Anastasije Arsić koja je u finalu savladala imenjakinju Anastasiju Nikolić 7:5, 7:6(5).

U polufinalu nakon velike borbe Arsićeva je savladala Milicu Milošević 3:6, 6:1, 6:2, dok je Nikolićevoj meč kod rezultata 6:0, 2:1 predala Milana Matić.

Đere osvojio trofej u Peruđi

Datum objave: 16.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere osvojio je turnir iz Challenger serije koji se igrao za nagradni fond od 43.000 evra +H u italijanskom gradu Peruđa.

Laslo je u borbi za trofej savladao Španca Daniela Munjoza De La Navu 7:6(2), 6:4.

Đere je u dosadašnoj karijeri osvojio devet turnira iz fjučers serije u singlu, odigrao je finala Challenger-a u Popradu, Vićenci, polufinale ATP turnira u Budimpešti, sada je stigao i do prvog trofeja iz Challenger serije.

22 - godišnji Laslo je trenutno na 123. mestu ATP liste, kada izađe novi rang naći će se na 105. poziciji na svetu.

Olga Danilović osvojila Vimbldon

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Olga Danilović pobednica je gren slem takmičenja u Londonu, Vimbldona u dubl konkurenciji.

Olga je u paru sa Slovenkom Kajom Juvan do trofeja stigla pobedom u finalu nad četvrtim nosiocima, američkim parom McNally - Osuigwe 6:4, 6:3.

Briljantna Olga osvajanjem trofeja na Vimbldonu stigla je do druge gren slem titule u karijeri. Prvu je osvojila takođe u dubl konkurenciji, Rolan Garos 2016. godine.

Bravo!!!

Čurović u finalu Prokuplja

Datum objave: 15.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, Tamara Čurović plasirala se u finale turnira iz fjučers serije koji se za nagradni fond od 15.000 dolara održava u Prokuplju.

Na terenima TK Topličanin Tamara je u srpskom polufinalu savladala koleginicu Kristinu Ostojić 7:6(4), 6:3. U borbi za trofej Čurovićeva će snage odmeriti sa Rumunkom Oanom Gavriovom.

Tamara koja je u vreme juniorskih dana bila jedna od najvećih nada svetskog tenisa, u dosadašnoj karijeri osvojila dva profi turnira u singlu i 18 u dubl konkurenciji. Imala je period pauze od takmičenja koji je posvetila studijama, a sada ponovo briljira na teniskoj profi sceni.

Danilović za titulu na Vimbldonu

Najbolja juniorka Srbije, 16-godišnja Olga Danilović plasirala se u finale juniorskog gren slem turnia u Londonu.

U konkurenciji dublona na Vimbldonu Olga i njena partnerka iz Slovenije Kaja Juvan u polufinalu ovog takmičenja savladale su par Ramirez - Sewing (MEX,USA) 6:4, 6:3.

Za trofej Vimbldona Olga i Kaja boriće se protiv četvrtih nosilaca, para iz Amerike McNally - Osuigwe.

Đere u finalu Peruđe

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere boriće se za trofej u italijanskoj Peruđi.

Na turniru nagradnog fonda 43.000 evra + H Laslo se plasirao u finale ovog takmičenja pobedom nad Špancem Marselom Granjolersom Pujolom 4:6, 7:6(6), 6:4.

U borbi za trofej šampiona Đere će odmeriti snage sa Danielom Munjozom De La Navom.

Laslo je trenutno na 123. mestu ATP liste, nakon ovog takmičenja sledi skok.

Lajović osvojio Baštad

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović osvojio je novu profi titulu, ovaj put u švedskom gradu Baštadu.

Na turniru koji se igrao za nagradni fond od 43.000 evra +H, naš as je u borbi za trofej savladao Argentinca Leonarda Majera 6:2, 7:6(4).

Lajović je trenutno na 79. mestu ATP liste.