Kecmanović trenirao sa Federerom u Londonu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji mladi teniser Srbije i najbolji junior sveta za 2016. godinu, koji je na 1. mestu ITF liste proveo deset meseci bez prekida, 18 - godišnji Miomir Kecmanović nalazi se u Londonu gde je uoči početka završnog ATP Mastersa za 2017. trenirao sa najtrofejnijim teniserom u istoriji Švajcarcem Rodžerom Federerom.
Kacmanović se iz juniorskog tenisa povukao nakon gren slem turnira u Parizu i posvetio profi turnirima gde je u ovoj sezoni nanizao četiri trofeja, od toga i jedan iz čelendžer serije nagradnog fonda 75.000 dolara. Trenutno je na 210. mestu ATP liste.
Na poziv ATP-a jedan od najboljih mladih tenisera sveta, naš Kecmanović gost je ATP Mastersa u Londonu gde ima priliku da trenira sa najboljim teniserima današnjice. Šampion 19. gren slem takmičenja Federer je nakon treninga sa Kecmanovićem sa oduševljenjem govorio o našem mladom asu koji će i u nastavku Masters nedelje u Londonu stati zajedno na teren i trenirati sa legendarnim Švajcarcem.

Sjaj Valentine na Drilu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, druga kategorija, zeleni nivo.

Šampionski pehar osvojila je Valentina Šuvirdenkova koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 4:1, 4:2. U polufinalu Valentina je bila bolja od Katarine Milošević 4:2, 4:1, dok je Gaja savladala Petru Dobrodolac 1:4, 4:2, 7:5.

Utešni turnir osvojila je Iva Veljić koja je u borbi za trofej pobedila Galu Ilić 4:1, 4:3.

Rađenoviću Olimp titula

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Titulu je osvojio Vuk Rađenović koji je u finalu bio bolji od Ognjena Gajića 6:2, 6:0. U polufinalu Gajić je posle velike borbe savladao Lazara Dimitrijevića 2:6, 6:2, 6:3. U drugom polufinalu takođe velika borba i na kraju pobeda Rađenovića nad Matijom Tešićem 2:6, 6:4, 6:3.

Erbezu zeleni nivo na Green setu

Na terenima TK Green set održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo.

Trijumfovao je Nikola Erbez koji je u finalu bio bolji od Uroša Bogićevića 4:1, 4:0. U polufinalu Nikola je bez izgubljenog gema pobedio Aleksu Postića 4:0, 4:0, dok je Uroš savladao Andreja Radojkovića 3:4(3), 4:1, 7:3.

Utešni turnir pripao je Lazaru Lukoviću koji je u borbi za trofej pobedio Mateju Jovanovića 4:2, 4:2.

Anđeli titula na terenima TK Privilege

Otvoreno prvenstvo za juniorke u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege u Beogradu.

Pobednički pehar osvojila je Anđela Todorović koja je u finalu savladala Nađu Nonković 1:6, 6:2, 6:0. U polufinalu Anđela je posle velike borbe stigla do pobede nad Ninom Zdravković 2:6, 6:2, 6:4, dok je Nađa bila bolja od Jovane Cvetković 6:3, 6:1.

Spasojeviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniora do 18 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona pripao je Stefanu Spasojeviću koji je u borbi za tron savladao Nikolu Purića 6:1, 6:2. U polufinalu Stefan je bio bolji od Andreja Petrovića 6:0, 6:3, dok je Nikola pobedio Andreja Kalenića 6:3, 6:1.

Članice Dinama osvojile Ekipno prvenstvo Srbije za seniorke

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2017. za seniorke.

Pobednički pehar otišao je u ruke članica TK Dinamo iz Pančeva. Učestvovalo je ukupno tri ekipe (TK Dinamo, TK Crvena zvezda, TA Živković).

Takmičenje je održano po round robin sistemu (svako sa svakim). TK Dinamo je zabeležio pobede nad oba rivala - TK CZ i TA Živković i time stigao do trijumfa i naslova šampiona Srbije.

U susretu TK CZ (Beograd) i TAŽ (Niš) pobedu je odneo tim sa Karaburme.

TK Dinamo - TK Crvena zvezda 3:2 (Satsuki Takamura - Milana Spremo 7:6(3),6:4, Emilija Kojčić - Yasmeen Ghaoui  6:3, 6:3, Natalija Đukić - Vera  Marković 1:6, 1:6, Ana Vilček - Danijela Tomić 6:3, 6:3, dubl: Takamura/Kojčić  - Spremo/Ghaoui  0:6, 0:6 (službeni rezultat)

Đurđevićevoj trofej od Tipsarevića

Datum objave: 09.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Tipsarević u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Sanja Đurđević kojoj je u finalu kod rezultata 4:1 meč predala Teodora Milić. Pehare je finalistkinjama uručio proslavljeni Dejvis kup reprezentativac Srbije Janko Tipsarević.

U polufinalu Sanja je posle velike borbe pobedila Anđelu Ražnatović 6:1, 3:6, 7:5, dok je Teodora bila bolja od Mie Ristić 6:1, 6:2.

Đorđević šampion OP Zaječara crveni nivo

Na terenima TK As Timok u Zaječaru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina (devojčice i dečaci), crveni nivo.

Šampionski trofej osvojio je Veljko Đorđević koji je u finalu savladao Janka Mladenovića 5:3, 5:3. U polufinalu Veljko je bio bolji od Jovana Aleksića 5:3, 5:1, dok je Janko pobedio Isidoru Strainović 5:2, 5:1.

Utešni turnir osvojila je Lana Đorđev koja je u završnici turnira pobedila Vilu Antoninu Milosavljević 5:3, 5:2.

Jankoviću OP Zrenjanina

Datum objave: 08.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Galeb u Zrenjaninu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Luka Janković koji je u finalu pobedio Luku Polovinu 6:2, 6:2. U polufinalu Janković je savladao Savu Radovića 1:6, 6:2, 6:0, dok je Polovina bio bolji od Jovana Poznana 6:3, 6:2.