DEJVIS KUP: SRBIJA DOMAĆIN PROTIV INDIJE U KRALJEVU

Datum objave: 21.05.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Meč plej ofa  Svetske grupe Dejvis kupa 2018. između Srbije i Indije biće odigran od 14. do 16. septembra  2018. godine u Kraljevu u Sportskom centru Ibar.
Srbija, kao domaćin izrazila je želju da ovaj susret bude odigran u Kraljevu, a definitivnu odluku o tome doneo je ITF (Međunarodna teniska Federacija) koja je vlasnik Dejvis kup takmičenja.
Godinu 2018. NIS Dejvis kup selekcija Srbije počela je kao domaćin, u Nišu, na šljaci protiv selekcije Amerike. Taj meč Srbija je izgubila 1:3.
Za opstanak u eliti boriće se voljom žreba kao domaćin protiv reprezentacije Indije za opstanak u Svetskoj grupi i pobedu koja bi donela Srbiji i 2019. takmičenje u najelitnijoj grupi u kojoj je dva puta igrala finale (2010. i 2013), osvojila trofej 2010.
Poslednji meč sa Indijcima naš tim je odigrao u plej ofu za opstanak u Svetskoj grupi septembra 2014. u Bangaloru kada je NIS Dejvis kup tim Srbije pobedio 3:2, a trijumfalni poen našoj zemlji doneo je Filip Krajinović.

Branko Đurić osvojio Piještane

Datum objave: 20.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniski as Srbije, briljantni Branko Đurić osvojio je Tennis Europe takmičenje prve kategorije koje se održavalo u Slovačkoj u konkurenciji do 14 godina.
U bobi za trofej Đurić se u finalu borio protiv 1. nosioca ovog takmičenja, Kipranina Konstantinosa Kosisa i do najveće titule do sada stigao rezultatom 6:3, 7:5.

Bravooo!!!

Milica i Aleksandar najuspešniji na terenima TK Kostić

Datum objave: 17.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija (devojičice i dečaci), održano je na terenima TK Kostić.

Kod devojčica pobedu je odnela Milica Martinović koja je u finalu bila bolja od imenjakinje Milice Stošović 6:1, 6:4. U polufinalu Martinovićeva je pobedila Mariju Gabriel 6:1, 6:3, dok je Stošovićeva savladala Ivonu Đorđević 6:2, 6:2.

U konkurenciji dečaka šampionski trofej osvojio je Aleksandar Žikić koji tokom celog takmičenja nije izgubio ni gem. U finalu je rezultatom 6:0, 6:0 pobedio Ognjena Milenovića, istim rezultatom u polufinalu savladao je Nikolu Tošića. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Filipa Ivanova 6:1, 6:1.

Redovna skupština Teniskog saveza Srbije sazvana za 02.06.2018.

Datum objave: 16.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić doneo je odluku o sazivanju redovne sednice godišnje Skupštine TSS za 2018. godinu koja će se održati u subotu 02.06.2018. u Beogradu.

Sednica je zakazana za 11:00 časova u TC “Novak” (Tadeuša Košćuška 63a, Beograd), sala na prvom spratu.

Odluka o prihvatanju revizorskih izveštaja ovde

4. tačka dnevnog reda - Prihvatanje revizorskih izveštaja o utrošku budžetskih sredstava ovde

Ekipna takmičenja do 18 godina - kvalifikacije

Teniski savez Srbije i ove godine organizuje ekipno takmičenje.

Takmičenje se sastoji iz dva dela, kvalifikacioni turnir (igra se po regionima) i finalni turnir.

U periodu 17 - 19.05.2018. će se održati Ekipno takmičenje do 18 godina , kvalfikacioni turniri.

Kvalifikacije se održavaju u okviru regiona. Ukupan broj prijavljenih ekipa je 17 u 4 regiona. Broj muških ekipa je 10 i 7 ženskih ekipa.

Takmičenja se održavaju u sledećim klubovima:

TSV: TK Spartak, juniori , juniorke

TSB: TK Agrimes, juniori

TK Crvena Zvezda, juniorke

TSIS: TK Kostić, juniori

TSZSiŠ: prijavljena jedna muška i jedna ženska ekipa (takmičenje u tom regoinu je otkazano)

Ekipe se bore da obezbede učešće na finalnom turniru:

Na Finalnom turniru može da bude najviše 8 ekipa:
Četiri ekipe, pobednici kvalifikaciong turnira automatski učestvuju u finalu. Pored pobednika kvalifikacionih turnira ekipe mogu da izbore finalni turnir kao finalisti kvalifikacionog turnira (najviše 4 ekipe) pod uslovom da imaju bar jednu pobedu na kvalifikacionom turniru.
Ako jedna ili više ekipa finalista NEMA bar jednu pobedu njegovo ili njihova mesta će zauzeti najbolje rangirana ekipa/e iz drugih regiona pod
uslovom da imaju barem JEDNU pobedu na regionalnom ekipnom takmičenju. U slučaju istog broja bodova u rangiranju, ekipa se određuje žrebom. Ako ne postoji ekipa sa jednom pobedom, mesto na finalnom turniru ostaje upražnjeno.

Sve mečevi se računaju za rang listu TSS.

uvodno pismo - Ekipno takmičenje 2018. ovde

rokovi Ekipnih takmičenja 2018 - kvalifikacije ovde

Luka Ilić pobednik takmičenja na terenima TK Partizan

Otvoreno prvenstvo Beograda, prve kategorije u konkurenciji do 12 godina za dečake, održano je na terenima TK Partizan.

Naslov šampiona poneo je Luka Ilić koji je u finalu savladao Sergeja Živkovića 6:0, 7:6(7). U polufinalu Luka je u rezultatski neizvesnom i veoma kvalitetnom meču pobedio Nikolu Lulića 1:6, 6:4, 7:6(5), dok je Sergej bio bolji od Todora Vukomanovića 6:2, 7:5.

Popovskoj trofej na Partizanu

Datum objave: 15.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija.

Pobedu je odnela Milica Popovska koja je u finalu savladala Anu Savković 7:5, 6:1. U polufinalu Milica je bila bolja od Aleksandre Stevanović 6:4, 6:3, dok je Ana pobedila Andreu Galin 6:1, 4:6, 7:6(5).

Nađa i Marko osvojili Sajmište

U Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, devojčice i dečaci, prva kategorija.

U ženskoj konkurenciji na pobedničko postolje stala je Nađa Nonković koja je u finalu pobedila Lenu Reljić 6:1, 6:2. U polufinalu Nađi je susret bez borbe predala Jelena Gojković, isti slučaj zabeležen je u drugom polufinalu gde je Leni meč bez borbe predala Lea Rupnjak.

Kod dečaka trijumfovao je Marko Jovanović koji je u finalu posle velike borbe došao do pobede nad Nikolom Mitrovićem 4:6, 6:1, 7:5. U polufinalu Marko je savladao Bojana Radomana 7:5, 7:5, dok je Nikola pobedio Luku Kalenića 2:6, 6:2, 6:2.

Babićevoj prvo mesto na Haronu

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18 godina), druga kategorija.

Trijumfovala je Jovana Babić koja je u finalu bila bolja od Nine Zdravković 6:1, 6:3. U polufinalu Jovana je savladala Simonu Maksimović 6:4, 7:6(2), dok je Nina pobedila Doroteju Petrović 1:6, 6:3, 6:0.

Puriću trofej do 18 na Đukiću

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Nikola Purić koji je u finalu pobedio Stefana Spasojevića 7:5, 6:1. U polufinalu Nikola je savladao Marka Topu 4:6, 6:1, 6:2, dok je Stefan bio bolji od Aleksandra Ljubojevića 6:1, 6:1.

Treće mesto pripalo je Ljubojeviću koji je u borbi za bronzu pobedio Topu 6:4, 6:0.